Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 180
Na stránce:
 • 29.8.2022 Hlavní město získá darem nově odlitý zvon, který symbolizuje tisíce odvezených českých zvonů nacisty pro účely válečné produkce v roce 1942
  Radní hl. m. Prahy schválili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí darovací mezi společností Sanctus Castulus, z. s. a hl. m. Prahou. Smlouva se týká darování zvonu, který byl odlit jako připomínka 9 801 zvonů, které odvezli nacisté v rámci okupace v druhé světové válce, a následně je roztavili a použili k výrobě zbraní. Do budoucna by měl být umístěn symbolicky na Rohanském ostrově, kde byly zvony v roce 1942 shromážděny a nakládány na lodě do Hamburku.
 • 29.8.2022 Metropole zrekonstruuje rodinné domy na Zbraslavi za 22 milionů korun. Budou sloužit pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny a následně Pražanům
  Radní hl. m. Prahy schválili návrh na rekonstrukci šesti rodinných domů na Zbraslavi pro potřeby dočasného nouzového ubytování ukrajinských válečných uprchlíků. Do budoucna je plánu, že budou domy sloužit pro ubytování Pražanů. Praha vyčlení na rekonstrukci 22 milionů korun, zároveň však požádá o dotaci v rámci programu ministerstva pro místní rozvoj „Ukrajina - rozšíření ubytovacích kapacit“.
 • 29.8.2022 Praha podpoří v následujících letech složky integrovaného záchranného systému stovkami milionů korun
  Pražští radní na svém pondělním zasedání schválili plán podpory pro složky integrovaného záchranného systému na další roky. Peníze poputují mimo jiné na rekonstrukce a výstavby služeben městské a státní policie nebo na nákup požární techniky a výstavbu hasičské stanice v Praze–Březiněvsi. Celkem se bude jednat o více jak 234 milionů korun.
 • 29.8.2022 Muzeum hlavního města povede nový ředitel. Naváže na pozitivní změny současného vedení
  Muzeum hlavního města Prahy povede od příštího roku nový ředitel Ivo Macek, jehož koncepce zvítězila ve výběrovém řízení. Naváže na dosavadní práci stávající ředitelky Zuzany Strnadové, která zahájila proměnu muzea v moderní a atraktivní výstavní instituci 21. století.
 • 29.8.2022 Rada hlavního města Prahy schválila novelu jednacího řádu, hlasování nyní bude jmenovité a transparentnější
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila novelu svého jednacího řádu zavádějící jmenovité hlasování s cílem zvýšit transparentnost jednání a posílit možnost veřejné kontroly a přímé odpovědnosti volených funkcionářů hlavního města Prahy.
 • 24.8.2022 Praha získala bioplynovou stanici pro zpracování a využití svého bioodpadu
  Hlavní město Praha prostřednictvím své společnosti Pražské služby získalo bioplynovou stanici a navazující rozvojové pozemky v Chrástu u Poříčan. Praha tak bude mít jako první velké město v Česku vlastní řešení pro zpracování bioodpadu z domácností a gastroodpadu z jídelen a restaurací. Bioplynová stanice promění bioodpad na bioplyn, který bude předáván po úpravě na biometan přímo do plynové sítě a využíván například pro pohon nákladních aut městských společností. Vedle toho vznikne digestát, který je využíván jako hnojivo. Hlavní město tak přispěje také ke snižování závislosti na plynu z Ruska.
 • 24.8.2022 Rekonstrukce Průmyslového paláce má za sebou první půlrok, dokončují se vrty pro tepelná čerpadla
  Rekonstrukce Průmyslového paláce na pražském Výstavišti má za sebou první půlrok. V místě vyhořelého levého křídla se právě dokončují vrty pro tepelná čerpadla. Celkem 70 vrtů pro pět čerpadel zajistí vytápění Průmyslového paláce s úsporou až 75 % energie a v létě budou sloužit i jako efektivní zdroj chlazení. Připravuje se také podchod, který Pražanům urychlí například cestu ke Křižíkově fontáně.
 • 23.8.2022 Hlavní město dostaví budovu Nová Palmovka. Do budoucna by zde mohla sídlit Agentura Evropské unie pro kosmický program
  Hlavní město plánuje v co nejbližší době dostavět budovu Nová Palmovka v Praze 8. Do budoucna by mohl právě tento objekt sloužit Agentuře Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), a to jako její sídlo. Vzhledem k vyjednávání s agenturou ze strany státu byla proto dnes podepsána mezi hlavním městem a ministerstvem financí smlouva o budoucí nájemní smlouvě. Ministerstvo by následně mohlo prostory podnajmout přímo agentuře.
 • 22.8.2022 Odborná veřejnost i vláda se shodují na nutnosti transformovat dětské domovy
  V pátek 19. srpna uspořádala radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová kulatý stůl, u kterého se řešila transformace dětských domovů. Pozvání přijal ministr školství Vladimír Balaš, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Olga Richterová, ředitelka dětského domova Charlotty Masarykové Radka Soukupová, ředitelka dětského domova Dolní Čermná Stanislava Švarcová a zástupci odborné veřejnosti. Podle výsledků diskuze je nutné transformovat dětské domovy v co nejdřívějším termínu.
 • 19.8.2022 Tramvajová smyčka Dlabačov ožívá, kolemjdoucím i cestujícím nabídne kulturu či občerstvení
  Kromě nástupní a výstupní stanice pro cestující speciální tramvajovou linkou č. 42 má tramvajová smyčka Dlabačov v Praze 6 další funkci. Nově zde funguje bistro Točna. Lidé mohou přijít za kvalitním občerstvením a do budoucna také na ranní jógu, s dětmi na divadlo nebo večer na komorní koncert. Město tak pokračuje ve zvelebování zapomenutých či příliš nevyužívaných zákoutí ve veřejném prostoru a vrací do nich nový život.
Celkový počet: nejméně 180
Na stránce: