Zastupitelé budou sedět na svých místech oddělení plexiskly. Všichni přítomní budou mít povinnost nosit roušky a udržovat rozestupy. Podle doporučení hygieniků má být v sále maximálně 100 lidí.

Hlavní město Praha proto doporučuje veřejnosti, aby jednání pražských zastupitelů sledovala online. Omezenému počtu občanů bude umožněn zvláštní vstup od hlavního vchodu do Nové radnice z Mariánského náměstí a do jednacího sálu, do prostoru veřejnosti vždy vyhrazenému. Z galerie pro veřejnost nebude možné vstoupit mezi zastupitele. Bude zde k dispozici mikrofon, aby občané dostali možnost vyjádření, ale nemuseli chodit k řečnickému pultu.

Médiím je rovněž doporučeno sledovat jednání v přímém přenosu, pro omezený počet akreditovaných zástupců médií bude platit zvláštní režim pro vstup do budovy, nebudou mít přístup do jednacího sálu.

Zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy začíná v 8:30 hodin, návrh programu je k dispozici zde a průběh jednání bude přenášen v přímém přenosu na portálu hl. m. Prahy: www.praha.eu.