Požadavky Fotbalové asociace České republiky na úpravy stárnoucího stadionu jsou již na Praze 3 evergreenem. Pozemky okolo stadionu byly navíc předchozími politickými generacemi Prahy 3 postupně rozprodávány, což komplikuje budoucí stavební úpravy.

„V pražském sportu zbyla po minulých politických reprezentacích spousta kostlivců ve skříni. Případ Viktorky je jedním z nich. Klub chceme pro Prahu 3 zachránit, ale pouze za podmínek, které budou skutečně výhodné pro město a jeho občany," říká Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro sport.

Dnešní rozhodnutí odráží skutečnost, že jak vedení Prahy, tak radnice Prahy 3, nechtějí prodávat svůj majetek bez dostatečných právních garancí, že na místě zůstane sport a nevznikne zde např. nová developerská výstavba. Preferují proto raději stadion postavený v padesátých letech modernizovat.

„Město musí udělat vše proto, aby tento klub a hlavně fotbalový stadion nezanikl. Jedná se o majetek, který patří městu, a proto je logické, že je třeba do něj investovat tak, aby se na Viktorce mohl dál hrát fotbal. Podporujeme to, aby se areál neprodával. Město by do něj mělo investovat natolik, aby mohl sloužit svému účelu,“ dodává předseda Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil.

„Chování předchozích vedení radnice Prahy 3 ke stadionu na mě působí tak, jako by jejich cílem bylo nechat jej zchátrat, časem strhnout a pozemek ve finále prodat. Jsem rád, že jsou jednání s kolegy z magistrátu na dobré cestě a situace stadionu se poprvé za poslední dekády začne zlepšovat,” říká radní pro sport Prahy 3 František Doseděl.

„Jako celoživotní fanoušek Viktorky jsem rád, že jsme s magistrátem ve shodě. Viktorka je žižkovským rodinným stříbrem. Jde o nadějný začátek, který stadion posouvá směrem od rizik, která by s sebou nesl jeho prodej,” komentuje situaci zastupitel Prahy 3 Jiří Svrček.

První a nejnutnější úpravy stadionu by se měly udělat ještě během léta 2020, tedy před zahájením nové fotbalové sezóny.