Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 2.12.2022 Praha spouští dotační program na přípravné studijní kurzy pro ukrajinskou mládež
  Střední školy, městské části či organizace s působností v Praze mohou žádat o dotace na podporu nultých ročníků na středních školách pro ukrajinskou mládež. Kurzy se uskuteční od ledna do prosince 2023, žádosti je možné podávat ode dneška do 9. prosince 2022. Hlavní město tím reaguje na vysokou míru migrační vlny způsobenou přetrvávající válkou na Ukrajině.
 • 2.12.2022 Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát
  Magistrát hl. m. Prahy zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Mezi ostatními krajskými úřady tak byl vyhodnocen jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Ocenění ve čtvrtek 1. prosince 2022 osobně převzal ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Kubelka.
 • 2.12.2022 Praha představila na veletrhu Smart City Expo v Barceloně budoucnost městských inovací
  Zástupci Prahy se zúčastnili světového veletrhu Smart City Expo World Congress v Barceloně. Mezi inovacemi přilákala pozornost návštěvníků především prezentace platformy Golemio, která analyzuje městská data pro další využití.
 • 1.12.2022 Praha slaví výročí 30 let zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO
  Letos je tomu 30 let od chvíle, kdy vstoupilo Historické centrum Prahy do prestižní společnosti památek zapsaných na Seznam světového dědictví. Tento důležitý milník si připomněl odbor památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy odbornou konferencí s mezinárodní účastí.
 • 30.11.2022 Od zítra budou pro veřejnost zdarma k dispozici dvě kluziště na Letné
  Pro letošní zimní sezónu připravilo hlavní město pro širokou veřejnost opět dvě kluziště na Letné. Přímo na Letenské pláni budou moci od čtvrtka 1. prosince všichni milovníci bruslení navštívit zcela zdarma ledové plochy, které budou sloužit jak pro děti, tak i dospělé. Kluziště je v plánu ponechat v provozu minimálně do 28. února 2023, podle aktuálního počasí se nicméně může doba prodloužit.
 • 28.11.2022 Odborná porota soutěže eGovernment The Best 2022 ocenila projekty realizované městskou společností Operátor ICT
  Datová platforma Golemio, která pro hlavní město Praha zpracovává velké množství různých dat, vyhrála 1. místo v kategorii projekty měst v soutěži eGovernment The Best 2022. Na 2. místě ve stejné kategorii se navíc umístil projekt Zdravá třída, který v pilotním provozu otestoval technologii pro monitoring hladiny CO2. Oba projekty realizuje pražská městská společnost Operátor ICT (OICT).
 • 25.11.2022 Mariánské náměstí ožije předvánoční atmosférou
  Před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí jsou postaveny prodejní stánky s vánoční výzdobou. Lidé se zde mohou dozvědět více o činnosti neziskových organizací a městských společností. Nechybí zde vánoční strom, pódium s kulturním programem, tradiční svařák a ani možnost přispět na dobrou věc.
 • 24.11.2022 Praha poskytne ukrajinským městům naftová topidla, elektrocentrály a zdravotnický materiál
  Pražští zastupitelé na čtvrtečním jednání schválili dar ukrajinským městům Kyjev a Mykolajiv v podobě topidel a elektrocentrál. Dále Praha poskytne Centru veřejného zdraví při Ministerstvu zdravotnictví Ukrajiny zdravotnický materiál, zejména osobní ochranné prostředky a komplementární materiál.
 • 22.11.2022 Veletrh Schola Pragensis provede tisíce deváťáků výběrem střední školy
  Hlavní město Praha i v letošním roce připravilo veletrh vzdělávání Schola Pragensis. Více než sto pražských středních škol se od 24. do 26. listopadu 2022 představí v Kongresovém centru Praha. Organizátoři očekávají účast tisíců návštěvníků z řad žáků, jejich rodičů i učitelů. Letošní ročník je navíc rozšířený o moderní aplikaci, která deváťáky provede výběrem střední školy.
 • 15.11.2022 Praha očekává od vlády strategii pro případ nové migrační vlny z Ukrajiny
  Aktuální situaci k migrační vlně způsobené válečným konfliktem na Ukrajině, především možnosti kapacit ubytování, vzdělávání a poskytování zdravotnické péče na území Prahy, projednala dnes Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Zároveň bylo konstatováno, že je nutné zachovat zimní opatření pro osoby bez domova na území hlavního města.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: