Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • 10.2.2021 Většina pražských škol jednotné přijímačky měnit nebude
  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR umožnilo pro letošní rok změnit podobu přijímacích zkoušek. Většina pražských ředitelů však této možnosti nevyužije. Zůstanou u tradičních jednotných zkoušek, které pro ně připravuje státní společnost Cermat.
 • 10.2.2021 Sáňkování a bobování je v Praze povoleno. Pražská příroda je v těchto dnech skvělé místo pro sport a zimní radovánky
  Aktuální sněhová nadílka umožňuje užít si v pražské přírodě celou řadu zimních sportů a aktivit. Množství míst na území hl. m. Prahy je v těchto dnech vhodné pro sáňkování, bobování nebo běžkové lyžování.
 • 9.2.2021 Nová výjezdová stanoviště pro pražskou záchranku
  Síť výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP) se po šesti letech opět rozroste. Radní Milena Johnová a zástupci Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se dohodli s vedením pražské záchranky a řediteli Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi a Nemocnice Na Františku na zřízení dvou výjezdových stanovišť v prostorách těchto nemocnic. Do roka by měla obě výjezdová stanoviště začít sloužit svému účelu. Cílem je zachovat nízké dojezdové časy záchranářů k akutním situacím navzdory rostoucímu městu, počtu obyvatel i houstnoucí dopravě.
 • 9.2.2021 Pražské zkušenosti s prosazováním nových zákonných pravidel pro online platformy zprostředkovávající krátkodobé ubytovací služby
  V loňském roce Parlament ČR přijal novelu zákona, který stanoví povinnosti online platformám, které zprostředkovávají ubytovací služby. Na základě tohoto zákona živnostenské odbory pražských městských částí zaslaly výzvy platformám jako např. Airbnb, Booking.com apod., aby sdělily informace o uzavřených smlouvách a místech, kde jsou ubytovací služby provozovány. Tyto informace přitom potřebuje hlavní město Praha pro účinné vymáhání dodržování zákonů ze strany poskytovatelů ubytování. Dosavadní zkušenosti shrnuje radní hl. m. Prahy pro legislativu a podporu bydlení Hana Kordová Marvanová s tím, že je nutný celoevropský právní rámec, který umožní vymáhat dodržování povinností platforem.
 • 9.2.2021 Hlavní město spouští vizuální kampaň k očkování proti nemoci covid-19
  V úterý představilo vedení hlavního města Prahy společně se společností DDB Prague, která vytvořila kreativní koncept a poskytla vizuály zcela zdarma, kampaň k očkování proti nemoci covid-19. Ta se zaměřuje výhradně na motivaci široké veřejnosti k očkování, ochranu vlastního zdraví a zdraví blízkých a také vidinu návratu k běžnému způsobu života. Kampaň již v úterý začala v ulicích města a je vedena jako nízkonákladová, na nejnákladnější fázi pro podporu očkování vyčlenilo hlavní město přibližně 600 tisíc korun, do kterých je zahrnuta jak samotná kampaň, tak vytvoření, provoz a rozvoj webové aplikace ockovani.praha.eu. Od poloviny února pak budou nasazeny rádiové spoty a využit prostor v tištěných, online médiích a dalších plochách.
 • 8.2.2021 Do pražských ulic vyjedou první elektrobusy a trolejbusy, budou pořízeny za podpory fondů EU
  Vozový park Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) už brzy rozšíří čtrnáct elektrobusů a patnáct bateriových trolejbusů, pořízených s podporou z Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Souhlas s jejich pořízením dnes vyslovili pražští radní, kteří tak v pražské veřejné dopravě odstartovali nahrazování tradičních dieselových autobusů ekologičtějšími vozidly na elektrický pohon.
 • 8.2.2021 Strakonickou ulici čeká rozšíření, projekt finančně podpoří EU
  Rozšířit pomocí stavebních úprav Strakonickou ulici ve směru do centra v úseku mezi zastávkou Dostihová a Barrandovský most a umožnit tak vznik jízdního pruhu pro autobusy a záchranáře je cílem projektu podpořeného z Operačního programu Praha – pól růstu ČR, který dnes odsouhlasila Rada hlavního města Prahy.
 • 8.2.2021 Praha podpoří v městských částech pozici referentů, kteří pomohou lidem se zabydlet v obecním bytě
  Pražští radní rozhodli o poskytnutí dotace na zajištění pozice referentů na podporu nájemních vztahů, kteří budou zaměstnání na úřadech městských částí Praha 3 a Praha 7. Neinvestiční účelová dotace v hodnotě 2,1 milionu korun zajistí personální provoz těchto míst do konce roku 2022. Materiál bude příští čtvrtek projednávat zastupitelstvo.
 • 8.2.2021 Praha zahajuje projekt na podporu nadaných dětí
  Hlavní město Praha ve spolupráci s Pražským inovačním institutem spouští nový projekt na podporu nadaných dětí. Na základě tzv. inkluzivní koncepce Prahy, kterou pražské zastupitelstvo schválilo loni na podzim, začal institut napříč pražskými školami sbírat data o současném stavu podpory nadaných dětí i o nástrojích pro podporu talentů ve školách.
 • 8.2.2021 Praha apeluje na vládu, aby učitelé byli přednostně očkováni, a žádá o stanovení data otevření škol
  Na základě usnesení Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy vedení metropole apeluje na vládu České republiky, aby bezodkladně stanovila datum pro otevření škol při příznivé epidemické situaci a zařadila učitele do přednostní skupiny pro očkování proti onemocnění covid-19.
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: