Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 27.1.2021 Jeden ze čtyř Čechů uvažuje o přijetí dítěte do pěstounství, 94 procent to považuje za vhodnější než ústavní péči
  Naprostá většina Čechů (94 %) je přesvědčena, že by děti měly vyrůstat raději v pěstounské rodině než v ústavní péči. Každý čtvrtý člověk pak o pěstounství uvažuje (23,5 %) nebo má dokonce přijetí dítěte v plánu (1,3 %). Rezervy mají Češi v povědomí. O pěstounství koluje řada stereotypů a čtvrtina lidí nezná rozdíl mezi pěstounstvím a adopcí. Ukazuje to průzkum společnosti Ipsos pro hlavní město Praha. Praha proto spouští kampaň na podporu pěstounství. Lidem ho přiblíží i herci Marek Němec, Lucie Benešová, Jana Stryková či moderátor Honza Dědek.
 • 26.1.2021 Podle průzkumu se chce 65 procent Pražanů nechat očkovat. Motivací je pro ně ochrana zdraví a svých blízkých
  Hlavní město si nechalo zpracovat průzkum k očkování proti nemoci covid-19 na území metropole, ten zajistila agentura Median na vzorku 1 011 osob. Podle průzkumu se chce nechat naočkovat přibližně 65 procent obyvatel Prahy, důvodem je hlavně ochrana vlastního zdraví a zdraví svých blízkých. Nejvíce by také lidé uvítali přehledné informace k očkování na jednom místě či kampaň na podporu očkování. Nový web představilo hlavní město dnes, lidé již nyní mohou základní informace nalézt na ockovani.praha.eu. Přípravy kampaně se v tuto chvíli blíží do finální fáze.
 • 26.1.2021 Víte, jak na klima? Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards
  Třetí ročník soutěže Adapterra Awards právě odstartoval. Až do konce letošního března mohou lidé na webu www.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize. I letos odborná porota vybere ty nejlepší nápady z volné krajiny, městského i pracovního prostředí nebo z oblasti bydlení. Praha má v soutěži také kategorii o nejlepší adaptační projekt na území hlavního města. Nejsympatičtější projekt pak bude v létě opět vybírat i veřejnost. Neotřelá technologická nebo přírodě blízká řešení mohou do soutěže hlásit vlastníci, investoři, projektanti i zhotovitelé.
 • 26.1.2021 Praha představila veřejnosti informační web k očkování
  Hlavní město Praha ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT a agenturou DDB Prague připravilo komplexní informační kampaň o očkování proti nemoci covid-19 pro obyvatele Prahy. Základním nástrojem bude informační web ockovani.praha.eu. Jeho návštěvníci na něm naleznou odpovědi na zásadní otázky ohledně očkování připravené společně s odborníky z oblasti zdravotnictví. Dalším cílem webu bude vyvracet zavádějící a nepravdivé informace, které se šíří po sociálních sítích.
 • 25.1.2021 Nad vyhořelým kostelem sv. Michaela dočasně vznikne ochranná konstrukce
  V úterý 26. ledna začíná stavba konstrukce nad kostelem sv. Michaela v Kinského zahradě na Petříně, který 28. října 2020 vyhořel. Konstrukce bude krýt poškozený kostel následující dva roky, než bude objekt odborně zrekonstruován.
 • 25.1.2021 V Praze dlouhodobě žije o čtvrt milionu lidí víc, než jich je trvale přihlášeno
  Na základě sběru dat z posledních tří let zjišťuje hlavní město Praha, že se na jeho území reálně pohybuje až o čtvrt milionu lidí více, než jich je dle Českého statistického úřadu (ČSÚ) evidováno. Tím rostou nároky na městskou infrastrukturu a rozpočet. Přitom rozpočtové určení daní tuto skutečnost nezohledňuje a Praha tak přichází o značné finanční prostředky, které jsou nutné pro rozvoj infrastruktury.
 • 22.1.2021 Hlavní město poskytne Praze 20 a Zbraslavi dotace na rekonstrukci bytového fondu
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy na čtvrtečním jednání rozhodlo o dalším uvolnění finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. U městské části Praha-Zbraslav bude navýšena původní dotace, o kterou bylo žádáno v roce 2018. Praha 20 obdrží dotaci na stavbu multifunkčního mezigeneračního bytového domu na pozemcích v Horních Počernicích. Celkově se jedná o dotace ve výši necelých 19 milionů korun.
 • 22.1.2021 Praha letos ze svého rozpočtu uvolní přes 444 milionů korun na sociální služby
  Pražští zastupitelé schválili návrh na rozdělení grantů pro registrované sociální služby působící na území Hlavního města Prahy. Dotační program je určen na služby sociální péče, na sociální poradenství a služby sociální prevence. Celková částka navržená k rozdělení mezi nevládní organizace a městské části z rozpočtu hlavního města v letošním roce představuje 444 534 000 korun.
 • 20.1.2021 Praha zvyšuje kontrolu nad svozem odpadu a úklidem separačních stanovišť. Růst online nakupování tak nebude mít dopad na pořádek v ulicích města
  V posledních měsících se hl. m. Praha potýká s nárůstem objemu odpadu sváženého z ulic. V důsledku uzavření většiny obchodů a obav z šíření nákazy COVID-19 se změnilo nákupní chování Pražanů, které se projevuje ve skokovém růstu online nakupování. Tento trend znamená zvýšení podílu obalových složek odpadu kolem separačních stanovišť v pražských ulicích. Odpad kvůli jeho rozměrům často nelze umístit do sběrných nádob a v důsledku jsou tyto nevzhledné odpady z obalů různé velikosti a složení zdrojem nežádoucího nepořádku. Praha proto přistoupila ke zvýšení kontroly nad svozem odpadu a soustředí se na častější pravidelný úklid kolem separačních stanovišť.
 • 20.1.2021 Praha vedla videokonferenční jednání mezi kraji a MŠMT
  Včera se uskutečnila videokonference s hejtmany jednotlivých krajů a radními z resortu školství a ministrem školství Robertem Plagou a jeho náměstky. Jednání probíhalo online.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: