Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 190
Na stránce:
 • 3.12.2021 Praha vyzývá laické dobrovolníky i další zdravotníky k zapojení do pomoci v boji s pandemií
  Vedení hlavního města dnes požádalo potenciální zájemce z řad široké veřejnosti, ale i ambulantní a praktické lékaře, aby se zapojili různými způsoby do pomoci přetíženým nemocnicím a dalším zdravotnickým i sociálním zařízením nejen na území metropole. Hrozí totiž, že zejména v období Vánoc, ve druhé polovině letošního prosince, už nebudou postačovat personální kapacity, které by se dostatečně postaraly o pacienty.
 • 3.12.2021 Vzdálená správa dopravního značení vyhrála v soutěži Chytrá města 2021
  Hlavní město Praha zvítězilo v pátém ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost v kategorii Projekt. Vzdálená správa dopravního značení zaujala odbornou porotu především díky využití nejmodernějších technologií. Hlavním cílem soutěže, která je určena nejen pro města, ale také obce a kraje, je propagace konkrétních projektů a dlouhodobých strategií celostátních modelů Smart City. Organizátorem projektu je městská společnost Operátor ICT (OICT).
 • 2.12.2021 Petřínská rozhledna se rozsvítí v barvách Spojených arabských emirátů k jejich 50. výročí založení
  Praha vyšla vstříc žádosti velvyslanectví České republiky ve Spojených arabských emirátech a nechá nasvítit Petřínskou rozhlednu v barvách vlajky této země. Stane se tak v úterý 2. prosince 2021 v čase od 16:25 hodin až do ranních hodin 3. prosince při příležitosti 50. výroční vzniku Emirátů.
 • 2.12.2021 Novou podobu Florence navrhnou architekti z UNIT, A69 a MARKO&PLACEMAKERS
  V Centru architektury a městského plánování (CAMP) byl 1. prosince 2021 vyhlášen vítěz mezinárodní urbanistické soutěže na novou podobu Florence. Stal se jím tým složený z architektonických studií UNIT architekti, A69 – architekti a MARKO&PLACEMAKERS. Návrh zanedbaného území kombinuje složitou dopravní infrastrukturu s nově navrhovanými ulicemi, náměstíčky a obytnými domy. Mezinárodní porota rozhodla také na základě názoru veřejnosti, která se k finálním návrhům mohla vyjádřit.
 • 1.12.2021 Praha spouští web zaměřený na informování zákazníků zkrachovalých dodavatelů energií
  Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií. A to zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance (DPI). Na ně zároveň také nejčastěji cílí „energošmejdi“ s pochybnými nabídkami nových smluv. Praha proto spouští webové stránky energie.praha.eu s informacemi a radami, které směřuje v právní řadě na seniory a další zranitelné skupiny obyvatel.
 • 1.12.2021 Kluziště na Letné se opět otevřelo veřejnosti. Bruslit se zde bude až do konce února
  Hlavní město i pro letošní rok připravilo pro veřejnost velmi oblíbené kluziště na Letenské pláni, ve středu 1. prosince odstartovala již šestá zimní sezóna. Bruslit je možné denně od 9:00 do 21:00 hodin, a to až do 28. února 2022. Kluziště je pro veřejnost zcela zdarma, avšak kvůli omezením spojeným s koronavirem může být v areálu v jednu chvíli pouze 100 osob za předpokladu doložení bezinfekčnosti. Připraven je i vyhřívaný stan či půjčovna bruslí.
 • 1.12.2021 Praha otevřela nové P+R parkoviště na Černém Mostě s kapacitou téměř 900 míst
  Ve středu 1. prosince 2021 bylo slavnostně otevřeno parkoviště P+R na Černém Mostě. Jedná se o jedno z největších parkovišť tohoto typu v Praze a pojme až 886 vozidel včetně aut na plyn, elektromobilů nebo speciálních vozů pro handicapované. Kromě toho jsou zde pro veřejnost umístěny i nabíječky pro elektromobily a stání pro cyklisty. Náklady na stavbu byly přibližně 500 milionů korun a první řidiči zde mohou zaparkovat již od dnešního dne.
 • 30.11.2021 Neumrznout na ulici. Praha spouští zimní humanitární pomoc lidem bez přístřeší
  Hlavní město od zítřka zahájí kompletní zimní humanitární opatření na ochranu lidi bez přístřeší. Posílí terénní práci, zajistí více než 500 lůžek v noclehárnách a také další speciální opatření pro prevenci i vystonání lidí bez domova z onemocnění covid-19. Na opatřeních, která obdobně jako loni reflektují protiepidemická nařízení, spolupracují zejména Naděje, Armáda spásy, R-Mosty a Centrum sociálních služeb Praha (CSSP). CSSP je zároveň jako příspěvková organizace hl. m. Prahy koordinátorem této pomoci, která by měla fungovat od 1. 12. 2021 do 31. 3. 2022. V případě přetrvávajících mrazů nebo nepříznivé epidemické situace může být prodloužena do 30. 4. 2022.
 • 30.11.2021 Pražská developerská společnost zahajuje sérii výběrových řízení na architekty a projektanty městského bydlení a občanské vybavenosti
  Pražská developerská společnost (PDS) vypisuje první z celkem 8 veřejných zakázek (6 výběrových řízení a 2 architektonické soutěže), které se týkají architektonického řešení projektů městského nájemního bydlení a související občanské vybavenosti. Předmětem prvního výběrového řízení je mateřská škola s tělocvičnou a komunitním centrem v Sicherově ulici v Praze 14. Jde o první část budoucího nového centra čtvrti Na Hutích, která se rozroste o městské nájemní bydlení, kompletní občanskou vybavenost a náměstí s obchody a službami.
 • 30.11.2021 Praha podpoří z evropských dotací inovativní projekty ke zlepšení plynulosti dopravy
  Radní hlavního města Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace z Operačního programu Praha – pól růstu ve výši téměř 20 milionů korun na projekt vývoje systému Vytěžování dopravních dat na základě vstupu do Centrálního registru vozidel a dalších databází. Informační systém poskytne data o charakteristikách dopravního provozu, které městu pomohou při lepším plánování silniční dopravy.
Celkový počet: nejméně 190
Na stránce: