Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 16.9.2021 Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům
  Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné. Radní Milena Johnová a Jan Chabr proto smlouvu vypověděli a díky soutěži nyní dům znovu ožil. Seniorské centrum s kulturními a vzdělávacími aktivitami v něm otevřela známá organizace Elpida, jejíž kurzy navštívilo přes 60 tisíc seniorů.
 • 16.9.2021 V rámci oslav Světového dne dárců kostní dřeně se v Zoo Praha budou moci do registru hlásit noví zájemci
  Magistrát hl. m. Prahy navazuje na své nedávné aktivity a ve spolupráci se spolkem Alma mater uspořádá v sobotu 18. září nábor do registru dárců kostní dřeně v areálu Zoo Praha. Lidé se mohou po splnění několika podmínek přihlásit a pomoci tak pacientům s poruchou krvetvorby čekajícím na transplantaci. Hlavní město se do této iniciativy zapojilo kvůli aktuálnímu nedostatku nových dárců kostní dřeně.
 • 16.9.2021 Praha ve spolupráci s neziskovými organizacemi pokračuje v postupném očkování lidí bez přístřeší na území hlavního města
  Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která chrání před onemocněním či těžkým průběhem nemoci covid-19, téměř třem stovkám lidí bez přístřeší.
 • 16.9.2021 Hlavní město získalo ocenění za projekt pocitové mapy v soutěži Zlatý erb 2021
  V rámci 18. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky, elektronické služby a smart projekty měst a obcí získalo hlavní město druhé místo za projekt Pocitová mapa Zdravá Praha 2021. Díky této mapě se mohou lidé až do konce září vyjádřit se on-line k místu, kde žijí, pracují a tráví volný čas, což bude sloužit jako podklad pražskému magistrátu i městským částem pro zlepšení prostředí, kde Pražané tráví čas každý den. Do této chvíle se zúčastnilo projektu přes 5 500 lidí.
 • 16.9.2021 Nájmy v Praze v první polovině roku 2021 mírně zlevnily. S podzimem a návratem studentů se pokles pravděpodobně zastaví
  Výše cen nájemního bydlení v hlavním městě pololetně poklesla o 2,8 %. Průměrný nájem v Praze se nyní pohybuje okolo 279 Kč/m². Vyplývá to z analýzy, kterou pro Magistrát hl. m. Prahy zpracovala společnost Deloitte.
 • 15.9.2021 Magistrát podpořil přelomové stanovisko Prahy 1. Krátkodobé ubytování není totéž jako trvalé bydlení
  Stavební úřad Prahy 1 rozhodl, že poskytování krátkodobých ubytovacích služeb v bytě v Růžové ulici je v rozporu s účelem, k němuž byl byt kolaudován. Následně jeho stanovisko potvrdil odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy a zamítl odvolání majitele bytu.
 • 15.9.2021 Studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy budou získávat praktické zkušenosti na magistrátních odborech
  Pražští radní odsouhlasili Memorandum o spolupráci pro umožnění výkonu odborné praxe studentů, jejichž náplní bude získání dovedností z právní oblasti na určených odborech Magistrátu hl. m. Prahy. Toto Memorandum navazuje na již přijaté Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Prahou a Právnickou fakultou Univerzity Karlovy ohledně zřízení a provozu právní poradny. 
 • 14.9.2021 Zájemci o voličský průkaz odkudkoliv z ČR mohou nově žádat online přes Portál Pražana
  Portál Pražana nově nabízí možnost požádat si o voličský průkaz, a to nejen pro obyvatele Prahy, ale i pro jakýkoliv volební okrsek na území České republiky. Následně úřad průkaz zašle voliči, popřípadě si jej mohou jednotliví žadatelé vyzvednout osobně či přímo v den voleb na zastupitelském úřadu. Do konce roku je pak v plánu rozšířit Portál Pražana i o další služby, například řešení poplatku za psa s vybranými městskými částmi, objednávání a změny sběrných nádob bez nutnosti návštěv klientských míst. Další rozvoj portálu se má týkat řešení zón placeného stání.
 • 14.9.2021 V Praze začne už ve čtvrtek Evropský týden mobility
  Od čtvrtka 16. září v Praze opět začíná Evropský týden mobility - týden zaměřený na udržitelnou dopravu a všechny její souvislosti. Po celý týden budou mít Pražané možnost dozvědět se více o aktivních a šetrných způsobech dopravy a zapojit se do akcí, které se každoročně uskutečňují ve městech po celé Evropě. Hlavní město Praha, městské části a další partneři z řad městských a neziskových organizací uspořádali k této příležitosti řadu akcí a doprovodných aktivit.
 • 14.9.2021 Praha vyhlásila dotační program v oblasti rodinné politiky
  Rada hl. m. Prahy na včerejším jednání schválila vyhlášení tradičního dotačního programu v oblasti rodinné politiky pro rok 2022, který je určený právnickým osobám poskytujícím služby pro rodinu na území hlavního města Prahy. Program je vyhlašován v souladu s cíli aktuálního materiálu Základní směry prorodinné politiky hlavního města Prahy na období 2021–2022 a s prioritami, které jsou obsaženy v Programovém prohlášení RHMP.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: