Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 180
Na stránce:
 • 7.10.2023 Praha jako výraz solidarity s izraelským lidem rozsvítí Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky
  Modře a bíle se dnes v 19:00 hodin rozsvítí Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území dnes zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.
 • 6.10.2023 Hlavní město prověří protipovodňovou ochranu, na Zbraslavi postaví mobilní hrazení
  Magistrát hl. m. Prahy při svém každoročním cvičení výstavby mobilních prvků protipovodňové ochrany prověří na Zbraslavi připravenost na případnou povodeň ve spolupráci se Správou služeb hl. m. Prahy a složkami IZS. O tomto víkendu postaví hasiči, a členové Aktivních záloh Armády ČR mobilní hrazení o délce přes 250 metrů. Akce začne v sobotu v 18:00 a skončí v neděli v 6:00 hodin. Ulice K Přehradám bude pro řidiče částečně uzavřena již od 17:00 hodin, v úseku od mostu Závodu míru ke křižovatce s ulicí Žitavského bude zcela uzavřena, od ulice Žitavského ke kamenolomu Zbraslav bude doprava vedena kyvadlově.
 • 5.10.2023 Primátor na návštěvě Prahy 8 projednal bezpečnost, rozvoj i kulturu městské části
  Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v návštěvách jednotlivých městských částí, tentokrát zavítal na Prahu 8. Zde navštívil v doprovodu starosty Ondřeje Grose a dalších představitelů osmičkové politické reprezentace nově otevřené kulturní centrum a knihovnu Velký mlýn nebo například zrekonstruovanou přístavbu budovy v Balabánově ulici v Kobylisích, kde sídlí Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8.
 • 5.10.2023 Masarykova střední škola chemická získala moderní kotelnu díky městské společnosti Teplo pro Prahu
  Městská společnost Teplo pro Prahu má za sebou jeden z prvních úspěšných projektů. V rámci Strategie teplárenství hlavního města Prahy byla ve středu slavnostně spuštěna moderní kotelna v Masarykově střední škole chemické, kterou zřizuje hlavní město. Kotelnu vybudovala městská společnost společně se školou. Cena realizace je přibližně 4 miliony korun.
 • 4.10.2023 Každé dítě si zaslouží „svoje doma“. Být šťastné, chtěné a v bezpečí
  „Láska se nedělí. Láska se násobí.“ To je motto nové kampaně hlavního města na podporu náhradního rodičovství. Kampaň představí veřejnosti sedm různých příběhů lidí, kteří jsou již pěstouny, nebo naopak byli vychováni v pěstounské péči. Tímto krokem metropole pokračuje ve snaze nalézt co nejširší spektrum pěstounů. V legislativě je již schválena transformace takzvaných kojeneckých ústavů, které měly na starost péči o opuštěné děti do tří let věku, a Praha musí být na tuto změnu připravena. Kampaň bude k vidění v ulicích Prahy od dnešního dne a naváže na ni i putovní výstava. Vytvořeny byly také nové stránky https://pestouni.praha.eu/.
 • 4.10.2023 V Praze se znovu uskuteční přehlídka dokumentů Nezlomní a obětovaní, letošním hlavním tématem je protikomunistický odboj
  Už čtvrtý ročník filmového festivalu Nezlomní a obětovaní, který pořádá Muzeum paměti XX. století, začne v pražském kině Atlas na konci října a potrvá až do 3. listopadu 2023. Tématem letošního ročníku je protikomunistický odboj. Kromě přehlídky českých i zahraničních dokumentů a filmů, budou součástí programu také workshopy, semináře nebo debaty s tvůrci a historiky. Projekt finančně podpořilo hlavní město.
 • 3.10.2023 Pravidelná zkouška sirén
  Ve středu 4. října 2023 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 2.10.2023 Nemocnice Na Františku otevírá zubní pohotovost
  V centru Prahy vznikla nová zubní pohotovost. Neodkladnou stomatologickou péči od října zajišťuje Nemocnice Na Františku. Nové stomatologické pracoviště funguje v rámci systému organizovaného hlavním městem Prahou.
 • 27.9.2023 Registrace vozidel občanů Ukrajiny
  Od 1. října 2023 bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do 31. prosince 2023 se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost.
 • 27.9.2023 Primátor v Suchdole a Lysolajích: podpora školství, úpravy komunikací a rozvoj sportovišť
  Slíbené návštěvy primátora Bohuslava Svobody v pražských městských částech pokračovaly v Suchdole a Lysolajích. Primátor se zde seznámil s aktuální situací ve školství, s tím, jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. Starosta Suchdola Petr Hejl a starostka Lysolají Dana Malečková primátora provedli po jimi řízenými městskými částmi a ukázali mu, co se povedlo a na čem je ještě potřeba pracovat.
Celkový počet: nejméně 180
Na stránce: