Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 170
Na stránce:
 • 8.11.2021 Program na podporu covidem zasaženého byznysu DoToho! pokračuje druhým kolem
  Program na podporu covidem zasažených firem DoToho!, který letos do konce prázdnin pomohl 124 podnikatelům, má pokračování. Koronavirová krize totiž zdaleka neskončila a cílenou pomoc s oživením byznysu formou bezplatného odborného poradenství od předních tuzemských podnikatelů a expertů žádají další tuzemské společnosti. Na pokračování vzájemné spolupráce mezi hl. m. Prahou, Pražským inovačním institutem a byznysovým centrem Opero v realizaci projektu, se dnes shodli pražští radní.
 • 8.11.2021 Nová naděje pro chátrající areál zámku Veleslavín. Praha jedná o vzniku hospicového centra
  Zástupci pražského magistrátu a dalších zainteresovaných subjektů dnes jednali u kulatého stolu o projektu hospicového centra. Jde o jeden z projektů, pro nějž by Praha ráda využila prázdný a chátrající areál bývalého neurologického sanatoria ve Veleslavíně, který je v majetku státu. Jednání se také účastnili představitelé Univerzity Karlovy, České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP, městské části Praha 6, Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo místního spolku občanů Hradní potok.
 • 8.11.2021 Praha představuje týmy, které se probojovaly do finále soutěže o návrh Vltavské filharmonie
  Hlavní město dnes zveřejnilo jména 15 architektonických týmů, které zpracují návrh budoucí podoby Vltavské filharmonie, jež má v následujícím desetiletí vzniknout v okolí metra Vltavská. Do mezinárodní architektonické soutěže již bylo k účasti vyzváno 5 renomovaných architektonických ateliérů. Celkem se tedy soutěže zúčastní 20 architektonických týmů z 11 zemí světa. Budova by měla být dokončena v roce 2031.
 • 5.11.2021 Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabídnou tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí
  Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začíná už 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavádí i bezplatnou infolinku.
 • 5.11.2021 V Praze odstartuje druhý ročník přehlídky dokumentů o 20. století Nezlomní a obětovaní
  Celkem 24 filmů a několik komentovaných pásem čeká návštěvníky druhého ročníku festivalu dokumentárních filmů o 20. století, který nese název Nezlomní a obětovaní. Přehlídka se bude konat od 10. do 14. listopadu 2021 a pořádá ji Muzeum paměti XX. století. První a poslední den festivalu se budou jednotlivé projekce odehrávat v Domě pážat na Hradčanech, prostřední tři dny se uskuteční v kině Bio Oko v pražských Holešovicích.
 • 4.11.2021 V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek, 200 km alejí pod Blaníkem i zelený domov pro seniory
  Nadace Partnerství dnes v Praze ocenila nejlepší projekty reagující na problémy spojené se změnou klimatu. Do 3. ročníku soutěže se hlásila více než stovka realizací z celé republiky. Cenu si odvezlo osm projektů, z toho jeden přeshraniční v Rakousku. Mezi vítězi jsou příklady šetrného hospodaření v lesích i na zemědělské půdě, zelené bydlení pro seniory, ekocentrum s unikátní biosolární střechou či dlouhodobý projekt výsadeb. Cenu Prahy předal náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček. Podrobnosti o všech oceněných adaptačních opatřeních jsou dostupné na www.adapterraawards.cz.
 • 4.11.2021 Pražská tržnice uvádí do provozu velkoobjemový kompostér. Přemění odpad ze zeleninového trhu, restaurací i venkovních akcí na hnojivo
  Organický odpad, který byl dosud z Pražské tržnice týdně svážen v klasických hnědých popelnicích, bude nyní přímo v areálu přeměněn na hodnotný kompost. Speciální kompostér Rocket pojme stovky litrů organického odpadu týdně ze zeleninového trhu v Hale 22, v budoucnu pak i zbytky jídla a kávy z kaváren a restaurací v areálu, food truckové zóny či jednorázových kulturních akcí, včetně kompostovatelného jednorázového nádobí.
 • 4.11.2021 Dostupné družstevní bydlení bylo hlavním bodem konference Fórum BD 2021
  Ve dnech 2. a 3. listopadu 2021 se konal 3. ročník konference Fórum BD 2021, která byla určena především předsedům a ředitelům velkých bytových družstev a jejich obchodních partnerů. V rámci konference se probírala aktuální témata správy a provozu bytových domů, inovací v oblasti informačních technologií a také družstevní bytová výstavba, kterou se snaží hlavní město zlepšit dostupnost bydlení v metropoli.
 • 3.11.2021 Školská komise Asociace krajů ČR chce udržet školy v chodu a s prezenční výukou. Závěry z jednání podporuje i radní Prahy Vít Šimral
  Komise Rady Asociace krajů České republiky pro školství a sport považuje za zásadní, aby byla ve školách a školských zařízeních udržena prezenční výuka. Apeluje proto na vládu ČR, aby zajistila opatření k naplnění tohoto cíle. Na pondělním mimořádném jednání se na tom, formou per rollam, shodla většina členů komise, včetně radního hl. m. Prahy pro oblast školství Víta Šimrala.
 • 3.11.2021 Praha opravuje unikátní rotundu svatého Kříže na Starém Městě
  Románská rotunda stojící na křižovatce ulic Karoliny Světlé a Konviktská v Praze 1 se dočká zásadní obnovy. Letos na podzim začaly práce na výměně zastřešení a opravě dalších souvisejících částí stavby. Hotovo má být do konce května 2022.
Celkový počet: nejméně 170
Na stránce: