Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 190
Na stránce:
 • 17.2.2021 Na Vinohradech vznikne nový most. Spojí ulice Wenzigova a U Zvonařky
  Přímo nad Bělehradskou ulicí na Vinohradech nechá Praha postavit novou lávku pro pěší a cyklisty. Propojí ulice Wenzigova a U Zvonařky, na které v současné době navazují dvě monumentální schodiště. Projekt je ve fázi projednávání hotového konceptu dokumentace pro územní rozhodnutí u dotčených orgánů. Pokud vše půjde hladce, stavba by mohla začít ve druhé polovině příštího roku a bude trvat přibližně jeden rok. Lávka bude dlouhá 45 metrů a široká 4 metry s volnou šířkou mezi zábradlími 3 metry.  Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů Kč bez DPH.
 • 16.2.2021 Pražská záchranka přešla při předávání pacientů v nemocnicích do distributivního režimu
  Posádky Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS HMP) od úterý 16. února přešly při předávání pacientů v nemocnicích do tzv. distributivního režimu. Opatření zajišťuje rovnoměrnější transporty pacientů do pražských nemocnic a urychlení jejich příjmu do zdravotnických zařízení na území metropole.
 • 16.2.2021 Reprezentativní budovu Burzy v areálu Pražské tržnice čeká rekonstrukce
  Rada hlavního města Prahy v pondělí schválila záměr na rekonstrukci haly číslo 4 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Památkově chráněná budova Burzy je s ohledem na havarijní stav aktuálně nevyužívaná. Celková rekonstrukce za přibližně 200 milionů korun uvede budovu Burzy do původního historického stavu a bude sloužit lidem jako restaurace.
 • 16.2.2021 Praha vybere provozovatele chystaných vestaveb v obloucích Negrelliho viaduktu. Důraz klade na kvalitu i nabízený program
  Hlavní město v příštích letech plánuje vybudovat pod Negrelliho viaduktem v Karlíně novou odpočinkovou zónu. Ve zhruba čtyřech desítkách oblouků se usadí komerční i kreativní subjekty, které v menší míře doplní začínající podniky. Jednotlivé nájemce vybere speciální komise.
 • 16.2.2021 Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci
  Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a webové stránky www.baba1932.com věnované památkově chráněné Osadě Baba na území Prahy 6. Cílem je umožnit veřejnosti blíže se seznámit s tímto unikátním obytným souborem funkcionalistických vil. Zároveň hlavní město zahájilo zpracování územní studie na citlivou úpravu veřejných prostranství v této lokalitě. V rámci participace se do návrhu finální podoby zapojí i místní obyvatelé.
 • 15.2.2021 Během oblevy hrozí padající led ze střech. Praha u svých objektů stav pravidelně kontroluje
  Po mrazivých dnech by se podle aktuální předpovědi počasí mělo v příštích dnech začít oteplovat. S tím souvisí i hrozba odpadávajících kusů tajícího sněhu a rampouchů ze střech a okapů, které mohou vážit i desítky kilogramů. Zodpovědnost za jejich odstranění i bezpečnost chodců má v takových případech majitel nemovitosti. Magistrát hl. m. Prahy v tomto ohledu není výjimkou.
 • 15.2.2021 Rada souhlasila s pokračováním projektu Vltavské filharmonie
  Stavba špičkového koncertního sálu Vltavské filharmonie v pražských Holešovicích se výrazně přiblížila. S pokračováním projektu dnes souhlasili pražští radní. Vycházeli při tom ze studie využitelnosti od mezinárodního konsorcia firem, které vede proslulý ateliér Henning Larsen a jehož dalšími členy jsou konzultantské firmy AEA a Buro Happold. O projektu, který díky analýze dostal první reálné obrysy, bude nyní ještě jednat Zastupitelstvo hlavního města Prahy. Pokud mu dá zelenou, začne se připravovat mezinárodní architektonická soutěž. Vyhlášena by měla být ve druhé polovině letošního roku a předcházet jí bude ještě podrobnější analýza financování provozu filharmonie.
 • 15.2.2021 Praha má vlastní strategii očkování, pomůže lépe zvládat zmatky a časté změny vládní kampaně
  Rada hlavního města Prahy dnes schválila vlastní očkovací strategii. Ta má pomoci aplikovat celostátní metodiku na specifickou situaci v Praze, ale také umožnit hlavnímu městu lépe zvládat nejistoty a změny, které kolem očkování panují. Pražská strategie proto klade důraz zejména na principy a plánovací procesy, dostupnost očkovacích míst, komunikaci s veřejností a řízení pomocí dat.
 • 15.2.2021 Rada hlavního města Prahy vyzývá vládu, aby skoncovala se spalováním uhlí v roce 2033
  Chceme-li zmírňovat dopady změny klimatu, musíme co nejrychleji snižovat emise skleníkových plynů. Většina emisí na území České republiky přitom pochází ze spalování uhlí. Rada hl. m. Prahy (RHMP) dnes vyzvala vládu, aby jako termín odklonu od uhlí stanovila rok 2033, nikoli rok 2038, jak doporučila Uhelná komise. Dále RHMP vyzývá vládu, aby zajistila řešení sociální situace občanů, kteří budou útlumem těžby a spalování uhlí postiženi. A konečně, aby využila evropských zdrojů financí pro přechod na nízkoemisní energetiku.
 • 15.2.2021 Koupaliště Stírka by mělo nadále sloužit veřejnosti. Stát jej na žádost magistrátu zřejmě stáhne z veřejné dražby
  Ještě letos začátkem roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už bezmála sedmdesát let. S příchodem soukromého majitele by však hrozilo, že areál do budoucna využije jinak. Po výzvě Magistrátu hl. m. Prahy nakonec Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zřejmě pozemky s koupalištěm zařadí do plánovaných směn majetku mezi Prahou a státem.
Celkový počet: nejméně 190
Na stránce: