Hlavní město je v pravidelném kontaktu se správcovskými firmami, které se starají o budovy v jeho majetku. Tyto firmy monitorují vrstvu sněhu a ledu na budovách a v případě nutnosti zajistí jejich odstranění. Naposledy úřad tímto způsobem řešil odstranění sněhu ze střech v areálu Fakultní nemocnice Bulovka.

Magistrát hl. m. Prahy vyzývá také další vlastníky objektů na území metropole, aby zejména v těchto dnech minimalizovali riziko zranění lidí procházejících kolem jejich domů nebo poškození zaparkovaných aut, a kontrolovali stav sněhu na střechách. V případě shozu by následně měli obnovit průchodnost chodníků.

V každém případě by aktuálně měli být Pražané více opatrní při pohybu v zástavbě a také dávat pozor, kam parkují svoje automobily.

„Riziko padajícího sněhu se snažíme eliminovat všude, kde můžeme. Apelujeme na vlastníky budov a na všechny chodce, aby v tomto byli obezřetní a nebezpečí padajícího sněhu nepodceňovali," říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček.