Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 190
Na stránce:
 • 29.10.2021 Praha se připojila k nadnárodní klimatické kampani Cities Race to Zero
  Praha se v minulých dnech připojila k metropolím z celého světa, které se v rámci iniciativy Cities Race to Zero rozhodly omezit produkci svých emisí o polovinu. Potvrzuje tak odhodlání k naplňování vlastního Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030, který bude reprezentovat i na letošní Konferenci OSN o změně klimatu (COP26). Ta se uskuteční v příštích dvou týdnech ve skotském Glasgow.
 • 29.10.2021 Primátor vyzval společnosti s majetkovým podílem Prahy k nastavení co nejlepších podmínek pro klienty zkrachovalého dodavatele energií
  Společnosti s majetkovým podílem hlavního města Prahy Pražská energetika (PRE) a Pražská plynárenská (PPas) dočasně zajišťují dodávky elektřiny a plynu v režimu dodavatele poslední instance bývalým zákazníkům Bohemia Energy, která 13. října oznámila, že ukončuje svoji činnost. Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib oslovil ředitele těchto společností a vyzval je, aby se této skupině zákazníků snažili zajistit co nejvhodnější podmínky pro dlouhodobý odběr energií a plynu.
 • 27.10.2021 Osmnáct pražských městských částí projevilo zájem o testování ve školách
  Kvůli přetrvávající a stále se zhoršující epidemické situaci ve školách hlavní město Praha dlouhodobě a intenzivně jedná napříč resorty o možnostech zajištění škol i nadále v provozu bez jejich nutného zavření. Jednou z variant, jak této situaci předejít, vidí město v dobrovolném testování a nastavení lepších karanténních podmínek. Vedení hlavního města o tom včera jednalo se zástupci ministerstva zdravotnictví, krajů a s pražskou hygienickou stanicí. Testování ve školách podpořilo 18 městských částí.
 • 27.10.2021 Očkovací místo v Městské poliklinice Praha nabízí zájemcům jednodávkové vakcíny
  Pražané mají možnost se v očkovacím centru ve Spálené ulici, které zřizuje hlavní město, nechat naočkovat také jednodávkovou vakcínou Janssen. Tato látka se zde bude aplikovat od 1. listopadu 2021 všem, kteří se předem přihlásí přes rezervační systém nebo na telefonním čísle 222 924 260. Díky rezervaci, která dosud nebyla možná, se lidé v Praze vyhnou čekání ve frontách.
 • 27.10.2021 Praha rozvíjí sběr gastroodpadu ze škol. Zapojit se mohou i firmy
  Hlavní město dále rozvíjí systém nakládání s komunálními odpady. Po úspěšném zavedení celoplošného sběru rostlinného bioodpadu se nyní zaměřuje na bioodpady s podílem i živočišné složky – tzv. gastroodpady. Po pilotním projektu sběru tohoto typu odpadu v podobě kuchyňských zbytků rostlinného i živočišného původu z domácností nyní Praha přichází se zavedením svozu gastroodpadu ze školních jídelen. Zapojit se mohou i soukromé subjekty, zejména jídelny a restaurace.
 • 27.10.2021 Pražský herní průmysl zamířil do Turecka
  Zástupci nejúspěšnějších českých herních firem představili minulý týden pražský herní průmysl tureckým podnikatelům, vývojářům a akademikům. Cílem bylo navázat spolupráci na společných projektech a podpořit pražský kulturní a kreativní průmysl v mezinárodním měřítku. Cestu zajistil pražský magistrát spolu s Ministerstvem zahraničních věcí a podporovala ji Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) a Velvyslanectví České republiky v Ankaře.
 • 26.10.2021 Osmnáct studií z devíti zemí světa se účastní soutěže na novou podobu veřejných prostor Pražské tržnice
  V Pražské tržnici se sešla mezinárodní porota architektonicko-krajinářské soutěže na řešení veřejných prostranství areálu, aby posoudila první kolo došlých návrhů. Soutěž vyhlásilo hlavní město Praha na přelomu června a července letošního roku. Do soutěže se přihlásilo osmnáct ateliérů z devíti zemí světa, do druhého kola jich postupuje šest. Porota jednala dva dny a znovu se sejde na jaře 2022, kdy vybere vítězný návrh pro budoucí podobu veřejných prostranství celého areálu.
 • 26.10.2021 Ve svátek 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří
  V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci navštívit kromě Nové radnice na Mariánském náměstí i Rezidenci primátora hl. m. Prahy či Škodovy salonky v Jungmannově ulici. Na návštěvníky Nové radnice čeká i doprovodný program pro děti a dospělé, o který se postarají Domy dětí a mládeže, Zoo Praha, Botanická zahrada hl. m. Prahy a další příspěvkové organizace. Kompletní program na čtvrtek 28. října 2021 naleznou lidé na praha.eu.
 • 26.10.2021 Hlavní město se opět připojilo k Movemberu
  I v letošním listopadu se hlavní město připojí k celosvětové kampani Movember. Ta podporuje zdraví mužů a prevenci rakoviny varlat či prostaty. Tradiční „Magistrátní Movembeři“ z řad zaměstnanců úřadu vytvořili i tentokrát tým, který mohou lidé podpořit formou jakéhokoli finančního příspěvku na stránkách https://moteam.co/magistratni-movembri. Součástí letošního ročníku bude také výstava „Movember“ na Mariánském náměstí, která zde bude k vidění celý listopad. Výstavu připravilo hlavní město společně s Nadačním fondem Muži proti rakovině.
 • 25.10.2021 Rada schválila smlouvu Prahy se společnosti Central Group
  Rada hl. m. Prahy schválila uzavření Smlouvy o spolupráci při úpravě křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská mezi hl. m. Prahou a společností Central Group a.s. Předmětem smlouvy je závazek hl. m. Prahy zajistit prostřednictvím Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., bez zbytečného odkladu řádné dokončení úpravy křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská.
Celkový počet: nejméně 190
Na stránce: