Geocachingové hry jsou u nás stále populárnější, účastníkům stačí internet, souřadnice pokladu, GPS navigace, zájem navštívit místa, o kterých třeba ani netuší, a samozřejmě soutěžní duch. Kdo tedy touží tajemství pražských zahrad odhalit, musí navštívit šest míst: zahrady Břevnovského kláštera, Havlíčkovy sady, zahrady Kinských, Kaizlovy sady, Gočárovy domy v Zoo Praha nebo se (ne)ztratit v zahradě Ztracenka. Všechna tato místa v minulosti chátrala a byla obnovena za pomoci evropských fondů, konkrétně Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.

„Soutěž má za úkol Pražanům nejen nabídnout zajímavé výlety, ale také upozornit na projekty financované ze strukturálních fondů, díky nimž se nyní v hlavním městě žije lépe,“ říká ředitelka Odboru fondů EU Magistrátu hlavního města Prahy Patricia Tiso Ferulíková. „Soutěžní otázky se také týkají evropských fondů, tentokrát ale projektů na podporu vzdělávání nebo zaměstnávání handicapovaných osob, které byly financované z Operačního programu Praha – Adaptabilita.“  Pokud si soutěžící nebudou vědět s otázkami rady, najdou nápovědu na webových stránkách obou programů v sekci „Soutěž“ (www.oppa.cz, www.oppk.cz).

Kdo správně odpoví na všech šest otázek a zašle odpovědi na email soutez@praha.eu, postoupí do slosování, které proběhne na začátku března. Výherci se mohou těšit na spoustu zajímavých cen, například čtyři roční vstupenky do Zoo Praha, poukázky na brunch ve Freestyle Parku Modřany nebo lístky do prestižních pražských divadel.

Více informací získáte na www.praha.eu, www.oppk.cz, nebo www.oppa.cz.