Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 4.1.2024 Povodňová situace se v Praze již nezhoršuje. Opatření prozatím zůstávají platná
  Hlavní město bedlivě sleduje povodňovou situaci v Praze i na rozhodujících vodních tocích a dnes v poledne se uskutečnilo další jednání Povodňového orgánu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a Povodí Vltavy by se povodňová situace v metropoli již neměla zhoršovat a v následujících dnech by se naopak mohla postupně vylepšit. Všechna doposud přijatá protipovodňová opatření však z preventivních důvodů zůstávají prozatím platná.
 • 3.1.2024 Hladina Vltavy stoupá. Začíná výstavba prvních úseků protipovodňové ochrany a zastaví se plavba lodí
  Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) a Povodí Vltavy předpokládají, že se hladina Vltavy bude minimálně do zítra zvyšovat. Dnes večer dosáhne (na limnigrafu v Chuchli) průtoku 600 m3/s a bude dále stoupat až k nočním 700 m3/s s možností dalšího vzestupu. Od dnešního odpoledne se znovu kompletně uzavřou náplavky a začne výstavba prvních úseků protipovodňové ochrany například na Čapadle v Divadelní ulici. Dojde také k zastavení plavby lodí v centrální Praze a s ohledem na nejistý vývoj by se plavidla a plovoucí zařízení měla přesunou do ochranných přístavů.
 • 3.1.2024 V pavilonu Rezervace Dja v pražské zoo se narodilo první gorilí mládě
  V úterý 2. ledna 2024 osm minut po deváté hodině večerní porodila 10letá samička gorily nížinné Duni ze Zoo Praha své první mládě. Legendární Moja – vůbec první gorila narozená v České republice – se tak stala babičkou a populární Richard pradědečkem. Mládě je v pořádku a ještě v noci začalo sát mateřské mléko. Jeho pohlaví zatím není známé.
 • 3.1.2024 Hlavní město má zajištěné dodávky plynu a elektřiny pro letošní rok
  Společnost Technologie hl. m. Prahy zajistila dodávky elektřiny a zemního plynu pro Hlavní město Prahu, Městskou policii a dalších více jak 200 příspěvkových organizací pražského magistrátu. Ceny jsou pevné pro celý rok 2024.
 • 3.1.2024 Pravidelná zkouška sirén
  Ve středu 3. ledna 2024 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 3.1.2024 Pražané projevili velký zájem o novoroční zvýhodněné vstupné do zoo, botanické zahrady, Muzea MHD i do historických věží
  Hlavní město připravilo novoroční překvapení pro své obyvatele, kdy měli příležitost po celý první lednový den roku 2024 využít zvýhodněné vstupy na oblíbená místa v metropoli, která spravují městské organizace. A podle aktuálního vyhodnocení byl zájem Pražanů o akci značný. Jen do Zoo Praha přišlo téměř 13 500 lidí, přes tři tisíce jich dorazilo do botanické zahrady v Troji a další tisíce zamířily do střešovického Muzea MHD a pražských věží.
 • 2.1.2024 Praha přijímá do 12. ledna žádosti o dotace. Na projekty zlepšující stav životního prostředí vyhradila 40 milionů korun
  Jednotlivci i organizace mohou do 12. ledna 2024 žádat o prostředky na projekty v sedmi kategoriích určených ke zlepšení stavu veřejné zeleně, na vzdělávací projekty a pomoc Praze s adaptací na změny klimatu. Každoroční výzva letos poprvé podporuje také projekty z oblasti cirkulární ekonomiky. Pražští radní schválili vyhlášení programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí pro rok 2024 loni v listopadu.
   
 • 30.12.2023 Linka důvěry Psychiatrické nemocnice Bohnice nemusí skončit, vysvětluje pražský magistrát
  Hlavní město je připraveno i nadále finančně podporovat linku důvěry, kterou provozuje Psychiatrická nemocnice Bohnice. Nemocnice, která je provozována ministerstvem zdravotnictví, však musí zajistit dostatečný odborný personál. Zvláště v současné době má město na trvání provozu linky zájem. Praha však nemůže zcela nahradit roli státu, provoz linky metropole již v minulých letech podpořila více jak třemi miliony korun.
 • 29.12.2023 V centru Prahy budou kvůli oslavám příchodu nového roku 2024 platit mimořádná dopravní a bezpečnostní opatření
  Pražané a návštěvníci hlavního města se musí připravit na to, že na Silvestr a na Nový rok budou v platnosti některá dopravní a bezpečnostní opatření určená pro nejvytíženější oblasti historického jádra metropole. O bezpečnost silvestrovských oslav se v Praze postarají policisté, strážníci, záchranáři i hasiči. Nutná jsou i dopravní opatření, řidiči proto musí počítat s úpravami dopravního režimu na některých komunikacích v centru, zejména na Václavském náměstí a v okolí Karlova mostu a Staroměstského náměstí.
 • 28.12.2023 Protipovodňová opatření zůstávají v platnosti beze změn. Na Dvořákovo a Hořejší nábřeží je i nadále povolen vstup veřejnosti
  Hlavní město stále sleduje povodňovou situaci a kvůli dalšímu vývoji dnes odpoledne zasedl Povodňový orgán hl. m. Prahy. Ten rozhodl, že veškerá opatření z předchozích dnů zůstávají i nadále v platnosti. Pro veřejnost je zpřístupněno pouze Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Do těchto míst ale není umožněn vjezd automobilové dopravy kromě zásobování v určené hodiny. Předpokladem je, že pokud se zásadně nezmění průtok Vltavy, opatření zůstanou v platnosti minimálně do pondělí 1. ledna 2024. Praha opět vyzývá veřejnost k obezřetnosti a doporučuje opatrnost při průchodu otevřenými náplavkami.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: