„Vyškolený odborný personál zde bude zajišťovat základní screeningové vyšetření s následnou interpretací získaných výsledků. Klienti si například budou moci nechat změřit tlak a puls, hodnotu oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu, stanovit míru nikotinové závislosti dle Fagerströmova testu či zjistit vlastní Body Mass Index,“ popisuje náměstek primátora pro oblast zdravotnictví Ivan Kabický.

  Kromě toho budou mít Pražané možnost získat kontakty na organizace, které poskytují odbornou pomoc a kde se zájemcům dostane profesionální péče nebo nasměrování na poskytovatele služeb vhodné pro řešení problémů v oblasti zdravé výživy, odvykání kouření, pohybových aktivit za účelem snížení nadváhy apod.

„Centrum zdravotní prevence nemá v žádném případě suplovat zdravotnické ordinace, jde o zařízení zaměřené především na prevenci a odborné poradenství. Vzbudit zájem Pražanů o vlastní zdraví a podpora preventivní zdravotní péče je naším prvořadým záměrem,“ vysvětluje ke koncepci centra náměstek Kabický s tím, že veškerá vyšetření a poradenství budou v centru poskytována bezplatně.

Do budoucna uvažuje hlavní město o rozšíření služeb v centru, které by mohlo na základě zdravotnické registrace poskytovat ještě další služby, jako např. měření hladiny cukru v krvi či zjištění hladiny cholesterolu. „S ohledem na zájem klientů budeme zvažovat i možnost zřízení takovýchto center i na dalších místech metropole,“ doplnil náměstek Kabický s tím, že se jedná o pilotní projekt v rámci plnění volebního programu pro Pražany.

„Přijďte se postarat o své zdraví,“ zve náměstek Kabický do Centra zdravotní prevence, které bude otevřeno v přízemí magistrátní budovy v Jungmannově ulici, a to každý všední den od 9 do 17 hodin.