„Mám radost, že mám dva za sebou jdoucí testy na COVID-19 negativní a že jsem se tedy uzdravil. Po celou dobu jsem dodržoval karanténu a byl ve spojení s hygieniky. Mám také radost z toho, že se toto onemocnění neprokázalo u nikoho z kolegů z vedení města,“ říká náměstek Petr Hlubuček.

„Pan náměstek Hlubuček prodělal poměrně lehkou formu onemocnění COVID-19. V posledních dnech absolvoval v rozmezí 24 hodin dva po sobě jdoucí testy RT-PCR s negativním výsledkem. Tím splnil kritéria stanovená Světovou zdravotnickou organizací a je považován za vyléčeného, může se vrátit zpět k běžnému stylu života,“ říká MUDr. Zdeňka Jágrová, ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy.

„Rád bych i díky vlastní zkušenosti připomněl, že koronavirus tady stále je a je potřeba to tak vnímat. Prosím tedy občany, aby dodržovali veškerá předepsaná hygienická opatřeni. Zdá se, že epidemie je na ústupu, to ale neznamená, že u někoho nemůže být průběh nákazy o poznání těžší, než byl u mě,“ dodává náměstek Petr Hlubuček.