Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 7.8.2020 V období dubna až června Praha zaznamenala více než 90% propad v cestovním ruchu
  Ve druhém čtvrtletí tohoto roku do Prahy podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) přijelo pouhých 138 187 hostů. Jedná se o více než 93% pokles oproti stejnému období roku 2019. Jasně se tak projevil dopad pandemie viru COVID-19.
 • 7.8.2020 Desatero prevence proti COVID-19
  Hlavní město ve spolupráci s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy připravilo desatero doporučení, jak snížit rizika a dopady spojené s onemocněním COVID-19. Kromě každodenních hygienických a sociálních opatření také doporučuje nejohroženějším skupinám obyvatel očkování proti chřipce nebo proti invazivním pneumokokovým onemocněním a posilování obranyschopnosti organismu.
 • 6.8.2020 V Praze se připravuje oslava návratu kulturního a společenského života
  Pražské Výstaviště se na konci léta promění na tři týdny v prostor s komorními multifunkčními scénami, kde se odehraje slavnost nazvaná Praha ZÁŘÍ.  Od 8. do 28. září se na ní představí největší pražské festivaly Designblok, MFF Praha – Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal Festival, United Islands of Prague. Doplní je řada další uměleckých aktivit a akce Praha ZÁŘÍ, která vzniká za podpory hlavního města Prahy a Výstaviště Praha, se tak stane společnou oslavou návratu kulturního a společenského života.
 • 6.8.2020 Kde se řidiči v Praze nejčastěji dopouštějí přestupků? Prozkoumejte statistiky. Město zveřejňuje nová data
  Na portálu otevřených dat hl. m. Prahy najdete nově data o dopravních přestupcích řešených Magistrátem hlavního města Prahy. Jedná se přibližně o 60-75 % dopravních přestupků spáchaných na území hlavního města. Zatím jsou na portálu publikována data za posledních pět let, novější budou průběžně doplňována.
 • 4.8.2020 Křižíkovy pavilony a divadlo Spirála na Výstavišti se dočkají rekonstrukce
  Léta odkládaná rekonstrukce Křižíkových pavilonů a divadla Spirála má zelenou. Rada hlavního města Prahy schválila rekonstrukci pavilonů B, C a E a divadla Spirála, práce na obou projektech začnou do konce tohoto roku. Hodnota rekonstrukce Křižíkových pavilonů bude činit 245 milionů Kč a u divadla Spirála to bude 217 milionů Kč.
 • 4.8.2020 Ve finále Adapterra Awards je 21 projektů pomáhajících čelit změně klimatu
  Dnešním dnem začíná veřejné hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na projevy změn klimatu jako je sucho, vedra nebo přívalové deště. Do finále se dostalo 21 projektů a pět z nich je z Prahy. Až do konce září tak mohou lidé vybírat mezi nejlepšími projekty realizovanými v České republice na ozeleňování budov a veřejných prostranství, ochlazování městských ulic nebo navracení vody do krajiny, které reagují na současné problémy změny klimatu.
 • 4.8.2020 Praha zkoumá publikum „kultury online“
  Hlavní město Praha ve spolupráci s katedrou produkce DAMU provádí formou dotazníkového šetření průzkum zaměřený na současnou situaci v oblasti kultury v online prostředí a její publikum s ohledem na zvýšenou nabídku i poptávku v souvislosti s pandemií koronaviru. Výsledky průzkumu se mimo jiné zohlední v grantových řízeních pro kulturní projekty.
 • 4.8.2020 Praha letos pronajme byty hlavně podporovaným profesím, rodinám v bytové nouzi a duševně nemocným
  Pražští radní rozhodli o způsobu využívání bytového fondu v roce 2020. Díky zvyšujícímu se tempu oprav bude v tomto roce dohromady možné obsadit až 470 bytů. Město chce pronájmem městských bytů za dostupnou cenu pomoci podporovaným profesím, rodinám a jednotlivcům v bytové nouzi a lidem s duševním onemocněním, kteří dokážou žít samostatně nebo s podporou ze strany odborníků.
 • 4.8.2020 Zkouška sirén
  Ve středu 5. srpna 2020 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 3.8.2020 Městská doprava v Praze bude mít novou podobu – nová vozidla v moderním nátěru bez zvýšených nákladů
  Nové grafické řešení podoby dopravních prostředků a kompletní vizuální identity integrované veřejné dopravy Hl. m. Prahy a Středočeského kraje vzešlo z designérské soutěže, kterou měla na starosti profesionální organizace CZECHDESIGN. Zástupce odborné poroty v soutěži nejvíce oslovil návrh vítězného studia superlative.works. Designéři navrhli velmi moderní, čisté grafické řešení celého systému, které svou barevností odkazuje také k ikonické tramvaji T3. Důležitým kritériem byla zejména přehlednost systému, komfortní čitelnost písma a bezpečnost. Bez nutnosti zvýšených nákladů budou nově pořizovaná vozidla pražské MHD v moderním a jednotném barevném provedení, které vzešlo poprvé v historii z designérské soutěže.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: