Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • 30.1.2024 Osada Baba dostala dva nové interaktivní panely informující o historii oceněného funkcionalistického sídliště
  Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda v úterý 30. ledna 2024 slavnostně uvedl do provozu dva informační interaktivní panely s dotykovou obrazovkou umístěné na nových zastávkách MHD U Matěje v Praze 6. Nacházejí se v blízkosti souboru funkcionalistických vil Osada Baba, jenž obdržel prestižní ocenění European Heritage Label. Jedná se o jediné dva dotykové interaktivní panely určené k ryze informačnímu, a ne komerčnímu účelu.
 • 29.1.2024 Praha se za současných podmínek nemůže dále ucházet o objekt České pošty v Jindřišské ulici
  Hlavní město se podrobně seznámilo s podmínkami výběrového řízení České pošty, s.p. na prodej nemovitostí v lokalitách Jindřišská a Moravská v Praze. Z výsledků šetření však vyplývá, že budova v Jindřišské ulici v tuto chvíli nemůže uspokojit potřeby Magistrátu hl. m. Prahy. Důvodem je především nedostatek prostoru pro úřad při zachování pobočky České pošty v objektu, ale také nevyhovující dispoziční řešení nebo skutečnost, že nejsou splněny veškeré požadavky na objektovou bezpečnost.
 • 25.1.2024 Vyhledávání spojení nové generace je v aplikaci PID Lítačka přizpůsobené každému cestujícímu na míru
  Pražská městská společnost Operátor ICT (OICT) spustila revoluční vyhledávač nové generace v mobilní aplikaci PID Lítačka, která slouží pro kompletní odbavení a cestování po Praze a Středočeském kraji. Vyhledávač najde nejvýhodnější a nejrychlejší spojení kombinací městské a veřejné hromadné dopravy, vlaků, taxi, chůze, sdílených i vlastních aut a kol. Unikátní vyhledávač trasy přispěje k plynulejší dopravě a napomůže snížit environmentální zátěž osobní dopravy. PID Lítačka se tak stává jedinou mobilní aplikací, která cestujícím v české metropoli a Středočeském kraji naplánuje cestu od A do Z, včetně nákupu jednotlivých jízdenek, dlouhodobých kupónů či platby za parkování, a to vše přizpůsobené na míru každému cestujícímu.
 • 24.1.2024 Záchranná stanice pro volně žijící živočichy má za sebou rekordní rok. V dočasném působišti ošetřila 5 740 zvířat
  Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy již popáté v řadě ošetřila více než 5 000 zvířat ročně. Přestože kvůli výstavbě nového sídla v Jinonicích už rok působí v dočasném areálu Zahradnictví Ďáblice, provoz stanice funguje bez výjimky nepřetržitě. Ve většině případů loni poskytovala péči zraněným zvířatům, zejména ptákům po střetu s překážkou. V necelé třetině případů pomoc stanice potřebovala nesamostatná mláďata. 
 • 24.1.2024 Na náměstí Jiřího z Poděbrad se zahajují stavební práce. Přibudou nové stromy nebo nádrž na zachycení dešťové vody
  Náměstí Jiřího z Poděbrad je částečně oplocené, začaly zde první přípravné práce. V rámci jeho revitalizace bude upraven prostor před kostelem, zkvalitnění doznají pěší cesty i zeleň. Nové aleje stromů oddělí park od rušných komunikací. Práce potrvají 33 měsíců a zachovány zůstanou jak kulturní akce, tak i tradiční farmářské trhy, které se budou přesouvat na náměstí podle stavebních etap.
 • 23.1.2024 Pololetní prázdniny v Praze: Starý mobil jako dětská vstupenka do zoo pomůže i gorilám
  Akce starý mobil za vstupenku kromě odměny dětem za pololetní vysvědčení podporuje také projekt „Pomáháme jim přežít“ zaměřený na gorily nížinné. Z každého odevzdaného přístroje se na konto projektu přičte 20 Kč.
 • 23.1.2024 Muzeum paměti XX. století vstupuje do pátého roku své existence rekonstrukcí Domu pážat
  Ve druhé polovině ledna 2024 bude zahájena dlouho připravovaná proměna Domu pážat na rozhraní Nového světa a Hradčan v sídle Muzea paměti XX. století, kde bude také umístěna stálá expozice. Přesně za rok by měla být rekonstrukce hotova.
 • 23.1.2024 Praha vybrala ve výběrovém řízení nového provozovatele Čapadla Hollar, který prostor převezme od letošního března
  Atraktivní prostor a oblíbená volnočasová lokalita na břehu Vltavy, která nabízí celou řadu kulturních i odpočinkových aktivit, bude od března 2024 provozována novým nájemcem. Městská společnost TRADE CENTRE PRAHA (TCP) spravující pražské náplavky úspěšně uzavřela výběrové řízení na nového provozovatele čapadla a náplavky Hollar. S vítězným účastníkem podepsala dvouletou nájemní smlouvu s možností opce na další tři roky.
 • 22.1.2024 Praha podpořila automatizaci pražského metra
  Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání odsouhlasila přípravu realizace dopravního systému společně pro obě linky C a D v podobě automatického metra bez strojvedoucích a s novým vozovým parkem. Návrh bude předložen také na únorovém zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy, které bude o něm hlasovat. Spojení těchto dvou projektů znamená, že stejné automatické metro by mělo v Praze jezdit nejen na budované trase D, kde se s ním počítalo, ale současně i na stávající lince C.
 • 22.1.2024 Praha znovu podpořila projekt Reuse na školách
  Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila podporu financování oblíbených opravárenských dílen nábytku pro veřejnost pro rok 2024. Projekt Reuse na školách, který je součástí cirkulární ekonomiky a vychází z potřeby snížení objemu odpadu, letos znovu uspořádá desítku workshopů na SOŠ Jarov v Praze 9.
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: