Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • 21.12.2021 Provoz Magistrátu hl. m. Prahy ke konci prosince 2021
  Informace Magistrátu hlavního města Prahy o provozní době jednotlivých pracovišť oddělení služeb veřejnosti 23. a 31. prosince 2021.
 • 21.12.2021 Pracoviště registru vozidel v Praze 6 – Břevnově se od středy opět otevře i pro neobjednané klienty
  Pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 6 – Břevnově, Radimova 39, se po týdnu opět otevírá i pro neobjednané klienty. Omezený provoz byl od 15. prosince z důvodu výskytu onemocnění koronaviru.
 • 20.12.2021 Operátor ICT mění stanovy, představenstvo bude odměňováno podle transparentní politiky odměňování
  Městská společnost Operátor ICT (OICT) má nové stanovy, které obsahují zásadní změny ve vztahu k odměňování členů představenstva a zajišťují také funkční spolupráci mezi akcionářem, představenstvem a dozorčí radou. Představenstvo společnosti bude nově odměňováno na základě plnění konkrétních klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI). V rámci města pak jde o modelový příklad systémových změn stanov, který má za cíl inspirovat i ostatní městské společnosti.
 • 20.12.2021 Ústavní soud se zastal hlavního města ve sporu ohledně omezení provozu segwayí
  Hlavního města se zastal ústavní soud ve sporu o zákaz vjezdu vozidel do některých částí metropole. Je to již třetí soud v pořadí, který odmítl žalobu Asociace Segway ČR, jež s několik let starou změnou nesouhlasí. Podle soudu není regulace provozu vozítek v širším centru s ohledem na bezpečnost chodců neústavní. Omezením pohybu vozítek typu segway Praha reagovala na stížnosti občanů zejména v centru města, k připomínkám se následně připojily i městské části.
 • 20.12.2021 Hlavní město vybralo zhotovitele pro vývoj měřících zařízení pro detekci vozidel s nadměrnými emisemi částic
  Pražští radní na svém pondělním zasedání odsouhlasili vítěze výběrového řízení pro vývoj zařízení k detekci vozidel s nadměrnými emisemi částic. Tato zařízení bude hlavní město využívat k vyhledávání vozidel s nefunkčním filtrem pevných částic, současně ale také metropole získá lepší představu o výskytu těchto vozidel v provozu a výsledky pomohou při návrhu nové legislativy pro řešení této problematiky. V zakázce zvítězila společnost České radiokomunikace s nabídkovou cenou přibližně 40 milionů korun bez DPH.
 • 20.12.2021 Praha vybrala zhotovitele pro dokončení centra řízení dopravy na Malovance
  Radní hl. m. Prahy rozhodli o výběru zhotovitele pro dokončení Multifunkčního operačního střediska Malovanka, které bude integrovaným centrem řízení dopravy a vybavenosti komunikací a tunelů v Praze. Vítězem se stala společnost VCES-Metrostav DIZ pro Malovanku a centrum dostaví za necelých 630 milionů korun bez DPH. Hotové by měly práce být přibližně do dvou let.
 • 20.12.2021 Nové úspornější a bezpečnější eskalátory ve stanici Jiřího z Poděbrad zaplatí Evropská unie
  Tři eskalátory, které budou vyměněny při rekonstrukci stanice metra Jiřího z Poděbrad, budou zaplaceny z evropských peněz díky Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR. Pražští radní schválili uvolnění téměř 100 milionů korun. Oprava přispěje k energetické úspornosti objektu, zvýšení bezpečnosti a k plynulosti provozu. Materiál bude ještě schvalovat zastupitelstvo hlavního města.
 • 20.12.2021 ZUŠ U Půjčovny se dočká nových tanečních a koncertních sálů v Pštrossově ulici
  Pražští radní dnes odsouhlasili záměr na realizaci veřejné zakázky s názvem rekonstrukce objektu Pštrossova Základní umělecké školy U Půjčovny. Cílem veřejné zakázky je vybudování nových moderních odborných učeben, tanečních a koncertních sálů včetně zázemí. V budově budou provedeny dispoziční změny a s tím související stavební práce včetně zajištění bezbariérového přístupu do celého objektu školy. Financování bude hrazeno v roce 2022 a 2023 z rozpočtu hlavního města v předpokládané výši necelých 40 milionů korun.
 • 18.12.2021 Přijďte si pro plamínek z Betléma k Nové radnici
  Betlémské světlo, symbol nezištnosti a lidské vzájemnosti, převzali dnes od skautů primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a radní hl. m. Prahy Vít Šimral s ohledem na mimořádná opatření před budovou Nové radnice. Zde bude také světlo k dispozici veřejnosti až do 1. ledna 2022.
 • 17.12.2021 Stardance opět na Výstavišti Praha
  Křižíkovy pavilony na Výstavišti Praha hostí oblíbený taneční pořad Stardance, který v tomto areálu před patnácti lety začínal. Nyní se sem po osmi letech vrátil. V případě nově zrekonstruovaného pavilonu D jde o premiéru takto rozsáhlé akce v nových prostorách.
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: