Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 130
Na stránce:
 • 11.10.2021 Na sdíleném kole s Lítačkou zdarma až čtyřikrát denně na patnáct minut
  Praha spustila pilotní projekt propojení sdílených kol s Pražskou integrovanou dopravou. Každý majitel elektronické předplatní jízdenky pro Prahu bude moci využít zdarma až čtyřikrát denně prvních 15 minut jízdy na sdíleném kole provozovatelů Rekola a Nextbike. V podzimním pilotním provozu tak město chce otestovat zájem lidí o nabídku výhodné kombinace pražské MHD s jízdou na kole.  
 • 8.10.2021 Hlavní město otevřelo ve Smíchovské SPŠ první coworkingové centrum pro technologické a podnikatelské startupy
  Ve čtvrtek 7. října 2021 se na pražském Smíchově konalo slavnostní otevření coworkingového centra Next Zone, a to při příležitosti 120. výročí od založení Smíchovské SPŠ a gymnázia. Nově vzniklé centrum je unikátní svým technologickým zázemím pro startupy a celou komunitu.
 • 8.10.2021 Zástupci Prahy a Bruselu slavnostně odhalí Lavičku Václava Havla u budovy Evropského parlamentu
  Hlavní město Praha iniciovalo umístění Lavičky Václava Havla v Bruselu. Poprvé zpřístupněna veřejnosti bude v úterý 12. října 2021 i za přítomnosti primátora Prahy Zdeňka Hřiba a radní pro kulturu Hany Třeštíkové. Smyslem projektu je podpořit demokratickou otevřenost k dialogu odkazující na osobu prvního polistopadového českého prezidenta. Obdobné lavičky už stojí na řadě míst ve světě i v Česku.
 • 8.10.2021 Pražští radní schválili další projekty na podporu sociálních služeb
  Na svém třicátém zasedání v letošním roce podpořila Rada hlavního města Prahy investice do sociálního bydlení i podporu pro denní centra. Rekonstrukce se dočkají Armáda spásy v Holešovicích, Chráněné bydlení v Xaverově, nově bude vybudováno centrum sociálních služeb v Praze 7. Celkem bylo nyní doporučeno k financování pět projektů. O způsobilé náklady projektů v celkové výši téměř 25 mil. Kč se podělí rovným dílem pražský Operační program Praha – pól růstu ČR a Magistrát hl. m. Prahy.  
 • 7.10.2021 Čtyři projekty z Prahy míří do finále prestižní soutěže Adapterra Awards
  Finalisté Adapterra Awards o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu soutěží o hlasy veřejnosti. Z osmnácti inspirativních projektů mohou lidé vybírat až do pátku 15. října 2021, kdy končí anketa o Cenu sympatie. Mezi nejlepší české nápady se za hlavní město probojovaly hned čtyři projekty: Krajinný park Lítožnice, šetrné zemědělství v Praze 12, zelený Mosaic House Design Hotel a nový Pavilon tropického zemědělství České zemědělské univerzity.
 • 7.10.2021 Hlavní město podpoří návrat Pražanů do ulic metropole novou kampaní Moje město – Objevuj Prahu
  Pražský magistrát společně s metropolitním Hitradiem City zahájil novou kampaň k podpoře restaurací a kulturního života v Praze. Cílem projektu Moje město - Objevuj Prahu je podpořit každodenní aktivní život v ulicích metropole v různých oblastech a motivovat Pražany k návštěvě zajímavých míst a podniků v celém městě.  Na stránkách mojemesto.cz naleznou lidé inspiraci pro trávení volného času - tipy na restaurace, kavárny, galerie, divadla, ale i zajímavá pražská zákoutí, stejně jako praktické informace o dění v Praze a pozvánky na kulturní a společenské akce.
 • 6.10.2021 Meziuniverzitní program prg.ai Minor vychoval mladé odborníky na umělou inteligenci
  Na Staroměstské radnici se v úterý 5. října 2021 uskutečnilo slavnostní předání certifikátů novým absolventům programu prg.ai Minor. Cílem meziuniverzitního programu je vychovat novou generaci odborníků na umělou inteligenci (AI). Na programu se podílejí Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického i Fakulta sociálních věd společně s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy za podpory hlavního města Prahy. Události se zúčastnili nejen zástupci spolku prg.ai a jednotlivých fakult, ale také primátor Zdeněk Hřib a radní pro oblast školství Vít Šimral.
 • 6.10.2021 Národní sportovní agentuře byly Asociací krajů ČR zaslány podněty k výzvě Regiony 2021 s objemem dotace přes jednu miliardu korun
  Jménem Komise Rady Asociace krajů pro školství a sport byl v úterý odeslán dopis předsedovi Národní sportovní agentury Filipu Neusserovi ve věci výzvy Regiony 2021. Členové komise se rovněž shodli na tom, že bylo k dispozici příliš krátké období na podání žádostí a požádali o zapojení a konzultaci podmínek v rámci dalších výzev. 
 • 6.10.2021 S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým
  Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje svůj úspěšný projekt. Mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu. Zájemci o třetí dávku očkování proti koronaviru z řad nejohroženějších skupin obyvatel mají také možnost se nechat naočkovat praktickými lékaři, případně využít vyhrazených časových slotů v očkovacích místech rozmístěných po hlavním městě.
 • 5.10.2021 Asociace krajů apeluje na Ministerstvo pro místní rozvoj, aby akceptovalo její požadavek navýšit alokaci v programu IROP pro investice do středních škol
  Komise Rady Asociace krajů pro školství a sport na svém zasedání v Moravskoslezském kraji opětovně přijala usnesení s apelem na Vládu ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj k navýšení alokace mířící na investice do středního školství v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na 30 %. Důvodem je nutná nová role především odborného školství v rámci systému celoživotního profesního vzdělávání a investiční náročnost vybavenosti škol. Zároveň Komise trvá na zachování alokace pro základní školy alespoň na 35 %. Komise se proto dnes obrátila dopisem přímo na ministryni Kláru Dostálovou. Radní hl. m. Prahy Vít Šimral toto usnesení také podpořil.
Celkový počet: nejméně 130
Na stránce: