Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 190
Na stránce:
 • 15.12.2023 Lidé v Primátorské adventní sbírce darovali téměř dvě tuny potravin a drogerie
  V tradiční Primátorské adventní sbírce se letos vybralo celkem 1 982 kg potravin a drogerie, což je téměř o půl tuny více než v minulé adventní sbírce. Připravila ji Praha ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj a uskutečnila se ve čtvrtek 14. prosince 2023 na Mariánském náměstí. Velké poděkování patří všem, kteří do sbírky přispěli.
 • 15.12.2023 Praha spustí komunikační kampaň o českém zdravotním systému pro ukrajinské uprchlíky
  Hlavní město plánuje komunikační kampaň na zlepšení porozumění a zvýšení orientace ukrajinských uprchlíků v systému české zdravotní péče. Vyznat se v českém systému může být totiž pro cizince velmi složité. Nejasnosti mají kvůli jazykové bariéře i odlišným pravidlům.
 • 15.12.2023 Praha odkoupí pozemek pro novou základní školu na sídlišti Jahodnice v Hostavicích
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy ve čtvrtek schválilo odkoupení pozemku v Hostavicích, na kterém vznikne nová základní škola. Pomůže tak vyřešit dlouhodobý problém s nedostatečnou kapacitou základních škol v Praze 14.
 • 13.12.2023 Vánoční jarmark opět nabízí originální produkty od studentů i z chráněných dílen
  Ve vestibulu Škodova paláce v Jungmannově ulici byl dnes ráno za účasti náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí Alexandry Udženije slavnostně zahájen Vánoční jarmark. Akce, která má dobročinný charakter, se koná za podpory ředitele Magistrátu hl. m. Prahy Martina Kubelky a lidé mohou jarmark navštívit 13. a 14. prosince 2023.
 • 12.12.2023 V Šeberově vznikne tréninkový areál pro mládež
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila svěření pozemku o výměře téměř 150 tisíc metrů čtverečných městské části Praha – Šeberov. Ta ho pronajme sportovnímu klubu Slavia Praha, který zde vybuduje sportovní areál pro studenty fotbalové akademie, ale i pro veřejnost a pro žáky aktuálně budované základní školy v sousedství areálu.
 • 12.12.2023 Primátorská adventní sbírka opět pomůže potřebným
  Praha ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj připravila tradiční Primátorskou adventní sbírku, která se letos uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2023 na Mariánském náměstí od 10:00 do 18:00 hodin. Představitelé hlavního města, zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, ale i městských organizací nebo zástupci velvyslanectví sídlících v metropoli, různé instituce, soukromé firmy i široká veřejnost může darováním základních trvanlivých potravin nebo drogerie pomoci spoluobčanům v nouzi.
 • 11.12.2023 Praha chystá informační kampaň pro ukrajinské uprchlíky o zdravotním systému a prevenci
  Jak se mohou ukrajinští uprchlíci žijící v metropoli připojit ke zdravotnímu systému na území hl. m. Prahy? Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism pro ně připraví osvětovou kampaň, která bude zahrnovat také informace o zdravotní prevenci.
 • 11.12.2023 Hlavní město Praha podává žádost o kofinancování projektu obnovy náměstí Jiřího z Poděbrad
  Radní hlavního města dnes schválili žádost o podporu v rámci 65. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, který je vyhlášen Ministerstvem pro místní rozvoj a podporuje investice do zelené infrastruktury. Město žádá o dotaci na transformaci svrchní části náměstí Jiřího z Poděbrad.
 • 11.12.2023 Praha vypíše veřejnou zakázku na stavbu Terminálu Smíchov
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila záměr realizace veřejné zakázky na stavební práce Terminálu Smíchovské nádraží a zároveň rozhodla o zahájení zadávacího řízení po splnění zákonných podmínek a po schválení záměru Zastupitelstvem hl. m. Prahy. Schváleno bylo také jmenování komise. Cílem projektu je vybudovat na jednom místě moderní stanici železniční dopravy, metra, zastávku tramvaje a autobusů i kapacitní parkoviště P+R.
 • 11.12.2023 Praha vybere koordinátora projektu Studie proveditelnosti tangenciálně-okružní kolejové dopravy
  Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání udělala první krok k pořízení Studie proveditelnosti tangenciálně-okružní kolejové dopravy, když uložila zajistit koordinátora celého projektu. Právě tato studie bude nezbytným zdrojem informací pro další rozhodování o rozvoji okružní kolejové dopravy, která je jednou z klíčových priorit hlavního města z hlediska budoucího rozvoje dopravy a územního rozvoje.
Celkový počet: nejméně 190
Na stránce: