Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 150
Na stránce:
 • 8.2.2021 Praha apeluje na vládu, aby učitelé byli přednostně očkováni, a žádá o stanovení data otevření škol
  Na základě usnesení Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy vedení metropole apeluje na vládu České republiky, aby bezodkladně stanovila datum pro otevření škol při příznivé epidemické situaci a zařadila učitele do přednostní skupiny pro očkování proti onemocnění covid-19.
 • 4.2.2021 Praha rozjíždí projekt autorského čtení na náplavce „Knihy v kobce“. Odborným poradcem je Michal Viewegh
  Série autorského čtení domácích autorů má přitáhnout pozornost širší veřejnosti ke čtení knih. V prostředí zrekonstruované kobky na pražské náplavce se původně počítalo s živým publikem. Kvůli mimořádným opatřením projekt odstartuje videozáznamem.
 • 3.2.2021 Akademie umění a kultury pro seniory zůstávají zavřené. Kde to je možné, výuka se koná online
  Kvůli aktuálně stále platným protiepidemickým opatřením jsou nadále mimo běžný provoz základní umělecké školy. Ani studenti Akademie umění a kultury pro seniory tak zatím nemohou být osobně přítomni výuce.
 • 2.2.2021 Zkouška sirén
  Ve středu 3. února 2021 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 2.2.2021 Praha bude spolupracovat s dopravním podnikem a Prahou 8 na rozvoji Palmovky
  Rozsáhlé území mezi stanicemi metra Palmovka a Invalidovna o rozloze přibližně 10 hektarů bude do budoucna sloužit pro bydlení, pracovní příležitosti, ale i služby nebo zde vzniknou školská zařízení. Magistrát hl. m. Prahy společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) a městskou částí Praha 8, kterým zdejší pozemky patří, se dohodly na koordinovaném rozvoji celé lokality pod vedením hlavního města. Jedná o takřka jediné takto konsolidované území v blízkosti centra a v přímé návaznosti na stanici metra Palmovka.
 • 1.2.2021 Smíchovská škola vybuduje nové studentské coworkingové centrum
  Rada hl. m. Prahy schválila veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.
 • 1.2.2021 Školy chtějí energetické úspory. Praha jejich snahu podpoří
  V březnu loňského roku Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR 146. výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020, podporovaného z Fondu soudržnosti EU. Na základě této výzvy si mohou vlastníci veřejných budov samostatně zažádat o finanční prostředky ve formě nevratné podpory především v rámci energetických úspor.
 • 29.1.2021 Praha má nového koordinátora očkování
  Očkování na území hl. m. Prahy bude od začátku února koordinovat Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví Magistrátu hlavního města Prahy. Současný krajský koordinátor David Doležil opustí tuto funkci z vlastního rozhodnutí ke konci měsíce a bude nadále působit jako ředitel Městské polikliniky Praha.
 • 28.1.2021 Datová platforma Golemio nabízí detailní informace o vývoji pandemie covid-19
  Datová platforma hlavního města Prahy – Golemio - přináší na svých webových stránkách www.golemio.cz informace v podobě datových sad týkající se celé řady oblastí života zejména v hlavním městě. Jedním z témat, které jsou nanejvýš aktuální v současné době, je vývoj a situace ohledně pandemie covid-19. Datová platforma Golemio přináší souhrnné a detailní informace na jednom místě. Nabízí navíc i vizualizace dat, které nejsou zveřejněny na žádných jiných webových stránkách, jež informace o pandemii nabízejí.
 • 27.1.2021 Roboti z Tchaj-wanu se zapojí do výuky na pražských školách
  Díky spolupráci hlavního města Prahy a Tchaj-pejské hospodářské a kulturní kanceláře tento týden do pražských škol dorazí první technologické pomůcky z Tchaj-wanu. Na nižších ročnících gymnázia v Čakovicích budou pomáhat při výuce darovaní roboti a na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Ječné zase nově využijí spektrální analyzéry. Jedná se o pilotní fázi spolupráce mezi Prahou a Tchaj-wanem. V přípravě jsou i společné projekty v oblasti digitalizace vzdělávání, inovací ve školství a osvěty v oblasti klimatických změn.
Celkový počet: nejméně 150
Na stránce: