Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 26.10.2021 Osmnáct studií z devíti zemí světa se účastní soutěže na novou podobu veřejných prostor Pražské tržnice
  V Pražské tržnici se sešla mezinárodní porota architektonicko-krajinářské soutěže na řešení veřejných prostranství areálu, aby posoudila první kolo došlých návrhů. Soutěž vyhlásilo hlavní město Praha na přelomu června a července letošního roku. Do soutěže se přihlásilo osmnáct ateliérů z devíti zemí světa, do druhého kola jich postupuje šest. Porota jednala dva dny a znovu se sejde na jaře 2022, kdy vybere vítězný návrh pro budoucí podobu veřejných prostranství celého areálu.
 • 26.10.2021 Ve svátek 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří
  V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci navštívit kromě Nové radnice na Mariánském náměstí i Rezidenci primátora hl. m. Prahy či Škodovy salonky v Jungmannově ulici. Na návštěvníky Nové radnice čeká i doprovodný program pro děti a dospělé, o který se postarají Domy dětí a mládeže, Zoo Praha, Botanická zahrada hl. m. Prahy a další příspěvkové organizace. Kompletní program na čtvrtek 28. října 2021 naleznou lidé na praha.eu.
 • 26.10.2021 Hlavní město se opět připojilo k Movemberu
  I v letošním listopadu se hlavní město připojí k celosvětové kampani Movember. Ta podporuje zdraví mužů a prevenci rakoviny varlat či prostaty. Tradiční „Magistrátní Movembeři“ z řad zaměstnanců úřadu vytvořili i tentokrát tým, který mohou lidé podpořit formou jakéhokoli finančního příspěvku na stránkách https://moteam.co/magistratni-movembri. Součástí letošního ročníku bude také výstava „Movember“ na Mariánském náměstí, která zde bude k vidění celý listopad. Výstavu připravilo hlavní město společně s Nadačním fondem Muži proti rakovině.
 • 25.10.2021 Rada schválila smlouvu Prahy se společnosti Central Group
  Rada hl. m. Prahy schválila uzavření Smlouvy o spolupráci při úpravě křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská mezi hl. m. Prahou a společností Central Group a.s. Předmětem smlouvy je závazek hl. m. Prahy zajistit prostřednictvím Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., bez zbytečného odkladu řádné dokončení úpravy křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská.
 • 25.10.2021 Praha vypsala tendr na technický dozor budování Dvoreckého mostu
  Rada hl. m. Prahy schválila návrh záměru veřejné zakázky na zajištění výkonu technického dozoru stavebníka při realizaci nového tramvajového mostu pro MHD, pěší a cyklisty spojujícího smíchovské a podolské nábřeží. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je stanovena ve výši 33 mil. Kč bez DPH.
 • 25.10.2021 Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabídnou tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí
  Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začíná už 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavádí i bezplatnou infolinku.
 • 25.10.2021 Praha podpořila uskutečnění soutěže Mistrovství ČR ve stepu
  V říjnu se ve sportovní hale Kbely uskutečnilo Mistrovství České republiky ve stepu. Na tuto akci hlavní město Praha poskytlo neinvestiční účelovou individuální dotaci ve výši 50 tisíc korun, která byla dnes schválena pražskými radními.
 • 25.10.2021 Více peněz na kultivaci cestovního ruchu. Hlavní město uzavře memorandum s hoteliéry na jeho podporu
  Hlavní město Praha uzavře memorandum s Asociací hotelů a restaurací ČR a Prague City Tourism. Schválila to dnes Rada hl. m. Prahy. Město i hoteliéři plánují společně podporovat kultivovaný a trvale udržitelný cestovní ruch, rozvíjet Prahu jako atraktivní destinaci pro kongresy, konference či výstavy a propagovat město v zahraničí. Potřebné prostředky plánuje město získat zvýšením poplatku z pobytu ze stávajících 21 Kč na 50 Kč. Ten platí samotní turisté, tento krok tedy nebude mít negativní dopad na peněženky Pražanů, ani na rozpočet města.
 • 25.10.2021 Konference Potenciál místní ekonomiky 2021
  V pondělí 1. listopadu 2021 se v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) uskuteční třetí ročník konference Potenciál místní ekonomiky 2021 s podtitulem Rozpočtové určení daní obcí a měst. Jejím cílem bude najít odpovědi na otázky, zda je aktuální rozpočtové určení daní dostatečně efektivní, transparentní a spravedlivé, zda mají obce v ČR dostatek prostředků na svůj rozvoj a jsou motivovány podporovat podnikání a soukromé investice na svém území.
 • 22.10.2021 Pražané budou mít poslední šanci získat kotlíkové dotace na nový ekologický zdroj tepla
  Startuje nová fáze programu na výměnu starých kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Pražské domácnosti s nižšími příjmy budou moci požádat o finanční podporu až do výše 95 procent z celkových výdajů, která jim bude poskytnuta prostřednictvím Magistrátu hl. m. Prahy. S informováním potenciálních zájemců o dotaci vypomůžou i městské části.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: