V rámci memoranda, které podepíší jak zástupci metropole, tak i městské části Praha 6 a Divadla Spejbla a Hurvínka, bude deklarován zájem o spolupráci při rekonstrukci a dostavbě budovy a podpoře zřízení kulturního volnočasového centra.

„Bubenečské Divadlo Spejbla a Hurvínka je od roku 1995 nedílnou součástí české kultury pro ty nejmenší. Na jeho představeních vyrostly už desítky generací. I z toho důvodu mě těší, že za pražský magistrát spolu s Prahou 6 podepíšeme Memorandum o rekonstrukci, a především dostavbě budovy divadla, aby vzniklo nové kulturní centrum. To má kvůli stále rostoucí poptávce diváků problémy s kapacitou. Za plánovaných 16 milionů korun vzniknou nové prostory pro školní představení, ale i na divadelní hry pro batolata, workshopy v rámci dramatických kroužků nebo pro setkávání přátel divadla,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury.

Podle memoranda by mělo divadlo na své náklady zpracovat architektonickou a provozní studii kulturního centra, přičemž metropole bude připravena finančně přispět na jeho vybudování.

Důvodem pro vybudování nového centra je mimo jiné to, že divadlo pořádá víkendová představení pro rodiny, ve všední dny také pro školy a večerní představení pro dospělé diváky. Po vybraných představeních se také konají různé workshopy v tzv. přísálí nebo prostoru pro konzumaci, což není zcela vhodné řešení. Vybudování nového kulturního centra by tak tyto problémy vyřešilo a pomohlo dalšímu rozvoji kulturních možností pro Pražany. Nové centrum by sloužilo jak pro školní a dětská představení, tak i pro setkávání přátel Spejbla a Hurvínka, při Noci divadel a mohlo by sloužit také jako zkušebna.