Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 16.10.2023 Městská policie o víkendu odhalila přes 700 přestupků jezdců na koloběžkách a kolech
  V neděli o půlnoci skončila další čtyřdenní bezpečnostně preventivní akce, při které strážníci kontrolovali, jak cyklisté a jezdci na elektrokoloběžkách dodržují pravidla silničního provozu. Kontrolu provádělo více jak 64 strážníků na území Prahy. Hlídky si vytipovaly lokality a časové úseky, které jsou z jejich pohledu nejvíce problematické. Jedná se již o druhou akci hlavního města ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy zaměřenou na tento typ přestupků.
 • 16.10.2023 Hlavní město vybralo vítěze soutěže na podobu nového sídla pražské záchranky na Proseku
  Rada hl. m. Prahy dnes na základě předchozího rozhodnutí poroty schválila výsledky otevřené mezinárodní architektonicko-urbanistické soutěže na návrh Administrativně-technické budovy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Vítězný návrh vytvořil tým architektů z bratislavského studia PLURAL. Ve finálovém kole vybírala porota celkem ze šesti návrhů. Nové sídlo záchranky vznikne na Proseku a bude sloužit jako dispečink, středisko pro výcvik záchranářů nebo například pro servis sanitních vozů.
 • 16.10.2023 Hlavní město vyhlásilo program na podporu cestovního ruchu pro příští rok. Nově Praha podpoří i vybraná významná výročí
  Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili Program podpory cestovního ruchu pro rok 2024. Ten je určen hlavně pro pořadatele asociačních kongresů a konferencí a významných akcí konaných v Praze. Jeho cílem je zejména podpora příjezdového cestovního ruchu. Oproti roku 2023 nově přibylo opatření určené pro vybraná významná výročí, a to konkrétně ke 100. výročí úmrtí Franze Kafky a k Roku české hudby 2024. Celková předpokládaná podpora pro celý program je 21 000 000 Kč. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. 11. 2023 do 11. 12. 2023.
 • 16.10.2023 Ve Vršovicích vznikne deset nových bytů, hlavní město zrekonstruuje dům v Moskevské ulici
  Hlavní město poskytne finance na rekonstrukci bytového domu ve Vršovicích. Stavební úpravy domu na adrese Moskevská 27 si vyžádají 50 milionů korun. Vícepodlažní stavba bude sloužit svému původnímu záměru, kterým je bydlení. Historicky cenný Dům služby pochází z roku 1935.
 • 16.10.2023 Praha poskytne celníkům finanční dar na vybavení hlídek v terénu
  Hlavní město poskytne Celnímu úřadu pro hlavní město Prahu finanční dar ve výši 425 tisíc korun. Poskytnutí finanční pomoci schválili v pondělí pražští radní. Celní úřad darované peníze využije na nákup vybavení pro své terénní pracovníky.
 • 12.10.2023 Městská policie v rámci čtyřdenní dopravně bezpečnostní akce znovu kontroluje provoz elektrokoloběžek v Praze
  Hlavní město ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy se znovu zaměřuje na dodržování správného způsobu jízdy na kolech a elektrokoloběžkách. Strážníci v rámci celoměstské dopravně bezpečnostní akce tak od čtvrtka 12. října do neděle 15. října kontrolují cyklisty i jezdce na elektrokoloběžkách. Smyslem akce je zvýšit bezpečnost v ulicích metropole.
 • 10.10.2023 Ředitel pražského magistrátu Martin Kubelka získal ocenění celního úřadu za příkladnou dlouholetou spolupráci
  V prostorách Brožíkovy síně Staroměstské radnice se v úterý 10. října 2023 uskutečnilo slavnostní předávání čestných odznaků Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Při této příležitosti udělil ředitel pražského celního úřadu Josef Vachtl čestný odznak také řediteli Magistrátu hl. m. Prahy Martinu Kubelkovi za mimořádné zásluhy při plnění úkolů ve prospěch celního úřadu.
 • 9.10.2023 Praha finančně podpoří projekt výstavby pavilonu v Běchovicích pro potřeby sociálních služeb
  Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha–Běchovice ve výši 3 000 000 Kč na projektovou dokumentaci k výstavbě nového pavilonu v areálu Sociálních služeb Běchovice, z.ú. Záměr městské části tak v příštích letech rozšíří potřebné kapacity v oblasti sociálních služeb na území Prahy.
 • 9.10.2023 Hlavní město symbolicky vyvěsilo státní vlajku Izraele
  Praha vyvěsila vlajku Izraele na budovu Nové radnice, čímž deklaruje podporu a solidaritu obyvatelům tohoto státu. Zároveň již byla o víkendu modře a bíle rozsvícena Petřínská rozhledna. Izrael čelí od sobotního dne raketovým a pozemním útokům ze strany radikálního hnutí Hamás.
 • 9.10.2023 V areálu Domova pro zrakově postižené Palata vyroste nový pavilon pro klienty se stařeckou demencí a Alzheimerovou chorobou
  Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila záměr veřejné zakázky na výstavbu budovy Palata II, která vznikne ve stávajícím areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově. Pražští radní zároveň schválili jmenování hodnoticí komise veřejné zakázky a úpravu celkových nákladů investiční akce. Smyslem tohoto záměru je nabídnout nové kapacity pro poskytování pobytové sociální péče, zejména pro osoby trpící stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: