Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 29.11.2021 Praha rozdělí 12 milionů korun na vouchery pro podporu inovací
  Hlavní město Praha ve spolupráci s Pražským inovačním institutem (Pii) vyhlašuje dotační program Asistenční vouchery. Jeho cílem je podporovat rozvoj a přípravu projektů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Přihlásit se může každá výzkumná instituce, vysoká škola nebo firma, která sídlí v metropoli. Celkem je pro Asistenční vouchery připravena částka 12 milionů korun. Dnes o tom rozhodli pražští radní.
 • 29.11.2021 Praha pokračuje s investicemi do školních budov. Mateřská škola Litvínovská získá na své rozšíření přes 18 milionů korun
  Pražští radní dnes odsouhlasili záměr pro uskutečnění veřejné zakázky nástavby Mateřské školy speciální v ulici Litvínovská 300 v Praze 9. Jedná se o rekonstrukci vyučovacích prostor pro děti, které bude financováno z rozpočtu hl. m. Prahy s předpokládanou hodnotou přes 18 milionů korun.
 • 29.11.2021 Rada hl. m. Prahy projednala rozpočet na rok 2022. Hospodaření města se ponese ve znamení velkých investic a nízkého zadlužení
  Městská rada souhlasila s návrhem řádného rozpočtu Prahy na příští rok ve výši přesahující 90 miliard korun. Rozpočet se nese ve znamení velkých investic, na které je alokováno rekordních 20 miliard korun. Nejvíc peněz je určeno na dopravu, významné částky půjdou i do dalších důležitých oblastí fungování města. Mezi klíčové projekty patří výstavba metra D, výstavba a rekonstrukce mostů a parků nebo rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce. Hlavní město zároveň pokračuje navzdory přetrvávající koronakrizi v odpovědném přístupu k hospodaření a dosáhne nejnižšího zadlužení za posledních 20 let.
 • 29.11.2021 Magistrát přijal novou strategii boje proti nevýhodné závislosti na IT dodavatelích
  Magistrát hlavního města Prahy se bude nově řídit pravidly a principy Anti Vendor Lock-In strategie (AVLIS), kterou v pondělí schválili pražští radní. Tzv. anti vendor lock-in IT systémů je způsob obrany proti závislosti na dodavatelích, která může být pro město nevýhodná. 
 • 29.11.2021 Praha vybrala dopravce městských železničních linek od roku 2024
  Hlavní město Praha vyhodnotilo nadlimitní veřejnou zakázku na provozování městských železničních linek S49 a S61 v letech 2024–2039. V nabídkovém řízení, kterého se účastnili 3 uchazeči, zvítězil dopravce RegioJet. Ten bude od prosince 2024 po dobu následujících 15 let provozovat stávající linku S49 z Hostivaře do Roztok a také novou linku S61 z Vršovic do Běchovic. Pro tyto linky pořídí 7 nových nízkopodlažních elektrických jednotek s kapacitou minimálně 230 cestujících. Na lince S49 tak dojezdí současné nevyhovující motorové vlaky.
 • 26.11.2021 Hlavní město se vymezilo proti opatření ministerstva k uzavření trhů den před prvním adventním víkendem
  Vedení hlavního města Prahy se společně se stánkaři vymezilo proti rozhodnutí vlády uzavřít veškeré vánoční trhy v republice v rámci opatření proti šíření koronaviru. Navíc v situaci, kdy mají provozovatelé trhů nakoupeny veškeré suroviny k jejich zahájení den před adventním víkendem. I proto vedení města vyzvalo vládu k neodkladnému nabídnutí adekvátních kompenzací za zrušené trhy bez možnosti se na tuto situaci připravit.
 • 25.11.2021 Hlavní město pořádá 1. ročník Metropolitního zdravotnického kongresu
  Pražský magistrát organizuje 1. ročník Výzvy pražského zdravotnictví aneb Metropolitní zdravotnický kongres, a to konkrétně ve středu 8. a čtvrtek 9. prosince. Kvůli omezením spojeným s koronavirem se kongres uskuteční zcela on-line a zájemci se po registraci zdarma na www.zdravotnickykongres.cz budou moci dozvědět zkušenosti z různých medicínských oborů v souvislosti s aktuálními výzvami zdravotnického systému a péčí o zdraví v Praze i celé metropolitní oblasti včetně Středočeského kraje.
 • 25.11.2021 Nové náměstí Bohumila Hrabala na Palmovce bude zelené, moderní a hrabalovsky lidské
  Nové náměstí, jež do roku 2025 vznikne v prostoru mezi stávajícím autobusovým nádražím a ulicí Na Žertvách v Praze 8, se stane hned v několika ohledech ukázkovým příkladem řešení městského veřejného prostoru. Palmovka přitom nadále zůstane významným uzlem pro chodce i cestující MHD, kde pohyb lidí je navržen s ohledem na jejich kvalitní orientaci a maximální bezpečnost. Předběžný rozpočet obnovy náměstí je stanoven na 80 milionů korun, investorem je Magistrát hl. m. Prahy.
 • 24.11.2021 Hlavní město projednalo s městskými částmi současnou koronavirovou situaci včetně informací k vánočním trhům a očkování zaměstnanců
  Primátor hl. m. Prahy svolal na středeční poledne schůzku s představiteli městských částí ohledně vzájemné informovanosti k současné situaci s pandemií koronaviru a konání akcí ve vánočním období. Městské části se dále zajímaly například o možnosti testování i očkovaných zaměstnanců, o kapacity očkovacích míst, o pravidla pro konání trhů nebo p testování žáků ve školách.
 • 24.11.2021 Čtyři dřevěné sochy pražského orloje čeká pravidelná oprava krycích laků
  Ve středu odpoledne byly z důvodu pravidelné obnovy krycích transparentních laků sejmuty z horní řady čtyři dřevěné sochy pražského orloje. Jedná se o pravidelný restaurátorský zásah opakující se jednou za několik let. Sochám budou následně v restaurátorském ateliéru sejmuty vrstvy laků degradované kvůli povětrnostním podmínkám na jižním průčelí a naneseny zcela nové. Na místo budou sochy vráceny přibližně za dva měsíce.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: