„Městská policie má v Čakovicích poměrně dlouhou historii, začínali jsme s jedním strážníkem, nyní zde slouží čtyři. Díky tomu, že nám Hlavní město Praha přispělo na rekonstrukci, tak doufáme, že v nové, větší, prostornější, služebně by u nás mohlo být až deset strážníků,“ řekla starostka Městské části Praha – Čakovice Alena Samková.

 „Když chceme, aby městská policie měla dobré výsledky, tak jí k tomu musíme vytvořit dobré podmínky. Chtěl bych paní starostce slíbit, že vzhledem k tomu, že se podařil nábor nových strážníků, tak se v Čakovicích počet strážníků do léta zdvojnásobí. A byl bych rád, aby jim nové prostory sloužily ke spokojenosti, i když hlavně by měli být vidět v ulicích, protože jsou zapotřebí především tam,“ zdůraznil náměstek primátora Rudolf Blažek.   

Služebna městské policie je umístěna v přízemí domu v majetku městské části – prakticky naproti budově úřadu v Cukrovarské ulici. Rekonstrukce pro potřeby městské policie stála 1,25 mil. korun, dotace z rozpočtu hl. m. Prahy byla 1 mil. korun.

 

 


JUDr. Rudolf Blažek – první náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast legislativní, právní, bezpečnostní  a místního názvosloví.V nepřítomnosti primátora je pověřen jeho zastupováním.

Do funkce zvolen 30.11.2006. Působnost zejména v oblasti návrhů vyhlášek a nařízení hl. m. Prahy, posuzování návrhů zákonů týkajících se hl. m. Prahy a předkládání návrhů zákonů do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, organizace a koordinace Záchranného a bezpečnostního systému.