Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 180
Na stránce:
 • 2.11.2021 Zkouška sirén
  Ve středu 3. listopadu 2021 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 1.11.2021 Praha hostí světové tenisové jedničky. Na turnaj Billie Jean King Cup poskytla 2 miliony korun
  Dnešním dnem v O2 areně startuje světové finále tenisového turnaje Billie Jean King Cup, boje nejlepších tenistek a tenisových týmů z celého světa. Hlavní město Praha se na této velkolepé události podílí a poskytlo na ni 2 miliony korun. Dnes o tom rozhodli pražští radní.
 • 1.11.2021 V příštím roce zajistí Praha lékařskou pohotovostní službu obdobně jako letos
  Městská rada dnes projednala zajištění, organizaci a financování lékařské pohotovostní služby (LPS) hlavním městem Prahou v roce 2022. Praha počítá s navýšením dotace poskytovatelům služeb LPS na celkových 39 milionů korun. Návrh musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.
 • 1.11.2021 První projekt hl. m. Prahy na Dostupné družstevní bydlení by měl vzniknout v Praze 5 v Radlické ulici
  Rada hl. m. Prahy schválila uzavření Memoranda o spolupráci při realizaci projektu Dostupného družstevního bydlení v lokalitě Radlická s městskou částí Praha 5. Hlavní město chce založit bytové družstvo a následně by zde mělo vzniknout až 266 nových bytů. Cílem je přispět k rozšíření možností cenově dostupného bydlení pro obyvatele na území Prahy.
 • 29.10.2021 Nebuď jako netopejr, varuje opět kampaň nedostatečně osvětlené cyklisty
  V rámci šestého ročníku bezpečnostně preventivní akce se budou v první polovině listopadu konat na frekventovaných místech kolem pražských cyklotras kontroly vybavení cyklistů i ostatních účastníků silničního provozu. Cílem je předcházet riziku střetu s auty.
 • 29.10.2021 Praha se připojila k nadnárodní klimatické kampani Cities Race to Zero
  Praha se v minulých dnech připojila k metropolím z celého světa, které se v rámci iniciativy Cities Race to Zero rozhodly omezit produkci svých emisí o polovinu. Potvrzuje tak odhodlání k naplňování vlastního Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030, který bude reprezentovat i na letošní Konferenci OSN o změně klimatu (COP26). Ta se uskuteční v příštích dvou týdnech ve skotském Glasgow.
 • 29.10.2021 Primátor vyzval společnosti s majetkovým podílem Prahy k nastavení co nejlepších podmínek pro klienty zkrachovalého dodavatele energií
  Společnosti s majetkovým podílem hlavního města Prahy Pražská energetika (PRE) a Pražská plynárenská (PPas) dočasně zajišťují dodávky elektřiny a plynu v režimu dodavatele poslední instance bývalým zákazníkům Bohemia Energy, která 13. října oznámila, že ukončuje svoji činnost. Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib oslovil ředitele těchto společností a vyzval je, aby se této skupině zákazníků snažili zajistit co nejvhodnější podmínky pro dlouhodobý odběr energií a plynu.
 • 27.10.2021 Osmnáct pražských městských částí projevilo zájem o testování ve školách
  Kvůli přetrvávající a stále se zhoršující epidemické situaci ve školách hlavní město Praha dlouhodobě a intenzivně jedná napříč resorty o možnostech zajištění škol i nadále v provozu bez jejich nutného zavření. Jednou z variant, jak této situaci předejít, vidí město v dobrovolném testování a nastavení lepších karanténních podmínek. Vedení hlavního města o tom včera jednalo se zástupci ministerstva zdravotnictví, krajů a s pražskou hygienickou stanicí. Testování ve školách podpořilo 18 městských částí.
 • 27.10.2021 Očkovací místo v Městské poliklinice Praha nabízí zájemcům jednodávkové vakcíny
  Pražané mají možnost se v očkovacím centru ve Spálené ulici, které zřizuje hlavní město, nechat naočkovat také jednodávkovou vakcínou Janssen. Tato látka se zde bude aplikovat od 1. listopadu 2021 všem, kteří se předem přihlásí přes rezervační systém nebo na telefonním čísle 222 924 260. Díky rezervaci, která dosud nebyla možná, se lidé v Praze vyhnou čekání ve frontách.
 • 27.10.2021 Praha rozvíjí sběr gastroodpadu ze škol. Zapojit se mohou i firmy
  Hlavní město dále rozvíjí systém nakládání s komunálními odpady. Po úspěšném zavedení celoplošného sběru rostlinného bioodpadu se nyní zaměřuje na bioodpady s podílem i živočišné složky – tzv. gastroodpady. Po pilotním projektu sběru tohoto typu odpadu v podobě kuchyňských zbytků rostlinného i živočišného původu z domácností nyní Praha přichází se zavedením svozu gastroodpadu ze školních jídelen. Zapojit se mohou i soukromé subjekty, zejména jídelny a restaurace.
Celkový počet: nejméně 180
Na stránce: