Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 210
Na stránce:
 • 15.2.2021 Během oblevy hrozí padající led ze střech. Praha u svých objektů stav pravidelně kontroluje
  Po mrazivých dnech by se podle aktuální předpovědi počasí mělo v příštích dnech začít oteplovat. S tím souvisí i hrozba odpadávajících kusů tajícího sněhu a rampouchů ze střech a okapů, které mohou vážit i desítky kilogramů. Zodpovědnost za jejich odstranění i bezpečnost chodců má v takových případech majitel nemovitosti. Magistrát hl. m. Prahy v tomto ohledu není výjimkou.
 • 15.2.2021 Rada souhlasila s pokračováním projektu Vltavské filharmonie
  Stavba špičkového koncertního sálu Vltavské filharmonie v pražských Holešovicích se výrazně přiblížila. S pokračováním projektu dnes souhlasili pražští radní. Vycházeli při tom ze studie využitelnosti od mezinárodního konsorcia firem, které vede proslulý ateliér Henning Larsen a jehož dalšími členy jsou konzultantské firmy AEA a Buro Happold. O projektu, který díky analýze dostal první reálné obrysy, bude nyní ještě jednat Zastupitelstvo hlavního města Prahy. Pokud mu dá zelenou, začne se připravovat mezinárodní architektonická soutěž. Vyhlášena by měla být ve druhé polovině letošního roku a předcházet jí bude ještě podrobnější analýza financování provozu filharmonie.
 • 15.2.2021 Praha má vlastní strategii očkování, pomůže lépe zvládat zmatky a časté změny vládní kampaně
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila vlastní očkovací strategii. Ta má pomoci aplikovat celostátní metodiku na specifickou situaci v Praze, ale také umožnit hlavnímu městu lépe zvládat nejistoty a změny, které kolem očkování panují. Pražská strategie proto klade důraz zejména na principy a plánovací procesy, dostupnost očkovacích míst, komunikaci s veřejností a řízení pomocí dat.
 • 15.2.2021 Rada hlavního města Prahy vyzývá vládu, aby skoncovala se spalováním uhlí v roce 2033
  Chceme-li zmírňovat dopady změny klimatu, musíme co nejrychleji snižovat emise skleníkových plynů. Většina emisí na území České republiky přitom pochází ze spalování uhlí. Rada hl. m. Prahy (RHMP) dnes vyzvala vládu, aby jako termín odklonu od uhlí stanovila rok 2033, nikoli rok 2038, jak doporučila Uhelná komise. Dále RHMP vyzývá vládu, aby zajistila řešení sociální situace občanů, kteří budou útlumem těžby a spalování uhlí postiženi. A konečně, aby využila evropských zdrojů financí pro přechod na nízkoemisní energetiku.
 • 15.2.2021 Koupaliště Stírka by mělo nadále sloužit veřejnosti. Stát jej na žádost magistrátu zřejmě stáhne z veřejné dražby
  Ještě letos začátkem roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už bezmála sedmdesát let. S příchodem soukromého majitele by však hrozilo, že areál do budoucna využije jinak. Po výzvě Magistrátu hl. m. Prahy nakonec Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zřejmě pozemky s koupalištěm zařadí do plánovaných směn majetku mezi Prahou a státem.
 • 14.2.2021 Magistrát hlavního města Prahy rozšíří úřední dobu až od středy
  Magistrát hlavního města Prahy v reakci na rozhodnutí vlády rozšíří úřední dobu až od středy 17. února 2021. Stejný postup doporučuje uplatnit také městským částem, a to kvůli zajištění dostatečných příprav a hlavně včasného informování obyvatel. V pondělí 15. února tak bude magistrát fungovat ještě ve zkrácené úřední době od 8:00 do 13:00 hodin.
 • 12.2.2021 Krizový štáb hlavního města Prahy doporučil primátorovi vyhlásit stav nebezpečí
  Krizový štáb hlavního města Prahy dnes odpoledne jednal o zásadních otázkách souvisejících s neprodloužením nouzového stavu. Doporučil primátorovi vyhlásit stav nebezpečí pro území hlavního města Prahy od 15. 2. 2021 dle vydaných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Zároveň žádá ministra zdravotnictví o sdělení jasných mimořádných opatření, která budou vyhlášena po ukončení nouzového stavu dne 14. 2. 2021.
 • 11.2.2021 Nové akvizice představí Galerie hlavního města Prahy na podzimní výstavě
  V loňském roce Galerie hlavního města Prahy dostala téměř dvojnásobek investic na nové akvizice. Stalo se tak díky rozhodnutí radní pro kulturu a cestovní ruch Hany Třeštíkové, která takto vedle dalších aktivit směřovaných do oblasti kultury reagovala na pandemií ztížené podmínky výtvarné obce, jež se ocitla v izolaci bez výstav a možnosti výdělku. Galerie se rozhodla využít tyto prostředky na nákup přímo od umělců, aby byla podpora adresná a přímá. Zároveň ale ve svém výběru sledovala dlouhodobé cíle, ke kterým se nákupní strategie ubírá, a získala tak díla, která v minulosti neměla možnost z finančních důvodů zakoupit.
 • 11.2.2021 Praha otevře další ubytovnu pro lidi bez domova, stávající kapacity jsou na hraně svých možností
  Denní i noční centra jsou aktuálně zcela plná. Bez střechy nad hlavou je ale stále řada lidí, jejichž životy ohrožuje mrazivé počasí. Praha proto v pátek otevře dočasnou celodenní ubytovnu pro nejkřehčí osoby. Vedení Magistrátu hlavního města Prahy se na tom dohodlo s Centrem sociálních služeb Praha a dalšími poskytovateli sociálních služeb. V ubytovacích zařízeních také pokračuje pravidelné testování lidí bez domova na covid-19.
 • 10.2.2021 Praha představuje novou studii Nákladového nádraží Žižkov. Její podobu mohou ovlivnit občané
  Někdejší nákladové nádraží na Žižkově je jedním z nejvýznamnějších brownfieldů v širším centru Prahy. Cílem města je, aby zde vznikla moderní městská čtvrť s byty, obchody, školou a parky. K tomu je zapotřebí změna územního plánu, která dnes výstavbu v území neumožňuje. Proto Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zpracoval urbanistickou studii s prvky regulačního plánu a dnes ji spolu se změnou územního plánu představí v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Do celého procesu IPR zapojuje obyvatele, kteří můžou ke studii až do konce března podat připomínku. Ke změně územního plánu pak do 23. 2. 2021.
Celkový počet: nejméně 210
Na stránce: