Pražané, kteří vyrazili na bicyklech, mohli využít zdarma servis kol a ti, kteří se k Vltavě tentokrát vydali pěšky, si mohli kola vypůjčit. K dispozici byla i půjčovna in-linů, kolečkových bruslí, skákacích bot a segwayí. Děti si užily různých skákacích atrakcí, odvážní si mohli vyzkoušet lezeckou stěnu.

Velkému diváckému zájmu se těšila U-rampa s vystoupením nejlepších českých jezdců – k vidění byly exhibice nejen na skatech, ale např. i na koloběžkách. Diváci nechyběli ani u pódií, kde se odehrával kulturní program, od nejmenších až po seniory se bavili všichni.

Vedle zábavných a sportovních aktivit nabídl dnešní Evropský den bez aut řadu možností seznámit se dopravním prostředky „Alternativní dopravy“. Informační stánky projektu Praha-elektromobilní ve spolupráci se společnostmi, které se do projektu zapojily, představily různé typy elektrokol a elektroskútrů. A zájemci si je také mohli vyzkoušet.

Tradičně se akce zúčastnil i PROMOTÝM hl. m. Prahy s dětským dopravním hřištěm, simulátorem jízdy a nácvikem první pomoci.

Návštěvníkům Evropského dne bez aut přálo i počasí, zdravotnická záchranná služba nemusela zasahovat a bezproblémový průběh dne potvrdili i strážníci, kteří na bezpečnost akce dohlíželi.

Všem, kteří se na úspěchu dnešního dne podíleli, Hlavní město Praha jako pořadatel akce děkuje. A Pražany a návštěvníky metropole zve zítra, v neděli 18. září, na Václavské náměstí, které se od 10.00 do 16.00 hodin promění v jednu velkou pěší zónu se zajímavým programem.