Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 200
Na stránce:
 • 18.2.2021 Praha požaduje větší autonomii pro zřizovatele škol při testování žáků a studentů na koronavirus
  Na základě vyhodnocení včerejšího testování žáků na koronavirus na území městské části Praha 9 Zastupitelstvo hl. m. Prahy (ZHMP) přijalo usnesení, ve kterém pověřuje pražské radní, aby vyzvali vládu k zajištění změny v procesu testování studentů škol na území hlavního města. Školy by díky tomu na základě pokynu zřizovatele měly získat větší svobodu ve volbě druhu a způsobu testování svých žáků s ohledem na reálnou validitu forem testování, nejen podle nejnižší ceny a harmonogramu dodávek tak, jak je poptává vláda. Zastupitelstvo také odsouhlasilo pokračování pilotního testování studentů s cílem realizovat anonymní porovnání jejich vypovídací hodnoty.
 • 18.2.2021 Primátoři metropolí V4 apelují: města a regiony se musí podílet na sestavování národních plánů obnovy
  Hlavní města zemí V4 na základě společného Paktu svobodných měst v uplynulém roce opakovaně upozorňovala na klíčovou roli místních samospráv nejen v boji proti pandemii, ale také při spravedlivém a udržitelném oživení ekonomiky. Díky iniciativě signatářů Paktu svobodných měst, ke kterým se dále připojilo více než 30 evropských měst, se podařilo prosadit opatření, které národním vládám ukládá, aby zapojily města a regiony do přípravy a implementace národních plánů obnovy. Na základě národních plánů obnovy mohou státy žádat o finance z evropského Nástroje na podporu oživení a odolnosti (RRF), v rámci kterého bude pro všechny členské státy k dispozici více než 670 miliard euro. Primátoři Bratislavy, Budapešti, Prahy a Varšavy ve společném prohlášení apelují, aby toto opatření bylo skutečně národními vládami dodržováno.
 • 18.2.2021 Praha rozdělí městským částem z investiční rezervy 500 milionů korun
  I přes očekávané výpadky příjmů do rozpočtu letos nesníží hlavní město Praha množství finančních prostředků, které poskytne jednotlivým městským částem z investiční rezervy. Celkem půl miliardy korun se rozloží mezi 65 projektů v oblastech školství, sociální problematiky nebo obnovy veřejného prostoru a zeleně.
 • 17.2.2021 Hlavní město loni zpracovalo 22 500 hlášení poruch osvětlení. Pražané k tomu stále častěji využívají mobilní aplikaci Praha svítí
  Dispečink městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) v loňském roce přijal celkem 22 500 hlášení poruch, závad a jiných incidentů na technologiích, které má ve správě. Jedná se především o veřejné osvětlení čítající téměř 135 tisíc světelných míst, osvětlení památek, veřejné a věžní hodiny, ale také městský kamerový systém a některé dopravní technologie. Nejvíce hlášení, konkrétně kolem 9 tisíc, jich přišlo ze strany občanů, necelou tisícovku připomínek poslali také policisté. Zaměstnanci městské společnosti v rámci preventivně servisní činnosti zjistili více než 5,5 tisíce závad.
 • 17.2.2021 Žáci si pilotně vyzkoušeli testování proti koronaviru. Praha pro ně zajistila antigenní testy ze slin
  Brzký návrat dětí do škol je pro Prahu hlavní prioritou a zároveň byl podmínkou pro vyslovení souhlasu s prodloužením nouzového stavu. Hlavní město se proto snaží zajistit při plánovaném březnovém návratu žáků a studentů posledních ročníků zpět do školních lavic maximální bezpečnost. Ve spolupráci s městskou částí Praha 9 se proto dnes ráno uskutečnilo pilotní testování dětí ze Základní školy Litvínovská 600 a Mateřské školy Veltruská. Antigenní testy byly pro děti zdarma.
 • 17.2.2021 Na Vinohradech vznikne nový most. Spojí ulice Wenzigova a U Zvonařky
  Přímo nad Bělehradskou ulicí na Vinohradech nechá Praha postavit novou lávku pro pěší a cyklisty. Propojí ulice Wenzigova a U Zvonařky, na které v současné době navazují dvě monumentální schodiště. Projekt je ve fázi projednávání hotového konceptu dokumentace pro územní rozhodnutí u dotčených orgánů. Pokud vše půjde hladce, stavba by mohla začít ve druhé polovině příštího roku a bude trvat přibližně jeden rok. Lávka bude dlouhá 45 metrů a široká 4 metry s volnou šířkou mezi zábradlími 3 metry.  Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů Kč bez DPH.
 • 16.2.2021 Pražská záchranka přešla při předávání pacientů v nemocnicích do distributivního režimu
  Posádky Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS HMP) od úterý 16. února přešly při předávání pacientů v nemocnicích do tzv. distributivního režimu. Opatření zajišťuje rovnoměrnější transporty pacientů do pražských nemocnic a urychlení jejich příjmu do zdravotnických zařízení na území metropole.
 • 16.2.2021 Reprezentativní budovu Burzy v areálu Pražské tržnice čeká rekonstrukce
  Rada hlavního města Prahy v pondělí schválila záměr na rekonstrukci haly číslo 4 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Památkově chráněná budova Burzy je s ohledem na havarijní stav aktuálně nevyužívaná. Celková rekonstrukce za přibližně 200 milionů korun uvede budovu Burzy do původního historického stavu a bude sloužit lidem jako restaurace.
 • 16.2.2021 Praha vybere provozovatele chystaných vestaveb v obloucích Negrelliho viaduktu. Důraz klade na kvalitu i nabízený program
  Hlavní město v příštích letech plánuje vybudovat pod Negrelliho viaduktem v Karlíně novou odpočinkovou zónu. Ve zhruba čtyřech desítkách oblouků se usadí komerční i kreativní subjekty, které v menší míře doplní začínající podniky. Jednotlivé nájemce vybere speciální komise.
 • 16.2.2021 Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci
  Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a webové stránky www.baba1932.com věnované památkově chráněné Osadě Baba na území Prahy 6. Cílem je umožnit veřejnosti blíže se seznámit s tímto unikátním obytným souborem funkcionalistických vil. Zároveň hlavní město zahájilo zpracování územní studie na citlivou úpravu veřejných prostranství v této lokalitě. V rámci participace se do návrhu finální podoby zapojí i místní obyvatelé.
Celkový počet: nejméně 200
Na stránce: