Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 210
Na stránce:
 • 22.11.2021 Praha daruje barokní kostel ve středočeském Pavlíkově tamnímu městysu
  Radní hl. m. Prahy dnes odsouhlasili bezúplatný převod objektu kostela na Rakovnicku do vlastnictví městyse Pavlíkov. Mimo to hlavní město také rozhodlo o získání řady pozemků od společnosti České dráhy v Újezdu nad Lesy v lokalitě sídliště Rohožník za cenu stanovenou znaleckým posudkem ve výši 50,6 milionu Kč.
 • 22.11.2021 Gymnázium Na Zatlance se dočká více učeben. Praha do vestavby investuje necelých 50 milionů korun
  Radou hl. m. Prahy byl dnes schválen záměr pro realizaci veřejné zakázky stavebních prací na rozšíření prostor Gymnázia Na Zatlance v Praze 5 s předpokládanou hodnotou necelých 50 milionů korun.
 • 22.11.2021 Pražští radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci hlavního města se Středočeským krajem
  Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po schválení materiálu zastupitelstvy obou krajů.
 • 19.11.2021 Praha představila nový manuál pro pražské hřbitovy jejich správcům
  Na území hlavního města Prahy se nachází 84 hřbitovů o celkové ploše více než 170 hektarů. Jejich správa je rozdělena mezi městské části, církve a většina spadá pod městskou organizaci Správa pražských hřbitovů (SPH). Vedle rozlehlých nekropolí jsou to i hřbitovy lokálního charakteru, kromě hřbitovů zdánlivě bezvýznamných i místa paměti národního významu. Manuál tvorby veřejných prostranství pro pražské hřbitovy, který má být jakýmsi návodem, jak hřbitovy rozvíjet a pečovat o ně, představila dnes radní hl. m. Prahy Milena Johnová správcům hřbitovů.
 • 19.11.2021 Přípravek pro pacienty s rizikem vážného průběhu covid-19 mohou lékaři aplikovat v 11 zdravotnických zařízeních po Praze
  Pacienti, u nichž je riziko vážného průběhu onemocnění covid-19, mohou dostat léčivý přípravek REGN-CoV2 hned v 11 aplikačních centrech na území metropole. Hlavní město Praha o této možnosti nyní informuje širokou i odbornou veřejnost, aby nedocházelo k přetížení pouze několika míst, zatímco jinde by zůstávaly volné kapacity. Rovnoměrné rozložení následně zajistí i rychlejší podávání této látky potřebným, což může mít na vývoj onemocnění zásadní vliv.
 • 19.11.2021 Krizový štáb hl. m. Prahy dnes projednal současná opatření ve vztahu k vánočním trhům. Seznámil se také s novou pražskou kampaní na podporu očkování
  Kvůli zhoršující se epidemické situaci a zpřísňujícím se opatřením svolal na dnešní ráno primátor Zdeněk Hřib jednání Krizového štábu hl. m. Prahy. Štáb projednal aktuální opatření i v souvislosti s blížícím se adventem a zabýval se kapacitou očkovacích a testovacích míst. Účastníci jednání se též seznámili s pokračováním pražské kampaně na podporu očkování.
 • 18.11.2021 Pražská záchranka bude mít nové sídlo. Jeho podobu má určit chystaná urbanisticko-architektonická soutěž
  Návrh nové administrativně-technická budovy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS HMP), která má stát na pozemcích města na Střížkově v Praze 9, by měl vzejít z mezinárodní urbanisticko-architektonické soutěže. Soutěž vyhlásí Praha poté, co záměr schválí Rada města a po uzavření Memoranda mezi hlavním městem Prahou a městskou částí Praha 9.
 • 18.11.2021 Praha opakovaně žádá Sněmovnu o zmocnění obcí k regulaci krátkodobých ubytovacích služeb
  Hlavní město prostřednictvím své radní pro oblast legislativy Hany Kordové Marvanové zaslalo k rukám předsedkyně nově zvolené Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR návrh novely živnostenského zákona. V něm je zakotveno zmocnění pro obce, aby v případě potřeby mohly prostřednictvím nařízení regulovat poskytování krátkodobých ubytovacích služeb v bytech a domech na svém území.
 • 16.11.2021 Disidentka Dana Němcová dnes převzala čestné občanství hlavního města Prahy
  Významné osobnosti úzce spojené s hlavním městem Prahou, které se zasloužily o šíření jeho věhlasu ve světě, dnes získaly čestné občanství a stříbrné a bronzové medaile hlavního města Prahy. V zastoupení primátora Zděnka Hřiba je v podvečer při slavnostním aktu v Brožíkově sále Staroměstské radnice ocenil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček. Čestnou občankou se stala Dana Němcová.
 • 16.11.2021 V rámci programu Umění pro město bude na Kampě umístěna instalace Viktora Karlíka Hlasy z podzemí
  Galerie hlavního města Prahy (GHMP) v rámci programu Umění pro město instaluje na Kampě k výročí 17. listopadu cyklus Viktora Karlíka Hlasy z podzemí. Soubor tvoří jeden kruhový a třináct čtvercových reliéfů, které odkazují na kanálové poklopy. Projekt vznikl ve spolupráci s městskou částí Praha 1 a nad počinem převzal záštitu starosta Petr Hejma. Program Umění pro město je financován Magistrátem hlavního města Prahy s podporou radní pro kulturu a cestovní ruch Hany Třeštíkové.
Celkový počet: nejméně 210
Na stránce: