Do letošního ročníku této soutěže se přihlásilo celkem 79 projektů, přičemž 31 z nich získalo nominaci. A právě Clam-Gallasův palác je jednou z 18 pražských staveb usilujících o tento titul.

Podpořit Clam-Gallasův palác svým hlasem můžete na webových stránkách Stavba roku.

Zrekonstruovaný palác si mohou návštěvnici prohlédnout v rámci dne otevřených dveří 28. září. Komentované prohlídky potrvají asi hodinu a jsou zdarma, je ovšem nutné si předem rezervovat termín na webu www.prague.eu/clamgallas.

Komplexní rekonstrukce Clam-Gallasova paláce se týkala jak interiérů, tak i jeho dvora a fasády. Hlavní město zaplatilo za jeho přeměnu přibližně 470 milionů korun bez DPH. 

Do budoucna bude prostory využívat Muzeum města Prahy pro výstavy a v plánu jsou i různé další akce pro veřejnost. Kromě plánovaných expozic bude postupně v areálu otevřena restaurace, kavárna nebo například galerijní obchod.

Stavba roku je celostátní a největší soutěž v oboru architektury, která každoročně mapuje úspěchy českých firem, jednotlivců i institucí na území České republiky i mimo ni. Soutěž úzce spolupracuje s nejvýznamnějšími partnery z řad státní správy, odborných institucí i masmédií. Účastí v této přehlídce si přihlašovatel zajistí prestiž a prokazatelnou kvalitu své stavby.