Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 5.6.2020 Výstava hlavního města k Pražskému povstání v roce 1945 bude k vidění za Mariánském náměstí až do konce června
  Hlavní město se rozhodlo na základě zájmu veřejnosti a dřívějších opatření kvůli situaci okolo koronaviru prodloužit výstavu k 75. výročí Pražského povstání. Lidé si tak budou moci prohlédnout na Mariánském náměstí panely s popisem událostí vedoucích ke květnovému povstání až do konce června.
 • 4.6.2020 Praha má plán pro rozvoj Pražské tržnice
  Hlavní město má jasný plán pro rozvoj Pražské tržnice – zanedbaného památkově chráněného areálu v srdci města, který má větší rozlohu než Pražský hrad. Studie říkají, co vše Pražanům toto místo nabídne, jak budou služby rozmístěny, jak se vyřeší lepší přístup do areálu a jak se v něm například bude sbírat dešťová voda na údržbu velkého množství zeleně. Důraz se při tom bude klást na ekonomickou udržitelnost provozování areálu a zároveň pestrou nabídku pro všechny Pražany.
 • 4.6.2020 Praha zřizuje pro podnikatele bezplatnou poradnu. Nově také pro ně využije infrastrukturu kontaktních míst Hospodářské komory
  Podnikatelům, živnostníkům a firmám podnikajícím v hlavním městě, na které dopadly důsledky vládních opatření v souvislosti s nemocí COVID-19, je zpřístupněna nová podnikatelská poradna. Na elektronické platformě, jejímž cílem je shromažďovat podněty podnikatelů a poskytovat jim kvalifikované rady, spolupracují hlavní město Praha a Hospodářská komora České republiky.
 • 3.6.2020 Úprava provozu Magistrátu hl. m. Prahy
  V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.
 • 3.6.2020 Centrum bez vizuálního smogu. Hlavní město představilo Manuál pro kultivovanou Prahu
  Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami. Prahu v posledních letech trápí vizuální smog, zejména křiklavá reklama, všudypřítomná výhradně v historickém centru města. Radní hl. m. Prahy pro kulturu a památkovou péči Hana Třeštíková proto se svým týmem připravila Manuál pro kultivovanou Prahu, který jasně pojmenovává pravidla, která je v centru města třeba dodržet.
 • 3.6.2020 Praha dává do pořádku svůj bytový fond: Prioritou zůstávají pronájmy pro rodiny a rodiče samoživitele
  Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce s nižšími příjmy, zejména seniory a neúplné rodiny s dětmi. Město proto pracuje na tom, aby žádná rodina s dětmi a žádný senior v Praze nežili na ubytovně.
 • 2.6.2020 Zkouška sirén
  Ve středu 3. června 2020 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 1.6.2020 Městské části mohou rozšířit parkovací zóny
  S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy. Ke zvětšení parkovacích zón nyní může dojít například v Praze 5, 6, 9, 18 a 21, dále mohou být parkovací zóny vyznačeny na celém území Prahy 10.
 • 1.6.2020 Praha vyhlásila výběrové řízení na pozici ředitel/ředitelka Magistrátu hlavního města Prahy
  Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib vyhlásil nové výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy. Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června. Oznámení o vyhlášení výběrového řízení je vyvěšeno na úřední desce Magistrátu hl. m. Prahy.
 • 1.6.2020 Na Černém Mostě začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkoviště s kapacitou 880 míst
  Právě dnes, v pondělí 1. června 2020, začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne na místě současného parkoviště Černý Most I, bude však rozšířen na kapacitu až 880 automobilů. Dokončen by měl být příští rok. V rámci června se uskuteční demolice povrchů, provádění sond, rozebírání chodníků, zemní a další práce, od července pak začne samotná stavba.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: