Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 20.9.2021 Praha souhlasila s pořízením budov a pozemků pošty ve Vysočanech, nové využití najdou jako součást školního areálu
  Rada hl. m. Prahy vyhověla žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasila úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřila do správy Prahy 9. Konkrétně se jedná o budovu pošty a související objekty a pozemky v katastrálním území Vysočan. V budoucnu by potom mohly sloužit jako prostor pro sportování a volnočasové aktivity dětí ze sousední ZŠ U Elektry.
 • 20.9.2021 Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce
  Pražští radní dnes odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021-2032. Pro tento rozvoj má město příští rok v plánu alokovat ze svého rozpočtu částku ve výši 40 milionů korun.
 • 17.9.2021 Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu, jeho provoz převezme společnost Medicon
  Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu končí k pátku 17. září 2021 s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném režimu pod společností Medicon, a.s., která se na provozu centra podílí od jeho spuštění v dubnu tohoto roku.
 • 17.9.2021 Pražská rada dopisem požádala předsedu vlády o umožnění opětovně zavést testování ve školách
  Kvůli znovu se zhoršující epidemiologické situaci a nárůstu počtu nakažených se hlavní město Praha přiklání k možnosti zavedení opětovného testování na školách primárně neinvazivními PCR testy v intervalu jednou za 14 dní, tedy nikoliv jednou týdně, jak tomu bylo doposud. Premiéra Andreje Babiše o to dopisem požádal primátor Zdeněk Hřib společně s radní pro oblast zdravotnictví Milenou Johnovou a radním pro školství Vítem Šimralem. Cílem je předejít možné další vlně pandemie covidu-19 a následnému celoplošnému uzavírání škol.
 • 16.9.2021 Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům
  Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné. Radní Milena Johnová a Jan Chabr proto smlouvu vypověděli a díky soutěži nyní dům znovu ožil. Seniorské centrum s kulturními a vzdělávacími aktivitami v něm otevřela známá organizace Elpida, jejíž kurzy navštívilo přes 60 tisíc seniorů.
 • 16.9.2021 V rámci oslav Světového dne dárců kostní dřeně se v Zoo Praha budou moci do registru hlásit noví zájemci
  Magistrát hl. m. Prahy navazuje na své nedávné aktivity a ve spolupráci se spolkem Alma mater uspořádá v sobotu 18. září nábor do registru dárců kostní dřeně v areálu Zoo Praha. Lidé se mohou po splnění několika podmínek přihlásit a pomoci tak pacientům s poruchou krvetvorby čekajícím na transplantaci. Hlavní město se do této iniciativy zapojilo kvůli aktuálnímu nedostatku nových dárců kostní dřeně.
 • 16.9.2021 Praha ve spolupráci s neziskovými organizacemi pokračuje v postupném očkování lidí bez přístřeší na území hlavního města
  Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která chrání před onemocněním či těžkým průběhem nemoci covid-19, téměř třem stovkám lidí bez přístřeší.
 • 16.9.2021 Hlavní město získalo ocenění za projekt pocitové mapy v soutěži Zlatý erb 2021
  V rámci 18. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky, elektronické služby a smart projekty měst a obcí získalo hlavní město druhé místo za projekt Pocitová mapa Zdravá Praha 2021. Díky této mapě se mohou lidé až do konce září vyjádřit se on-line k místu, kde žijí, pracují a tráví volný čas, což bude sloužit jako podklad pražskému magistrátu i městským částem pro zlepšení prostředí, kde Pražané tráví čas každý den. Do této chvíle se zúčastnilo projektu přes 5 500 lidí.
 • 16.9.2021 Nájmy v Praze v první polovině roku 2021 mírně zlevnily. S podzimem a návratem studentů se pokles pravděpodobně zastaví
  Výše cen nájemního bydlení v hlavním městě pololetně poklesla o 2,8 %. Průměrný nájem v Praze se nyní pohybuje okolo 279 Kč/m². Vyplývá to z analýzy, kterou pro Magistrát hl. m. Prahy zpracovala společnost Deloitte.
 • 15.9.2021 Magistrát podpořil přelomové stanovisko Prahy 1. Krátkodobé ubytování není totéž jako trvalé bydlení
  Stavební úřad Prahy 1 rozhodl, že poskytování krátkodobých ubytovacích služeb v bytě v Růžové ulici je v rozporu s účelem, k němuž byl byt kolaudován. Následně jeho stanovisko potvrdil odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy a zamítl odvolání majitele bytu.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: