Obnovení nástupu cestujících předními dveřmi v příměstských autobusech Pražské integrované dopravy (PID) na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje bude platit od pondělí 20. dubna. Zároveň bude umožněn prodej a kontrola jízdních dokladů u řidiče. Krizový štáb doporučuje cestujícím, aby v zájmu maximální ochrany zdraví svého i řidičů minimalizovali hotovostní platby a pokud možno využívali pro nákup jízdného mobilní aplikaci PID Lítačka nebo platbu bezkontaktní platební kartou, případně zakoupili papírové jízdenky. Nákup jízdenek a časových kuponů je možný také v Infocentrech DPP a prodejních místech DPP ve vestibulech metra.

Městských autobusových linek v Praze se tato změna netýká, i nadále zůstanou na těchto linkách přední dveře zavřené a zároveň zůstane v těchto autobusech vyznačená ochranná zóna pracoviště řidiče v přední části autobusu.

Krizový štáb hl. m. Prahy dále doporučil investici do rekonstrukce vzduchotechniky infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce. A vzal na vědomí přehled ochranných prostředků, které byly vydány prostřednictvím Správy služeb hl. m. Prahy a magistrátního odboru bezpečnosti sociálním a zdravotnickým zařízením institucím, organizacím, školám a školkám na území hlavního města.

Přílohy: