Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 120
Na stránce:
 • 20.9.2022 Praha posunula přípravu výstavby na Nákladovém nádraží Žižkov. Developeři přispějí na novou školu i park, které naleznou podobu v architektonické soutěži
  Rada hlavního města Prahy v pondělí schválila urbanistickou studii rozvoje lokality Nákladového nádraží Žižkov a učinila tak zásadní krok k přeměně jednoho z nejvýznamnějších dlouhodobě nevyužívaných území v širším centru Prahy. Studie stanovuje podrobnou regulaci území a počítá mimo jiné i s tím, že v areálu bývalého nádraží vznikne nová základní škola a nový park, který protne celý areál. Jejich podobu bude hledat město prostřednictvím architektonických soutěží. Zelenou k přípravě další fáze dostala i Jarovská třída.
 • 20.9.2022 Praha jako první město v Česku zprůhlední hospodaření svých příspěvkových organizací
  Pražská rada schválila zveřejňování seznamu proplacených faktur příspěvkových organizací tak, jak to dělá město, tedy na portále otevřených dat a zároveň v aplikaci Cityvizor. Kdokoliv tak bude moci zjistit, komu a za co platí peníze. Po zveřejnění dat o zakázkách zadávaných příspěvkovými organizacemi se jedná o další významný krok ke zprůhlednění organizací, které dohromady hospodaří s miliardami korun ročně.
 • 20.9.2022 Hlavní město bude realizovat další před lety odložený projekt domova pro seniory
  Pražští radní včera posunuli o krok kupředu výstavbu domova pro seniory Dolní Počernice, když rozhodli o výběru dodavatele na zpracování projektové dokumentace. Vzniknout by měla kapacita 96 lůžek.
 • 20.9.2022 Praha pořídí nové tramvaje v souvislosti s výstavbou dalších tratí
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila záměr koupit až 200 nových tramvají délky do 32 metrů. Prvních minimálně 40 vozů by mělo být k dispozici pro potřeby metropole do konce roku 2026. Důvodem tohoto kroku je především zajištění obsluhy pro množství aktuálně připravovaných projektů nových tramvajových tratí. Vyhlášením veřejné zakázky byl pověřen Dopravní podnik hl. m. Prahy.
 • 19.9.2022 Praha našla „ztraceného Alše“. Hledání fotografie unikátní malby na skle Průmyslového paláce má šťastný konec
  V rámci rekonstrukce Průmyslového paláce na pražském Výstavišti se restaurátorům podařilo s pomocí veřejnosti najít kvalitní fotografii přesné podoby unikátní malby na skle od Mikoláše Alše, která byla zcela zničena při devastujícím požáru v roce 2008. Jediná dosud známá fotografie této malby totiž neměla dostatečnou kvalitu, aby z ní bylo možné vytvořit věrnou kopii velkoformátové malby. Díky výzvě náměstka primátora Pavla Vyhnánka se o hledání snímku dozvěděla knihovnice Kateřina Richterová a podařilo se jí dohledat fotografii od Petra Šámala pořízenou pouhé dva týdny před osudným požárem.
 • 19.9.2022 Hlavní město pokračuje v přípravách na stavbu parkovacího domu u stanice metra Zličín
  Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili pokračování v záměru výstavby parkovacího domu P+R Metropole Zličín a uzavření Head of Terms se společností CGI Metropole, s.r.o. Nyní se budou řešit konkrétní kroky se zmíněnou společností, které mají za cíl přiblížit parkovací dům výstavbě. V plánu je zde vybudovat parkoviště až pro 2 000 vozidel, přičemž hlavní město by mělo k dispozici 1 400 míst a 550 dalších by pak sloužilo pro obchodní centrum.
 • 19.9.2022 Rozvoj elektromobility pokračuje, radní schválili rozvoj nabíjecích stanic
  Pražští radní na pondělním zasedání určili směr rozvoje elektromobility v české metropoli. Určili způsob, jakým se vybudují nabíjecí stanice pro elektromobily. Městskou společnost Operátor ICT (OICT) pověřili doplněním podkladů pro variantu koncese a zajištěním přípravy zadávací dokumentace, na jejímž základě bude vybrán koncesionář. Ten následně na území hl. m. Prahy zajistí vybudování nabíječek a související infrastruktury pro rezidenty. Cílem je zprovoznit 750 nabíječek do roku 2025 a do roku 2030 mít 4 500 stanic.
 • 19.9.2022 DPP ve spolupráci s hl. m. Prahou a Člověkem v tísni věnuje na Ukrajinu 20 tramvají a 2 autobusy
  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s hl. m. Prahou a prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni daruje na Ukrajinu celkem 20 tramvají a 2 autobusy. Příjemcem pomoci je charkovský městský dopravní podnik. Všechna darovaná vozidla jsou provozuschopná, tramvaje budou sloužit ve veřejné dopravě v Charkově, autobusy v západoukrajinském městě Chmelnický. První tramvaje by na Ukrajinu měly zamířit v nejbližších dnech či týdnech.
 • 19.9.2022 Praha má nový standard pro pobytové sociální služby poskytující péči dětem se zdravotním znevýhodněním
  Pražští radní dnes schválili závazné charakteristiky, které musejí splňovat služby sociální péče o děti v příspěvkových organizacích města. Nový standard je součástí plánu modernizace péče o ohrožené děti se zdravotním znevýhodněním, které již byly umístěny do pobytové sociální služby domov pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Tímto hlavní město zajišťuje jednotný standard terciární péče pro děti s různými druhy znevýhodnění.
 • 19.9.2022 Hlavní město otevírá další sociální služby pro rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním i bydlení s vysokou mírou péče pro dospělé Pražany s autismem
  Pražští radní dnes schválili plán dokončení dalších kapacit odlehčovacích služeb pro rodiny pečující o dítě nebo dospělého člověka se zdravotním znevýhodněním. Celkem se jedná až o 30 míst. Současně radní potvrdili postup realizace nových domácností pro Pražany s postižením, kteří potřebují vysokou míru péče a hrozí jim umístění do ústavní péče mimo rodné město. Zejména se to týká lidí s chováním náročným na podporu a s autismem.
Celkový počet: nejméně 120
Na stránce: