Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 2.9.2022 Město nově využívá podzemní průsakové vody z kolektoru na Žižkově
  Hlavní město Praha se v rámci Adaptační strategie rozhodlo využívat průsakové vody v oblasti Havlíčkova náměstí. Ve spolupráci s městskou částí Praha 3 se nově bude tato voda používat na závlahu nejen tamějšího parku, ale například i na splachování vozovek.
 • 2.9.2022 Hlavní město plánuje omezit tranzit nákladních vozidel nad 12 tun v rezidenčních čtvrtích
  Přibližně od začátku příštího roku by měl v hlavním městě platit zákaz tranzitu nebo zásadní omezení pro vozidla nad 12 tun v osídlených oblastech. Opatření se budou týkat mimo jiné vytížených lokalit v Praze 5 a 6. Důvodem zavedení změn je minimalizace negativních dopadů těžké nákladní dopravy na kvalitu života a zdraví obyvatel Prahy.
 • 2.9.2022 Druhý ročník Science festivalu v pražské Gutovce představí zábavnou vědu
  Již v sobotu 3. září 2022 od 10:00 do 22:00 hodin mohou rodiče se svými dětmi i široká veřejnost zavítat do areálu Gutovka v Praze 10, kde budou mít možnost poznat vědu z jiného úhlu pohledu a symbolicky se rozloučit s prázdninami. Druhý ročník Science festivalu na Desítce ukáže mládeži i dospělým, jak zábavný může být vědecký výzkum. Festival je organizován hlavním městem Prahou a městskou částí Praha 10. Vstup na akci je zdarma.
 • 2.9.2022 Stadion Bohemians zdobí nový mural, který připomíná symboly tradičního pražského klubu
  Na zdi areálu Ďolíčku, která vznikla místo zdemolovaného objektu kasina a zastavárny, vyrostla v uplynulých dnech nová velkoplošná výzdoba. Plochu ve Vršovické ulici u stadionu, kde hraje své domácí zápasy fotbalový klub Bohemians Praha 1905, pomaloval streetartový umělec ChemiS.
 • 1.9.2022 Pokračování Městské nájemní agentury od Prahy dostalo zelenou. Bude rozšiřovat své služby majitelům bytů i lidem v bytové nouzi
  Rada hlavního města Prahy schválila pokračování Městské nájemní agentury na další tři roky. Zájem o její služby během prvních 14 měsíců zkušebního fungování předčil očekávání a agentura se stává systémovým prvkem v zajištění bydlení pro nízkopříjmové domácnosti v Praze. Do roku 2030 plánuje spravovat 500 bytů.
 • 1.9.2022 Informace o dopravních opatřeních sportovní akce Birell Grand Prix 2022
  V sobotu 3. září 2022 se v Praze uskuteční již 25. ročník významné mezinárodní sportovní akce Birell Grand Prix. Tato událost má dvě části: Adidas Běh pro ženy na 5 km a Birell Běh na 10 km. Závody budou doprovázet zejména v sobotu zhruba od 16:30 do 22:00 hodin dopravní opatření včetně dočasných změn v trasách linek MHD. Postupná uzavírka pozemních komunikací se bude týkat území městských částí Praha 1, 7 a 8.
 • 31.8.2022 Praha opět spouští informační kampaň k akci Milostivé léto. Dlužníci mají další možnost dostat se z exekucí
  Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají znovu možnost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu II. Akce tentokrát potrvá od 1. září 2022 až do 30. listopadu 2022. Praha spouští informační kampaň v dopravních prostředcích, v médiích a na dalších místech metropole. Pražané se mohou opět obrátit o pomoc na bezplatnou linku 800 100 000.
 • 31.8.2022 Praha si nechá zpracovat studii proveditelnosti na novou trasu metra O
  Multioborová pracovní skupina se shodla na zadání pro studii proveditelnosti metra O. Na jednom z nejbližších jednání Rady hl. m. by mělo být schváleno vypsání veřejné zakázky na studii proveditelnosti. Ta by následně měla být hotova do 30 měsíců.
 • 31.8.2022 Praha podepíše memorandum, které se stane prvním krokem pro vznik Domu tance v bývalých lázních na Žižkově
  Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila uzavření Memoranda o využití objektu bývalých lázní Žižkov mezi hlavním městem a městskou částí Praha 3. Obě strany tím potvrzují společný zájem na tom, aby budova, která se nachází v Husitské ulici v Praze 3, opět smysluplně sloužila veřejnosti. V plánu je zde vytvoření kulturně-kreativního centra Dům tance.
 • 31.8.2022 Pražští i ukrajinští prvňáčci dostanou od hlavního města v rámci prvního školního dne praktické balíčky
  Hlavní město Praha v letošním roce jako obvykle obdaruje všechny žáky prvních tříd základních škol v metropoli, a to včetně ukrajinských prvňáčků, potřebami, které využijí nejen při výuce. Další drobné dary přidala řada městských společností a partnerů. Letos se jedná o přibližně 15 500 balíčků se školními potřebami a drobnými dárky, které putují do 219 školních zařízení. Balíčky stály celkem 1 391 590 Kč bez DPH.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: