Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 150
Na stránce:
 • 9.11.2021 Po úrazu nebo těžké nemoci zpátky do života. Praha spouští Linku návratu
  Hlavní město dnes spouští Linku návratu, která bude pomáhat lidem po těžkých úrazech a vážných onemocněních s uspořádáním pomoci a podpory po jejich propuštění z nemocnice. Sociální pracovníci budou poskytovat bezplatné konzultace na čísle 770 170 651 každý všední den od 9:00 do 14:00 hodin nebo prostřednictvím formuláře, který je přístupný přes webové stránky nemocnice mnnp.cz nebo pomocí QR kódu. Linku návratu bude provozovat Městská nemocnice následné péče.
 • 9.11.2021 Praha bude mít zástupce na klimatickém summitu COP26. Je to velká příležitost pro naše město, říká primátor Hřib
  Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib bude společně s náměstkem pro životní prostředí a bezpečnost Petrem Hlubučkem a předsedou komise Rady hlavního města Prahy pro udržitelnou energii a klima Martinem Bursíkem od zítřka reprezentovat Prahu na klimatickém summitu COP26 ve skotském Glasgow. Kongres pořádá OSN za účasti představitelů zemí, měst a dalších institucí z celého světa. 
 • 9.11.2021 Praha bude 17. listopadu za zpřísněných opatření znovu patřit oslavám ve veřejném prostoru
  Po loňském online ročníku se pražské oslavy 17. listopadu vracejí do veřejného prostoru. Lidé si tak budou moci připomenout výročí sametové revoluce přímo na Národní třídě v centru města. Tu promění organizátoři Korza Národní v galerijní prostor, který bude tvořen pouličními výstavami, světelnými instalacemi a audiovizuálními projekcemi. Stejně jako v minulém roce nebude chybět ani online pieta. Festival svobody potom připomene odkaz Václava Havla Koncertem pro budoucnost, akademická obec zavzpomíná na události let 1939 a 1989 na Albertově. Městem zároveň projde satirický původ a v Národním divadle budou předány Ceny Paměti národa. Organizátoři nicméně vzhledem k pandemii koronaviru vybízejí k dodržování všech bezpečnostních pravidel.
 • 9.11.2021 Praha má novou příručku, jak sázet stromy v ulicích
  Rada hlavního města včera schválila nový Standard pro stromořadí, který definuje, jak se starat o stromy v pražských ulicích, popisuje správné způsoby jejich výsadby i jejich konkrétní umístění. Tento městský dokument, jenž vznikl v návaznosti na Adaptační strategii hl. m. Prahy na klimatickou změnu, bude závazný pro organizace zřizované městem i odbory magistrátu.
 • 8.11.2021 Hlavní město schválilo Standardy pro hospodaření se srážkovou vodou. Pomohou předcházet tepelným ostrovům a zachovat přirozený vodní režim
  Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválili významný praktický dokument Standardy pro hospodaření se srážkovou vodou. Standardy stanoví možnosti realizace přírodě blízkých řešení při hospodaření a využívání srážkových vod v Praze.
 • 8.11.2021 Praha chce zvýšit energetickou soběstačnost jako odpověď na skokový růst cen elektřiny a plynu – spouští příjem žádostí o vstup do pražské sluneční elektrárny
  Skokový růst cen elektřiny a plynu pro občany v řádu desítek procent, který způsobil mimo jiné pád významných poskytovatelů energií, zvyšuje naléhavost posílení energetické soběstačnosti a využití obnovitelných zdrojů. Hlavní město už v září rozhodlo o zahájení přípravy vybudování pražské sluneční elektrárny, kterou budou postupně tvořit tisíce malých decentrálních zdrojů obnovitelné elektřiny. Nová městská organizace Pražské společenství obnovitelné energie proto nyní zahajuje přijímání žádostí o zapojení se do dotačních žádostí na výstavbu fotovoltaických elektráren (FVE) na pražských střechách. Zájemci se mohou registrovat na webové stránce www.pripojdum.cz.
 • 8.11.2021 Program na podporu covidem zasaženého byznysu DoToho! pokračuje druhým kolem
  Program na podporu covidem zasažených firem DoToho!, který letos do konce prázdnin pomohl 124 podnikatelům, má pokračování. Koronavirová krize totiž zdaleka neskončila a cílenou pomoc s oživením byznysu formou bezplatného odborného poradenství od předních tuzemských podnikatelů a expertů žádají další tuzemské společnosti. Na pokračování vzájemné spolupráce mezi hl. m. Prahou, Pražským inovačním institutem a byznysovým centrem Opero v realizaci projektu, se dnes shodli pražští radní.
 • 8.11.2021 Nová naděje pro chátrající areál zámku Veleslavín. Praha jedná o vzniku hospicového centra
  Zástupci pražského magistrátu a dalších zainteresovaných subjektů dnes jednali u kulatého stolu o projektu hospicového centra. Jde o jeden z projektů, pro nějž by Praha ráda využila prázdný a chátrající areál bývalého neurologického sanatoria ve Veleslavíně, který je v majetku státu. Jednání se také účastnili představitelé Univerzity Karlovy, České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP, městské části Praha 6, Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo místního spolku občanů Hradní potok.
 • 8.11.2021 Praha představuje týmy, které se probojovaly do finále soutěže o návrh Vltavské filharmonie
  Hlavní město dnes zveřejnilo jména 15 architektonických týmů, které zpracují návrh budoucí podoby Vltavské filharmonie, jež má v následujícím desetiletí vzniknout v okolí metra Vltavská. Do mezinárodní architektonické soutěže již bylo k účasti vyzváno 5 renomovaných architektonických ateliérů. Celkem se tedy soutěže zúčastní 20 architektonických týmů z 11 zemí světa. Budova by měla být dokončena v roce 2031.
 • 5.11.2021 Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabídnou tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí
  Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začíná už 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavádí i bezplatnou infolinku.
Celkový počet: nejméně 150
Na stránce: