Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 160
Na stránce:
 • 24.9.2021 V Očkovacím autobuse dostalo vakcínu už téměř 1 200 lidí. Jeho provoz o víkendu skončí
  Přesně 29 zastávek po celé Praze měl v srpnu a v září na programu Očkovací autobus hlavního města. V sobotu 25. září v rámci Autobusového dne PID v Letňanech bude mít široká veřejnost poslední možnost jeho služeb využít. Součástí týmu zdravotníků, kteří budou zájemce očkovat, bude i primátor Prahy MUDr. Zdeněk Hřib. Až doposud se v autobusu nechalo naočkovat téměř 1 200 lidí.
 • 23.9.2021 Bezplatná právní poradna hlavního města bude opět od října v provozu
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy bude se začátkem nového semestru na vysokých školách opět otevřena. Poradna je k dispozici Pražanům v budově Magistrátu hl. m. Prahy ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Zájemci ji najdou v přízemí na přepážce číslo 7, a to každé pondělí a středu vždy od 14.00 do 16.00 hodin. Návštěvu v poradně je třeba předem telefonicky objednat na čísle 12444. Při návštěvě je třeba dodržovat aktuálně platná hygienická opatření.
 • 22.9.2021 Středoevropské skautské jamboree se po 25 letech vrací do Prahy
  Začátkem září pražští radní schválili Memorandu o vzájemné spolupráci při organizaci Central European Jamboree 2022 mezi hlavním městem Prahou a organizací Junák – český skaut. Dnes se uskutečnilo jeho slavnostní podepsání za účasti primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba, radního hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Víta Šimrala, starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského a starosty Junáka – českého skauta Josefa Výprachtického. Svým podpisem obě strany potvrdily svůj zájem spolupracovat a podílet se na přípravě jamboree. Akce se uskuteční od 2. do 12. srpna 2022 v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích.
 • 22.9.2021 Na Žižkově se otevřel art re use: sklad uměleckého materiálu za odvoz
  První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. Jeho součástí budou také dílny a doprovodný program. Neziskový projekt vznikl za podpory městské části Praha 3 a Magistrátu hlavního města Prahy. Za myšlenkou vzniku art re use stojí spolek Skutek, o realizaci se postaral provozovatel - spolek ArtMap a koordinátor projektu art re use Jan Vincenec.
 • 22.9.2021 Hlavní město Praha a městská část Praha 10 uzavřou memorandum o spolupráci na rozvoji lokality Vršovické ulice a stadionu Bohemians, první projektem bude Bytový dům Vršovická s městskými nájemními byty
  V pondělí 20. září 2021 schválila Rada hl. m. Prahy spolupráci hlavního města Prahy s městskou částí Praha 10 na rozvoji lokality kolem vršovického stadionu Bohemians. Součástí memoranda je celková revitalizace zanedbávaného území, rekonstrukce tribun stadionu a výstavba projektu městského nájemního bydlení s názvem Bytový dům Vršovická. Pro něj bude v nejbližších týdnech vypsána architektonická soutěž a následně se začne s přípravou dokumentace pro stavební povolení. Přípravou a koordinací celého projektu byla pověřena Pražská developerská společnost, příspěvková organizace.
 • 21.9.2021 Epidemie opět narůstá, hlavní město proto vyzývá k důslednému dodržování opatření a k ochraně nejzranitelnějších skupin obyvatel
  Epidemická situace se na území hlavního města i v dalších krajích zhoršuje. Praha se proto obrací na obyvatele i návštěvníky metropole, aby důsledněji dodržovali stále platná protiepidemická opatření. Současně město připravuje očkování posilující dávkou vakcíny, která bude v první řadě určena nejohroženějším skupinám obyvatel a rizikovým profesím.
 • 20.9.2021 Praha získá další důležitý pozemek pro stavbu Radlické radiály. Ještě předtím poslouží jako záchytné parkoviště
  Radní hl. m. Prahy na pondělním jednání projednali výkup pozemku Dopravního podniku hl. m. Prahy v Jinonicích do vlastnictví hlavního města. Jeho získání je nutné pro plánovanou dostavbu Radlické radiály v úseku Jihozápadní město – Smíchov. Dočasně zde také vznikne parkoviště P+R pro 160 aut.
 • 20.9.2021 Tržní hodnota první kolekce městských pozemků svěřených Pražské developerské společnosti je přibližně tři miliardy korun
  Pražská developerská společnost (PDS) uskutečnila historicky první tržní ocenění souboru 10 lokalit, které připravuje pro městskou výstavbu především nájemního bydlení. Tržní hodnota oceňovaných nemovitostí byla k 1. červnu 2021 renomovanou mezinárodní poradenskou společností Knight Frank stanovena na 2, 939 miliardy korun. Praha dosud pracovala pouze s účetní hodnotou svých pozemků, která je mnohem nižší. Pražská developerská společnost hodlá oceňovat své realitní portfolio pravidelně jednou ročně, jak je to běžné u privátních správců nemovitého majetku. Aktuální tržní ocenění budou sloužit jako jeden z klíčových podkladů pro strategická rozhodnutí hl. m. Prahy, jak s majetkem nakládat a jak jej zhodnocovat.
 • 20.9.2021 Rada schválila pilotní projekt instalace fotovoltaiky na městské bytové domy
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila záměr veřejné zakázky s názvem „Instalace fotovoltaických systémů na bytové domy hl. m. Prahy“. Předmětem veřejné zakázky je provedení pilotního projektu instalace fotovoltaických systémů na bytové domy hl. m. Prahy metodou Design & Build s cílem otestovat koncept společných výroben elektřiny tzv. komunitní energetiky.
 • 20.9.2021 Projekty městské bytové výstavby Pražské developerské společnosti postupují do další fáze investiční přípravy
  Rada hl. m. Prahy odsouhlasila další fázi investiční přípravy prvních projektů Pražské developerské společnosti (PDS). U celkem šesti schválených investičních akcí se jedná o menší bytové domy, jeden experimentální projekt a projekt mateřské školy, který je důležitý pro další rozvoj území s bytovou výstavbou. Celkem tyto projekty v součtu přinesou přibližně 300 bytů, projekty nicméně obsahují menší podíly ploch pro služby či administrativu, přesný počet bytů bude upřesňován v rámci zpracování podrobné projektové dokumentace. Další projekty jsou i nadále v plánu.
Celkový počet: nejméně 160
Na stránce: