Holešovická tržnice byla vybudovaná v letech 1893 až 1895 a je zapsanou kulturní památkou. „Tento areál s prvky secese a novorenesance ale dnes symbolizují stánky s levnými tretkami a nevěstinec. Důvod je jednoduchý: politici tržnici v minulosti vzali Pražanům a pronajali soukromé firmě v podstatě na bianko šek. My jsme pevně rozhodnuti vrátit ji tomuto městu zpět a udělat z ní areál, jaké známe z jiných evropských metropolí. Holešovická tržnice bude moderní maloobchodní a zároveň kulturní, gastronomické a volnočasové centrum,“ říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek.

Spor, ve kterém město žaluje společnost Delta Center, a.s., existuje už od roku 2012 a paralyzoval rozvoj tržnice. Na počátku všeho je krok bývalého vedení města – v roce 1995 tržnici tehdejší politici pronajali na 50 let společnosti Delta Climatizer. Před deseti lety se spekulovalo o tom, že se areál promění v parcelu, na které vyrostou až osmipatrové bytové domy. Vedení pražského magistrátu tehdy poslalo na ministerstvo kultury žádost, aby byl celý areál vyňat ze seznamu kulturních památek. Ministerstvo kultury však odmítlo. Pouhé tři měsíce po negativním stanovisku ministerstva kultury firma Delta Climatizer změnila majitele a firma pod izraelskými podnikateli změnila název na Delta Center.

Nájemce měl investovat do areálu, ale neinvestoval. Přesto si domnělé investice započítával proti nájmu a městu tak nic neplatil. Proto město nájemní smlouvu vypovědělo, dlužné nájemné začalo po nájemci vymáhat a zároveň jej vyzvalo, aby okamžitě vyklidil všechny prostory tržnice. Nájemce výpověď neuznal, stejně jako výzvu k úhradě dlužného nájemného. Celá věc tak skončila u soudu. Soudce obvodního soudu pro Prahu 7, jemuž byl spor přidělen, projednávání zdržoval natolik, až jej v průběhu let úplně zablokoval.

Podnájemci společnosti Delta Center v čele se Showparkem, největším pražským veřejným domem, mezitím odmítli s městem jednat a opustit tržnici. Dnes má tedy část nájemců smlouvu s městem, část se společností Delta Center, kterou však město neuznává, část platí městu, část do soudních úschov. Dnešní rozsudek otevírá cestu k tomu, aby hlavní město Praha z tržnice fyzicky odstranilo nájemce, kteří městu a Pražanům dělají ostudu, a konečně z areálu udělalo místo, kam budou Pražané i návštěvníci města rádi chodit za kulturou, nebo do zajímavých restaurací a obchůdků.