Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 19.1.2021 Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování
  Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění COVID-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových zařízeních.
 • 19.1.2021 Rada hlavního města Prahy schválila závěrečnou zprávu k systému tísňové a zdravotní péče eHealth
  Pražští radní na pondělním jednání posvětili závěrečnou zprávu projektu „eHealth – metropolitní systém tísňové a zdravotní péče“. Tísňová péče je terénní sociální služba, prostřednictvím které je klientům poskytována nepřetržitá hlasová a elektronická komunikace. Kompletní zpráva s podrobnými informacemi o ukončení projektu je dostupná na webu smartprague.eu.
 • 19.1.2021 Zimní humanitární opatření na území Prahy fungují dobře
  Každý rok během zimních měsíců rozšiřuje hlavní město nabídku pomoci pro lidi bez domova, aby mohli v bezpečí přečkat mrazivé dny. S klesajícími teplotami v minulých dnech se zvýšil zájem o humanitární opatření, kapacity jsou ale stále dostačující. Díky pravidelnému testování lidí bez domova na přítomnost COVID-19 se daří zamezit šíření infekce a chránit tak Pražany.
 • 19.1.2021 Magistrát otevřel svoje kontaktní místo pro bydlení. Pomůže občanům s řešením bytové nouze
  Magistrát hlavního města zprovoznil svoje kontaktní místo pro bydlení. Je určeno pro všechny obyvatele Prahy, kteří potřebují pomoci či poradit při řešení své bytové situace. Především pokud si chtějí udržet stávající bydlení nebo při hledání nejúčinnějších řešení bytové nouze. Kontaktní místo bude zatím kvůli koronavirové pandemii fungovat v omezeném režimu.
 • 19.1.2021 Komunikace pražského magistrátu za rok 2020 v číslech. Vše nebylo jen o koronaviru
  Do komunikace směrem k veřejnosti se v roce 2020 ve velké míře promítl koronavirus a s ním spojená pandemie. Přesto hlavní město neinformovalo jen o nemoci COVID-19, ale akcentovalo také různá další důležitá témata. Ta se týkala například 75. výročí konce druhé světové války nebo nejdůležitějších staveb, které v Praze v následujících letech vzniknou. V průměru odbor médií a marketingu pražského magistrátu zpracoval a vydal 3 tiskové zprávy denně a týdně zajistil nejméně 3 tiskové konference. V souhrnu za celý loňský rok odbor uspořádal 181 tiskových konferencí a vydal 690 tiskových zpráv. K tomu odbor médií a marketingu v průměru zpracovává a odpovídá zhruba 15 novinářských otázek denně.
 • 18.1.2021 Velká česká města požadují změny v návrhu nového stavebního zákona
  Pražští radní dnes schválili „Čtyři městské artikuly,“ ve kterých velká česká města shrnují svá stanoviska k návrhu nového stavebního zákona. Chtějí zpět Pražské stavební předpisy, samostatnost v územním plánování a větší pravomoci pro obce.
 • 18.1.2021 Radní podpořili návrh Memoranda o spolupráci krajů při zajištění dopravní obslužnosti
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání projednala návrh na uzavření Memoranda o spolupráci krajů při zajištění dopravní obslužnosti. Na jeho základě bude mít pražská společnost Operátor ICT, a.s., (OICT), která je provozovatelem Multikanálového odbavovacího systému pro hl. m. Prahu (MOS), možnost navázat spolupráci s dalšími kraji České republiky.
 • 18.1.2021 Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného
  Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto změnou byli zatíženi přísnými pravidly a kontrolami. Novela v podobě navržené ministerstvem chce také stanovit maximální měsíční příspěvek od rodičů. Na jednání Poslanecké sněmovny proto budou zítra představeny pozměňovací návrhy, které by tyto omezení zmírnily. V Praze je skoro 200 z 1 100 dětských skupin v České republice a starají se až o 2 700 dětí.
 • 15.1.2021 Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka. Společnost nově povede Martin Pacovský
  Na zasedání dne 15. ledna 2021 dozorčí rada Pražské plynárenské, a.s., odvolala Ing. Pavla Janečka z funkce předsedy představenstva a člena představenstva společnosti. Pavel Janeček ve společnosti působil od 7. 4. 2014. Na uvolněné místo v představenstvu Pražské plynárenské byl jmenován Ing. Martin Pacovský.
 • 14.1.2021 Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování na lince 800 160 166
  Hlavní město provozuje již od jara 2020 společně s neziskovými organizacemi bezplatnou informační linku ke koronaviru na čísle 800 160 166. Nově bude tato linka od pátku 15. ledna od 12:00 hodin sloužit i pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování. Informace poskytnou ale také o pomoci, kterou obyvatelům nabízejí městské části. V provozu bude linka denně od 8:00 do 16:00 hodin a obsluhována bude operátory hlavního města a neziskové organizace Život 90.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: