Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 27.9.2023 Registrace vozidel občanů Ukrajiny
  Od 1. října 2023 bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do 31. prosince 2023 se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost.
 • 27.9.2023 Primátor v Suchdole a Lysolajích: podpora školství, úpravy komunikací a rozvoj sportovišť
  Slíbené návštěvy primátora Bohuslava Svobody v pražských městských částech pokračovaly v Suchdole a Lysolajích. Primátor se zde seznámil s aktuální situací ve školství, s tím, jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. Starosta Suchdola Petr Hejl a starostka Lysolají Dana Malečková primátora provedli po jimi řízenými městskými částmi a ukázali mu, co se povedlo a na čem je ještě potřeba pracovat.
 • 27.9.2023 Tento pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz
  V pátek 29. září 2023 budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.
 • 26.9.2023 Drobní podnikatelé mohou využít virtuální nádoby na odpad, aby nezatěžovali svoz pro občany
  Pražští radní v pondělí schválili rozšíření ceníku za svoz tříděného odpadu pro podnikatele. Změna se týká pouze těch, kteří projeví zájem o zapojení se do systému odpadového hospodářství prostřednictvím virtuálního objemu sběrných nádob. Nová platba je sice nepovinná, týkat by se však v Praze měla více než sto tisíc lidí.
 • 26.9.2023 Praha má novou mapu s přehledem veškerého majetku, veřejnost se může lépe zorientovat v majetkoprávních vztazích
  Praha má díky spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR) novou mapovou aplikaci. Z ní může veřejnost snadno vyčíst, jaké konkrétní majetky hlavní město Praha vlastní a kdo je spravuje. Tyto informace doposud nikde nebyly uceleně zveřejněny.
 • 26.9.2023 Praha podpoří program na školní obědy dětí z rodin ohrožených chudobou
  Pražští radní v pondělí schválili program s názvem Potravinová pomoc dětem – Hlavní město Praha. Program je určený pro rodiny ohrožené chudobou a má zajistit stravování jejich dětí ve školních jídelnách a internátech.
 • 25.9.2023 Praha zmodernizuje a rozšíří protipovodňová opatření chránící Staré Město a Josefov
  Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání rozhodla o zahájení zadávacího řízení k veřejné zakázce nazvané Protipovodňová opatření na ochranu hl. m. Prahy, etapa 0001 Staré Město, Josefov. Jedná se o navýšení bezpečnostní rezervy mobilního hrazení o 30 cm a také o další rozšíření protipovodňových opatření, která chrání centrum města před velkou vodou.
 • 25.9.2023 Praha podpořila projekty na další zkvalitnění práce městské policie i krajského ředitelství policie
  Pražští radní dnes projednali hned několik záměrů na podporu Městské policie hl. m. Prahy i Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Konkrétně se jedná o dodávku odolných mobilních zařízení, servis motorových vozidel na 4 roky, pronájem služebních bytů strážníkům nebo například poskytnutí daru na zakoupení tří motocyklů s policejní úpravou a motocyklového vybavení. Odsouhlaseno bylo i navýšení nákladů o 200 000 000 Kč na každoroční investiční akci Městské policie hl. m. Prahy, jejímž prostřednictvím pořizuje dopravní prostředky, přístroje nebo například výpočetní techniku.
 • 25.9.2023 Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj
  Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities & Regions bude výjimečná díky prezentaci architektky Evy Jiřičné a významného amerického architekta Stevena Holla.
 • 25.9.2023 Hlavní město si nechá vytvořit územní studii pro oblast Zličína
  Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání projednali podnět na pořízení Územní studie Zličín. Hlavním důvodem je sjednotit plány města s městskými částmi a dalšími subjekty, aby bylo celé území, které slouží jako vjezd do metropole, pojato koncepčně a budoucí plány byly lépe koordinovány.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: