Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 130
Na stránce:
 • 14.11.2023 Dopravní opatření v souvislosti s oslavami 17. listopadu
  V pátek se v Praze konají oslavy k výročí 17. listopadu. V centru metropole budou zavedena dopravní omezení pro tramvajovou a automobilovou dopravu, některá s platností již od čtvrtka 16. listopadu. Týkat se budou především Národní třídy a Václavského náměstí, ovlivněna tím však může být doprava i v jiných částech města.
 • 13.11.2023 Praha představila vítěze soutěže na podobu nového sídla pražské záchranky na Proseku
  Zástupci hlavního města v pondělí 13. listopadu slavnostně vyhlásili výsledky dvoufázové architektonicko-urbanistické soutěže o návrh na novou Administrativně-technickou budovu Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. V Centru architektury a městského plánování (CAMP) byly za přítomnosti vítězného týmu architektů z bratislavského studia PLURAL zároveň oficiálně představeny veřejnosti všechny soutěžní návrhy.
 • 13.11.2023 Praha poskytne dotaci hasičům na úpravu velitelských vozidel
  Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy získal deset nových osobních aut Škoda Kodiaq. Na jejich přestavbu na požární vozidla hlavní město přispěje dotací ve výši 1 443 700 Kč. Vozidla sbor obdržel v civilním provedení, zapotřebí je jejich barevná úprava a doplnění o světelné a zvukové výstražné zařízení.
 • 13.11.2023 Dvorecký most budou zdobit neokubistické sochy
  Podobu Dvoreckého mostu, který se aktuálně staví, doplní neokubistické sochy s vodními prvky a speciálním osvětlením. Jejich pořízení v pondělí schválili pražští radní. Dokončení spojení mezi Podolím a Zlíchovem pro MHD, cyklisty a chodce se očekává v listopadu 2025.
 • 13.11.2023 Hlavní město má aktualizovanou strategii pro integrované územní investice Pražské metropolitní oblasti
  Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila aktualizaci Integrované strategie pro ITI (Integrated Territorial Investment/integrované územní investice) Pražské metropolitní oblasti pro období 2021-2027. Dokument, který slouží k podpoře integrovaného územního rozvoje, bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na čtvrtečním jednání.
 • 10.11.2023 Cenu Prahy Adapterra Awards vyhrál Toulcův dvůr
  V rámci vyhlášení cen Adapterra Awards za nejlepší projekt, který připravuje město Prahu na změnu klimatu, zvítězil v letošním roce Toulcův dvůr. Jedná se mimo jiné o mokřad se vzácnými a ohroženými druhy živočichů, tůně, dešťové jezírko s kaskádami či lužní les v Hostivaři. Cenu každoročně uděluje Nadace Partnerství ve své soutěži Adapterra Awards. Představení všech vítězů je možné nalézt na webu adapterraawards.cz.
 • 10.11.2023 Primátor se při návštěvě Zbraslavi a Velké Chuchle podíval do školy a debatoval o dopravních problémech
  Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí a ve středu 8. listopadu zavítal na Zbraslav a do Velké Chuchle. Podobně jako při uplynulých návštěvách se zajímal především o potřeby těchto lokalit a možnosti, jak může hlavní město pomoci při řešení jejich problémů.
 • 7.11.2023 O vydání nových řidičských průkazů je velký zájem, pražský registr řidičů rozšíří úřední dobu o dvě soboty
  Registr řidičů Magistrátu hl. m. Prahy rozšíří úřední dobu o soboty 11. listopadu a 25. listopadu v době od 8:00 do 13:00 hodin. Důvodem je velký počet žadatelů o výměny řidičských průkazů, jejichž platnost končí v roce 2023 nebo již skončila. Takto rozšířená úřední doba je určena výhradně pro podání žádosti o vydání řidičského průkazu z výše uvedených důvodů a pro výdej již vyrobených průkazů.
 • 7.11.2023 Praha se brání proti pokutě od ÚOHS za protihazardní vyhlášku. Podá správní žalobu
  Praha se bude soudně bránit proti další pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kterou dostalo v souvislosti s protihazardní vyhláškou, tentokrát z let 2018 až 2021. Zaplatit musí přes 2,4 milionu korun. Ke Krajskému soudu v Brně podá proti rozhodnutí ÚOHS hlavní město správní žalobu.
 • 6.11.2023 Hlavní město vyhlašuje soutěž na rekonstrukci dětského hřiště Koníček ve Stromovce
  Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila vyhlášení veřejné zakázky na rekonstrukci hřiště Koníček ve Stromovce a jeho okolí včetně schodišť a návazných komunikací. Autorské prvky od akademické sochařky Alexandry Koláčkové, které hřišti propůjčily jeho jméno, zůstanou ponechány v nezměněné podobě.
Celkový počet: nejméně 130
Na stránce: