Akce VÁCLAVÁK BEZ AUT se stává novou tradicí, která každou první neděli v měsíci mění Václavské náměstí na pěší zónu. Pro veřejnost jsou připraveny opět procházky náměstím s odborným průvodcem Pražské informační služby i pestrý program pro děti,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

Jsme potěšeni, že účastníci Václaváků bez aut nám popisují své velké překvapení z toho, jak příjemným prostorem se Václavské náměstí stane, když z něj zmizí dopravní ruch a nekonečná řada zaparkovaných aut. Věříme, že tento nový pohled na centrum naší metropole nadchne tuto neděli opět nejen návštěvníky Prahy, ale hlavně Pražany, kteří tak dostávají možnost vypravit se do centra města na příjemný rodinný výlet,“  řekl Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského.

Sraz na komentované procházky je v 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hodin u sochy sv. Václava. Po celý den od 10.00 až do 18.00 hodin se budou představovat pražské domy dětí a mládeže se svoji nabídkou na léto i na příští školní rok.

Součástí programu pro děti budou kreativní dílny, soutěže, malování na obličej, kreslení křídami v nové pěší zóně na Václavském náměstí, skákací loď, elektromobily nebo kreativní dílna spojená s prezentací a prodejem chytrých hraček pro děti i dospělé. Od 15.00 hodin  je pro děti připraveno minidisco s Kroužkýnou  - společné tančení pro malé i velké s oblíbenou lektorkou Kroužků na Vltavě a od 17.00 hodin vystoupí Dětská opera Praha - známý dětský soubor zazpívá české lidové písně, písně K. Hašlera a italské písně.

Akci pořádá Magistrát hlavního města Prahy pod záštitou primátora Bohuslava Svobody a Městská část Praha 1 pod záštitou starosty Oldřicha Lomeckého. Na organizaci se podílí Sdružení Nového Města pražského.