Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 110
Na stránce:
 • 26.9.2022 Praha hostí summit světových metropolí, kde se Pakt
  Hlavní město Praha pořádá ve dnech 26. až 27. září 2022 konferenci Prague Summit of Cities, na které se setkávají zástupci měst, která jsou členy Paktu svobodných měst. Summit se koná při příležitosti českého předsednictví v Radě EU.
 • 22.9.2022 Čtyři projekty z Prahy usilují o vítězství v soutěži Adapterra Awards
  Sucho, přehřívání měst i přívalové srážky letos potrápily značnou část naší republiky a do budoucna se pravděpodobně budou objevovat častěji. Existují ale místa, kde jsou na podobné projevy počasí připraveni. Čtyři takové projekty z Prahy se právě snaží získat hlasy veřejnosti v celostátní soutěži Adapterra Awards 2022. Získat Cenu sympatie může residence Sakura, Čelakovského sady u Národního muzea, budova školy v ulici Českobrodská nebo nová radnice Prahy 12. Široká veřejnost má příležitost hlasovat až do 15. října 2022 na webu Adapterra Awards. Soutěž pořádá Nadace Partnerství a Integra Consulting pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR a s podporou hlavního města Prahy.
 • 22.9.2022 Výtvarný soutěžní projekt „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“ se představil veřejnosti
  Od středy 21. září 2022 do čtvrtka 20. října 2022 je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“. Žáci a studenti zde na svých výtvorech ukazují, jak si představují hlavní město v roce 2050.
 • 22.9.2022 Nová pobytová služba pro dospělé Pražany s autismem
  Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem včera slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a je určen celkem pro 7+2 dospělé rezidenty. Sloužit jim bude od roku 2023.
 • 21.9.2022 Noví absolventi meziuniverzitního programu prg.ai Minor se pouští do světa umělé inteligence
  Celkem 11 mladých odborníků na umělou inteligenci převzalo certifikáty o úspěšném dokončení meziuniverzitního programu prg.ai Minor. Slavnostní předávání se konalo v úterý 20. září 2022 na pražské Staroměstské radnici a zúčastnili se ho zástupci programu prg.ai, zapojených pražských univerzit i primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. 
 • 21.9.2022 Hlavní město a ČVUT promění Strahovský stadion na evropské technologické a testovací centrum
  Zanedbaný Strahovský stadion podstoupí rozsáhlou opravu a promění se na centrum pro inovativní firmy a testování nejmodernějších technologií. Ze stadionu se tak stane opět světový prostor, nyní pro nejnadějnější podnikatele. Zakládající memorandum projektu ve středu 21. 9. 2022 podepsali zástupci hlavního města Prahy, Českého vysokého učení technického v Praze, Studentské unie ČVUT a partneři – výrobce 3D tiskáren Průša Research spolu s venture studiem a investičním fondem DLTG.
 • 21.9.2022 Praha představila výsledky architektonické soutěže na pietní úpravu Ďáblického hřbitova s čestným pohřebištěm
  Hlavní město Praha ve spolupráci s organizací Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy dnes oficiálně představilo výsledky architektonické soutěže na pietní úpravu Ďáblického hřbitova s čestným pohřebištěm popravených a umučených vězňů a příslušníků II. a III. odboje. Uspěly týmy MCA atelier a Architektonická kancelář Jiří Kolomazník, s nimiž budou nyní vedena jednání o dopracování studie podle doporučení poroty. Výstava soutěžních návrhů je aktuálně přístupná v nové obřadní síni Ďáblického hřbitova až do 30. září 2022.
 • 21.9.2022 Hlávkův most dostane nový povrch, část konstrukce půjde k zemi
  Hlávkův most čeká velká rekonstrukce. Vozovka a chodníky dostanou nové povrchy, zlepší se průjezd pro auta, tramvaje, cyklisty i pohyb pěších. V části přes štvanický plavební kanál se postaví nová mostní konstrukce a na pravém břehu Vltavy vzniknou nové podchody. Stavební práce začnou nejdříve v březnu 2025 kvůli koordinaci s opravou Libeňského mostu.
 • 20.9.2022 Praha hostí evropskou konferenci kulturních a kreativních odvětví
  Největší summit kulturních a kreativních odvětví v Evropě, European Creative Industries Summit 2022, se koná pod záštitou hlavního města 22. a 23. září 2022 v pražském kulturním prostoru La Fabrika. Akce mimo jiné představí, jak může Česko využít příležitost a získat evropské prostředky na ekonomickou transformaci, neboť Evropská unie nově vyčlenila celkem 3,6 miliard korun právě na podporu kulturních a kreativních odvětví.
 • 20.9.2022 Výstava Století mučedníků představí křesťany, kteří se stali oběťmi totalitních režimů
  Dne 23. září začne v Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné putovní výstava Století mučedníků (Century of Martyrs), která představuje osobnosti z různých evropských států, které zasvětily svůj život službě Bohu, lidem a společnosti. Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské paměti svědomí připravily českou verzi výstavy o životních příbězích sedmadvaceti křesťanů, kteří položili za svou víru život. Jsou mezi nimi také P. Josef Toufar a biskup Gorazd II. Vstup na výstavu je pro veřejnost zdarma.
Celkový počet: nejméně 110
Na stránce: