„Chceme toto téma pozvednout tím, že poukážeme na nejdůležitější problémy a představíme příklady dobré praxe,“ uvádí Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání.

Konference je první z řady aktivit, které hlavní město v této oblasti bude realizovat. Konference se uskuteční 24. června 2021 v konferenčním a coworkingovém centru Opero. Jejím cílem je otevřít diskusi a začít nastavovat nové standardy, které mohou být následně přijaty na širší úrovni měst.

Na konferenci vystoupí například Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a spravedlnost, europoslankyně Markéta Gregorová, dále Jitka Schmiedová, ředitelka představenstva European Women on Boards, a spousta dalších představitelek a představitelů úspěšných společností. Dámy a pánové budou prezentovat cestu, kterou by se měla snaha o narovnání šancí pro ženy v budoucnu ubírat – a také cestu, po které chce hlavní město Praha jít. Konferenci doplní debata zástupkyň a zástupců politických stran, které se zúčastní senátorka Adéla Šípová a dále Barbora Urbanová, Petr Pavlík a Eva Kavková.

„Chceme dát najevo, že Praha je v roce 2021 otevřena diskusi, a chce aktivně pracovat na tom, aby v nich muži a ženy měli naprosto rovnoprávné postavení a přístup jak ke vzdělání, tak k řídícím funkcím,“ říká Vít Šimral. „Je jasné, že k tomu povede ještě dlouhá cesta. Nechceme zavírat před problémy oči – naopak, chceme současnou situaci vzít jako příležitost. Tato konference by měla být počátkem diskuse a prvním krokem, další budou následovat,“ dodává Vít Šimral.

„Osobně považuji téma rovných příležitostí pro muže a ženy za mimořádně důležité. Tyto hodnoty jsou také součástí základních principů, na kterých vznikla a stojí Evropská unie,“ zdůrazňuje Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise. Zároveň také zmiňuje čtyři klíčové oblasti: postavení žen na pracovním trhu, eliminace násilí na ženách, podpora vyššího zastoupení žen v rozhodovacích pozicích a odstranění rozdílů v odměňování žen a mužů. „Evropa je dobrá adresa pro ženy, ale často ještě přetrvávají překážky, kterým musí ženy čelit. Tyto překážky můžeme společně odstranit a garantuji vám, že to bude dobře pro všechny – nejen pro ženy, ale pro celou společnost,“ doplňuje.

Kapacita konference je omezená, v případě zájmu o účast se registrujte na info@commpot.cz. Konference bude také přenášena živě. Aktuální informace naleznete vždy na webu www.nadsklenenymstropem.eu.

Program konference:

13.00 Úvod
Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a spravedlnost
Markéta Gregorová, europoslankyně
Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro školství
Jitka Schmiedová, European Women on Boards

 

14.00 Kulatý stůl: Dožijeme se rovných šancí?
Adéla Šípová, Piráti
Barbora Urbanová, STAN
Petr Pavlík, ČSSD
Eva Kavková, Zelení

 

15.00 Přestávka

 

15:30 Sekce A: Business
Linda Štucbartová (Diversio)
Dita Formánková (Czechitas)
Vanda Wolfová (Google)
Alena Barnová (Ženy v byznysu)
Lenka Žlebková (Prague Congress Centre)

 

16:30 Sekce B: Vzdělávání a příklady z praxe
Lenka Mrázová (Pražská Plynárenská)
Senta Čermáková (Deloitte)
Jitka Kmentová (Gymnázium Na Zatlance)
Michal Kaderka (Učitelská platforma)