Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 130
Na stránce:
 • 23.11.2021 Praha má dostatečné kapacity pro očkování i třetí dávkou a vyzývá občany ke vzájemné ohleduplnosti
  V hlavním městě se aktuálně nachází celkem 16 očkovacích center, na kterých je možné nechat se naočkovat bez předchozí registrace. Další místa v Praze s dostatečnou kapacitou potom nabízejí i možnost objednat se přes rezervační systém na přesný termín, který může být už druhý den, a vyhnout se tak dlouhému čekání ve frontách a nežádoucí kumulaci osob na jednom místě. Zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, pražské záchranky, hygieny i samotní lékaři dnes veřejně vyzvali ke vzájemné ohleduplnosti mezi lidmi a k očkování, které může zachránit životy a výrazně zmírnit dopady pandemie koronaviru. Pražané by také neměli otálet s očkováním posilující třetí dávkou. Nárok na ní má až do konce roku 209 tisíc osob v metropoli.
 • 23.11.2021 Vánoční strom pro Prahu už stojí na Staroměstském náměstí. Dnes ráno začalo jeho čtyřdenní zdobení
  Padesát let rostl na zahradě rodinného domu ve vesnici Dolní Černá Studnice poblíž Jablonce nad Nisou. Od pondělní půlnoci už smrk z podhůří Jizerských hor stojí na Staroměstském náměstí. Jeho kácení, převoz i zdobení zajišťuje již druhým rokem městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP).
 • 23.11.2021 Pražští studenti se spojí s mezinárodní vesmírnou stanicí a popovídají si s astronautem Matthiasem Maurerem
  Zítra, ve středu 24. listopadu 2021, se žáci a pedagogové vybraných pražských škol spojí s Mezinárodní vesmírnou stanicí ISS. Prostřednictvím tohoto unikátního plánovaného video-spojení si budou moci živě popovídat s astronautem Matthiasem Maurerem a zeptat se ho i na aktuální otázky ze světa umělé inteligence. Akci organizuje vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury ESA ESERO a technicky ji zajišťují žáci Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia z mediálního domu Next Zone, který si sami navrhli a vybudovali v areálu školy. Hlavní město Praha je spoluorganizátorem akce.
 • 23.11.2021 Přistaň na správné škole! Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu online
  Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, 26. ročník veletrhu Schola Pragensis se tak ve dnech 25. až 27. listopadu 2021 opět uskuteční pouze online. Mottem akce je tentokrát „Přistaň na správné škole!“, které vychází z vítězného motivu plakátu pro letošní ročník. Uchazeči o vzdělávání na středních školách a zájemci o vyšší odborné studium najdou veškeré informace na webu scholapragensis.eu. Veletrh bude doplněn o živá vysílání z Kongresového centra Praha a také ze zapojených škol, pokud to epidemická situace dovolí.
 • 22.11.2021 Praha vybuduje pěší cestu propojující Palmovku s ulicí Švábky a Rohanským nábřežím
  První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky. Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů Kč včetně DPH. Koordinací a realizací projektu byla pověřena městská organizace Pražská developerská společnost (PDS).      
 • 22.11.2021 Praha daruje barokní kostel ve středočeském Pavlíkově tamnímu městysu
  Radní hl. m. Prahy dnes odsouhlasili bezúplatný převod objektu kostela na Rakovnicku do vlastnictví městyse Pavlíkov. Mimo to hlavní město také rozhodlo o získání řady pozemků od společnosti České dráhy v Újezdu nad Lesy v lokalitě sídliště Rohožník za cenu stanovenou znaleckým posudkem ve výši 50,6 milionu Kč.
 • 22.11.2021 Gymnázium Na Zatlance se dočká více učeben. Praha do vestavby investuje necelých 50 milionů korun
  Radou hl. m. Prahy byl dnes schválen záměr pro realizaci veřejné zakázky stavebních prací na rozšíření prostor Gymnázia Na Zatlance v Praze 5 s předpokládanou hodnotou necelých 50 milionů korun.
 • 22.11.2021 Pražští radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci hlavního města se Středočeským krajem
  Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po schválení materiálu zastupitelstvy obou krajů.
 • 19.11.2021 Praha představila nový manuál pro pražské hřbitovy jejich správcům
  Na území hlavního města Prahy se nachází 84 hřbitovů o celkové ploše více než 170 hektarů. Jejich správa je rozdělena mezi městské části, církve a většina spadá pod městskou organizaci Správa pražských hřbitovů (SPH). Vedle rozlehlých nekropolí jsou to i hřbitovy lokálního charakteru, kromě hřbitovů zdánlivě bezvýznamných i místa paměti národního významu. Manuál tvorby veřejných prostranství pro pražské hřbitovy, který má být jakýmsi návodem, jak hřbitovy rozvíjet a pečovat o ně, představila dnes radní hl. m. Prahy Milena Johnová správcům hřbitovů.
 • 19.11.2021 Přípravek pro pacienty s rizikem vážného průběhu covid-19 mohou lékaři aplikovat v 11 zdravotnických zařízeních po Praze
  Pacienti, u nichž je riziko vážného průběhu onemocnění covid-19, mohou dostat léčivý přípravek REGN-CoV2 hned v 11 aplikačních centrech na území metropole. Hlavní město Praha o této možnosti nyní informuje širokou i odbornou veřejnost, aby nedocházelo k přetížení pouze několika míst, zatímco jinde by zůstávaly volné kapacity. Rovnoměrné rozložení následně zajistí i rychlejší podávání této látky potřebným, což může mít na vývoj onemocnění zásadní vliv.
Celkový počet: nejméně 130
Na stránce: