Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 150
Na stránce:
 • 4.10.2021 Praha má nový manuál, jak pracovat s veřejným prostorem městských hřbitovů
  Pražští radní dnes na svém jednání schválili dokument nazvaný Pražské hřbitovy, který se stane doplňkem Manuálu tvorby veřejných prostranství hl. m. Prahy. Materiál, jenž vznikl na půdě Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, pomůže nastavit jednotný přístup k rozvoji hřbitovů i jejich bezprostředního okolí. Řídit se jím bude především příspěvková organizace Správa pražských hřbitovů při úpravách a péči o svěřené hřbitovy.
 • 4.10.2021 Společnost OICT byla pověřena dalším rozvojem aplikace Změňte.to
  Mobilní aplikace Změňte.to, prostřednictvím které mají Pražané možnost posílat návrhy a podněty na zlepšení v oblasti dopravy, městské zeleně nebo například veřejného osvětlení pracovníkům magistrátu a městským firmám a organizacím, se dočká dalšího rozvoje. Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání pověřila společnost Operátor ICT, a.s. (OICT), která aplikaci pro město už nyní spravuje, vyvinout nové funkcionality, které pomohou zefektivnit celý proces vyřízení postřehů obyvatel metropole a poskytnout jim zpětnou vazbu. 
 • 1.10.2021 Voliči v karanténě nebo izolaci kvůli covidu-19 mohou v Praze hlasovat z auta na pěti stanovištích, případně přímo z domova
  Magistrát hl. m. Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem. K dispozici bude celkem pět drive-in volebních stanovišť po celém městě, která budou fungovat už ve středu 6. října 2021. Následně bude také možnost hlasovat přímo z domova do zvláštní přenosné volební schránky a odevzdat svůj hlas budou mít příležitost také osoby v pobytových zařízeních v případě, že budou uzavřena kvůli šíření onemocnění covid-19.
 • 1.10.2021 Protipovodňové cvičení Voda 2021 se koná mimořádně v areálu Správy služeb hl. m. Prahy v Dubči
  Protipovodňové cvičení Voda 2021 plánované na 1. až 2. října letošního roku se koná v areálu Správy služeb hl. m. Prahy v Dubči. Zázemí díky tomu umožní prověřit vše na jednom místě, včetně čerpání vody z kilometr vzdáleného rybníku. Cvičení se letos nekoná přímo v ulicích, ale v uzavřeném areálu. Dopředu totiž nebylo jisté, zda by se cvičení mohlo vzhledem k pandemii covidu-19 vůbec uskutečnit a náklady na jeho přípravu v ulicích by pak byly zbytečné.
 • 1.10.2021 Konec reklamním plachtám. V platnost vstupuje nové nařízení
  Dnešním dnem začínají na velké části území Prahy platit nová pravidla venkovní reklamy. Změna se dotkne všech památkově chráněných území, kde budou zakázány reklamní plachty. Nařízení bylo vedením města schváleno v prosinci 2020, podnikatelé následně dostali devět měsíců na to, aby se novému předpisu přizpůsobili.
 • 1.10.2021 Chůzí ke zdraví. Odstartovala výzva 10 000 kroků
  V pátek 1. října začíná výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Novinkou říjnové výzvy je virtuální pouť po zajímavých místech naší země. Patrony akce jsou známé osobnosti jako například herec a moderátor Lukáš Pavlásek nebo šestinásobná juniorská mistryně ČR v závodní chůzi Eliška Martínková. U startu akce stojí také náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček a radní hl. m. Prahy Vít Šimral. Aktuálně se do výzvy zapojilo 65 různých měst a téměř 7 000 účastníků. Šance přihlásit se trvá až do 4. října.
 • 30.9.2021 V Holešovicích byla postavena nová hasičská stanice
  Pražští hasiči se dočkali moderní centrální výjezdové stanice v Argentinské ulici, která byla dnes slavnostně otevřena. Hlavní město výstavbu umožnilo bezplatným převedením svých pozemků v areálu na stát. Příští rok zde Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy začne budovat ještě administrativní budovu.
 • 30.9.2021 Žádné stěny z igelitu a masivní nábytek. Praha vydala manuál, jak mají vypadat restaurační zahrádky
  Samostatné domky se stěnami z plexiskla či igelitu. Plynové vedení upevněné na masivní markýzy. Nábytek jako z alpské salaše. Svítící reklamy. I tak dosud vypadaly restaurační zahrádky v centru Prahy. Od příští sezóny by tomu však mělo být jinak. Náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr dnes představil Manuál pro kultivovanou Prahu/Restaurační zahrádky – ilustrovaný návod, jak mají předzahrádky v historickém centru vypadat.
 • 29.9.2021 Praha řeší nezákonně umístěné reklamní billboardy. Za září jich dohromady odstraní třináct
  Pražský magistrát nechal tento týden odstranit další nelegálně umístěné billboardy, které se v minulých měsících opakovaně objevily na městských pozemcích. Rozmístěné reklamní plochy nemají žádné povolení ani nájemní smlouvu a často představují riziko jak pro občany, tak i pro jejich majetek. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která odstranění neoprávněně instalovaných nosičů venkovní reklamy pro Prahu zajišťuje, jich za tento měsíc odstraní celkem třináct.
 • 29.9.2021 Hlavní město spouští bezplatnou právní pomoc obyvatelům a společenstvím vlastníků v domech s byty využívanými ke krátkodobému ubytování
  Hlavní město spouští bezplatnou právní pomoc pro majitele bytů, společenství vlastníků a obyvatele Prahy, kteří řeší problémy v důsledku poskytování krátkodobých ubytovacích služeb v bytech a bytových domech. Ubytování se snídaní ve „vlastním domově“ se totiž podle radní Hany Kordové Marvanové vymklo sdílené ekonomice a změnilo se na neomezené využívání bytu k ubytovacím službám, aniž jsou splněny zákonné podmínky pro provozování ubytovacího zařízení. Stavební úřady v Praze zahájily kroky vůči majitelům bytových jednotek, v nichž jsou ubytovací služby poskytovány v rozporu s kolaudačním rozhodnutím.
Celkový počet: nejméně 150
Na stránce: