Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 200
Na stránce:
 • 25.10.2021 Praha podpořila uskutečnění soutěže Mistrovství ČR ve stepu
  V říjnu se ve sportovní hale Kbely uskutečnilo Mistrovství České republiky ve stepu. Na tuto akci hlavní město Praha poskytlo neinvestiční účelovou individuální dotaci ve výši 50 tisíc korun, která byla dnes schválena pražskými radními.
 • 25.10.2021 Více peněz na kultivaci cestovního ruchu. Hlavní město uzavře memorandum s hoteliéry na jeho podporu
  Hlavní město Praha uzavře memorandum s Asociací hotelů a restaurací ČR a Prague City Tourism. Schválila to dnes Rada hl. m. Prahy. Město i hoteliéři plánují společně podporovat kultivovaný a trvale udržitelný cestovní ruch, rozvíjet Prahu jako atraktivní destinaci pro kongresy, konference či výstavy a propagovat město v zahraničí. Potřebné prostředky plánuje město získat zvýšením poplatku z pobytu ze stávajících 21 Kč na 50 Kč. Ten platí samotní turisté, tento krok tedy nebude mít negativní dopad na peněženky Pražanů, ani na rozpočet města.
 • 25.10.2021 Konference Potenciál místní ekonomiky 2021
  V pondělí 1. listopadu 2021 se v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) uskuteční třetí ročník konference Potenciál místní ekonomiky 2021 s podtitulem Rozpočtové určení daní obcí a měst. Jejím cílem bude najít odpovědi na otázky, zda je aktuální rozpočtové určení daní dostatečně efektivní, transparentní a spravedlivé, zda mají obce v ČR dostatek prostředků na svůj rozvoj a jsou motivovány podporovat podnikání a soukromé investice na svém území.
 • 22.10.2021 Pražané budou mít poslední šanci získat kotlíkové dotace na nový ekologický zdroj tepla
  Startuje nová fáze programu na výměnu starých kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Pražské domácnosti s nižšími příjmy budou moci požádat o finanční podporu až do výše 95 procent z celkových výdajů, která jim bude poskytnuta prostřednictvím Magistrátu hl. m. Prahy. S informováním potenciálních zájemců o dotaci vypomůžou i městské části.
 • 22.10.2021 Praha staví další lůžka v domovech pro seniory, nový systém rozvoje služeb se osvědčuje
  Zastupitelé hlavního města na říjnovém zasedání podpořili již šestý projekt výstavby domova pro seniory. Kromě dvou městských akcí schválilo hlavní město finance pro v pořadí již čtvrtou městskou část, tentokrát Prahu 14. Ta získá prostředky na rekonstrukci a nástavbu zařízení v ulici Bojčenkova.
 • 21.10.2021 Hlavní město Praha a Praha 3 společně připravují revitalizaci náměstí Jiřího z Poděbrad
  Náměstí Jiřího z Poděbrad se konečně bude revitalizovat. Dočká se sjednocující koncepce, nové zeleně, závlahového systému a retence vody nebo revitalizace fontány. Trhy na Jiřáku se přesunou dále od základní školy, dětské hřiště se rozšíří a bude mít nové herní prvky a vodní atrakce. Náměstí získá bezbariérový vstup do metra a celá stanice se bude renovovat. Zahájení revitalizace se očekává v druhé polovině roku 2022.
 • 21.10.2021 Na území Prahy je velmi silný vítr
  V souvislosti se silným větrem, který dnes zasáhl území hlavního města, dochází v pražských parcích a lesích k padání větví stromů a dalším rizikům, kvůli kterým doporučujeme veřejnosti do těchto míst nevstupovat.
 • 20.10.2021 Praha na žádost hygienické stanice vyzve ředitele pražských škol k vyhlášení dvou dnů ředitelského volna
  Vedení hlavního města vyzve ředitele škol na území Prahy, aby vyhodnotili aktuální nemocnost žáků na svých školách. Na základě dat by se poté měli dobrovolně rozhodnout, zda na začátku příštího týdne, respektive v pondělí a v úterý, nepřistoupí k vyhlášení dvou dnů ředitelského volna. Zároveň Praha vypracuje plán na zajištění testovacích kapacit v pražských laboratořích a testů na covid-19 pro všechny žáky a studenty po skončení podzimních prázdnin. 
 • 20.10.2021 Úleva pro umírající i jejich rodiny. Hlavní město s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči
  Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a nepřevážel je na základě tísňového volání do zdravotnických zařízení. V některých případech totiž nemá akutní hospitalizace pro pacienty žádný prospěch, naopak transport a změna prostředí mohou snížit jejich komfort. Pacientům přitom často zbývají poslední dny, či dokonce hodiny života. Cílem týmu bude poskytnout adekvátní péči pacientovi v jeho domácím prostředí, případně jej transportovat do specializovaných pracovišť tak, aby cesta byla co nejkratší a co nejméně stresující.
 • 20.10.2021 V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů na území hlavního města
  Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou.
Celkový počet: nejméně 200
Na stránce: