Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • 14.9.2022 Štvanická lávka roste, první betonové segmenty už jsou usazeny
  Práce na stavbě Štvanické lávky, která po dokončení propojí přes stejnojmenný ostrov čtvrti Karlín a Holešovice, pokračují na zemi, nad zemí i ve vodě. Ve Vltavě stojí připravené pilíře a část podpěrné konstrukce, na Štvanici už se ukládají první hotové segmenty budoucího mostu. Téměř 300 metrů dlouhá lávka pro pěší a cyklisty, jejíž podobu navrhli v roce 2018 vítězové mezinárodní architektonické soutěže Petr Tej a Marek Blank, bude dokončena počátkem příštího roku. Investorem je hlavní město Praha.
 • 14.9.2022 Asistenční vouchery pro podporu inovací dostane prvních 16 projektů. Mohou přesáhnout ve výsledku reálnou hodnotu až 8 miliard korun
  Prvních 16 projektů dostalo „zelenou“ v dotačním programu Asistenční vouchery hlavního města Prahy. Schválilo je minulý týden pražské zastupitelstvo. Jedná se například o sdílené datové úložiště, podporu podnikavosti, rozvoj startupového systému, řešení dlouhověkosti, vybudování centra pro vývoj a výrobu léčiv, umělou inteligenci v dopravě, robotizaci ve stavebnictví nebo mobilní 3D tiskovou sestavu. Na svou přípravu budou čerpat 7 milionů korun. Skutečná hodnota realizace těchto projektů činí 8,4 miliardy korun.
 • 14.9.2022 Katalog pražských hřbitovů se rozšíří, bude se věnovat také jejich budoucímu rozvoji
  Katalog pražských hřbitovů je součástí manuálu, který Praha schválila v loňském roce. Rozhodnutím o rozšíření katalogu o další pražské hřbitovy reagují pražští radní na zájem městských částí. Katalog v současnosti shromažďuje veškeré důležité informace o pražských hřbitovech a nově se rozšíří i o informace pro plánování a rozvoj.
 • 13.9.2022 UNICEF poskytne Praze expertní i finanční podporu v oblasti pomoci rodinám prchajícím z Ukrajiny
  Hlavní město Praha se dohodlo s Dětským fondem OSN (UNICEF) na rozsáhlé spolupráci a podpoře lidí prchajících z Ukrajiny, především dětí a rodin. UNICEF vedle expertní podpory poskytne Praze 333 milionů korun. Praha i díky této spolupráci přechází z fáze okamžité reakce na příchod uprchlíků k dlouhodobějšímu a udržitelnému systému.
 • 13.9.2022 Kampus Hybernská otevírá Cirkulární hub, propojí zájemce o udržitelný rozvoj
  Konferencí nazvanou Městská architektura: Udržitelná a cirkulární otevírá Kampus Hybernská za spolupráce Magistrátu hl. m. Prahy nový Cirkulární hub. Ten propojí veřejnost s odborníky na cirkulární ekonomiku.
 • 13.9.2022 Praha otevírá městský holubník na Mariánském náměstí. Pomůže regulovat populaci pražských holubů
  Z podnětu hlavního města vznikl první městský holubník. Dřevěná půdní vestavba je umístěna nedaleko Nové radnice na Mariánském náměstí v centru Prahy a pojme zhruba 150 holubů. Cílem je nabídnout holubům místo k hnízdění a vytvořit jim vhodné podmínky, aby se do holubníku stahovali a neměli důvod být na místech, kde jsou nežádoucí. Navíc se bude jejich počet regulovat tak, že se jim část vajec odebere a nahradí se za umělá. Provoz zařízení včetně veterinární péče bude zajišťovat Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy.
 • 13.9.2022 Praha zahájila stavbu Dvoreckého mostu
  Podolí a Zlíchov spojí nový most. Hlavní město oficiálně zahájilo stavbu Dvoreckého mostu přes Vltavu. Postaví jej sdružení Metrostav TBR Firesta STRABAG – Dvorecký most. Práce potrvají 810 dní a stát budou 1 075 000 000 korun bez DPH. Most bude sloužit městské hromadné dopravě, cyklistům a pěším.
 • 13.9.2022 První pražský multidisciplinární tým péče o duševní zdraví dětí otevírá nové zařízení se stabilním zázemím
  Minulý týden pražští zastupitelé schválili finanční zajištění multidisciplinárního týmu péče o duševní zdraví dětí, již dnes služba otevírá v Praze 7 nové zařízení. Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty poskytne klientům a jejich rodinám komplexní zdravotně-sociální podporu v oblasti duševního zdraví. Schválení dotace ve výši 888 000 korun je v souladu se strategickými dokumenty města.
 • 12.9.2022 Konference Nad skleněným stropem i potřetí ukáže, jak překonat bariéru, která brání rovným šancím žen
  Hlavní město Praha pořádá v úterý 13. září 2022 již třetí ze série konferencí nazvané Nad skleněným stropem, která si klade za cíl narovnat šance mužů a žen v soukromé a pracovní sféře. Genderové stereotypy ve všech oblastech společnosti stále přežívají a ženy neustále narážejí na neviditelné bariéry – skleněné stropy, které jim často brání zaujmout odpovídající postavení. Konference se uskuteční od 13:00 hodin v prostorách nově otevřeného Clam-Gallasova paláce v Praze 1.
 • 9.9.2022 Praha uctí památku královny Alžběty II. Vzniká pietní místo a rozhledna dále svítí v britských barvách
  Celý svět zasáhla včerejší zpráva o úmrtí královny Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Alžběty II. Hlavní město Praha na její počest již včera nasvítilo Petřínskou rozhlednu v barvách spojeného království a zastupitelé na svém včerejším jednání drželi za zesnulou královnu minutu ticha. Metropole nyní připravuje k sobotnímu otevření pietní místo s kondolenčními listinami na Staroměstské radnici, kterou královna navštívila při své návštěvě České republiky v roce 1996. Nasvícení Petřínské rozhledny do britských barev bude prodlouženo i na noc z pátku na sobotu.
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: