/zpráva z 20. jednání Rady hl. m. Prahy 29. května 2012/

„Prodloužení platnosti karty bude zdarma, nebude nutné, aby držitel vyplňoval žádost a předkládal další doklady. K prodloužení platnosti dojde automaticky, nicméně pro bezproblémové fungování karty je třeba nechat si nové datum platnosti přepsat na čipu karty. Zároveň s tím bude potvrzena platnost adekvátní části nahraného jízdního kuponu pro městskou hromadnou dopravu. Zapsání nové platnosti je zcela jednoduché: od 1. června se bude provádět na přepážkách v Zákaznickém centru Opencard (Škodův palác, palác Adria) pro všechny držitele čipových karet a od 1. července si budou moci sami ti, kteří mají na kartě aktivovanou dopravní kartovou aplikaci DOS – tedy předplatní kupony – prodloužit platnost karty ve validátorech Dopravního podniku hlavního města Prahy,“ uvedla radní hlavního města Prahy Eva Vorlíčková (TOP 09) a dodala: „Prodloužením platnosti Opencard město předchází obtížné situaci, která by vznikla při výměně 300 000 karet, jimž končí platnost v průběhu září a října 2012.“


Informace k prodloužení platnosti Opencard získá veřejnost v Zákaznickém centru Opencard v Jungmannově ulici, na webových stránkách www.opencard.praha.eu, na infolince Pražského kontaktního centra – 12444, na všech sběrných místech Opencard  a také na webových stránkách Prahy – www.praha.eu, Dopravního podniku hl. m. Prahy – www.dpp.cz a organizace ROPID – www.ropid.cz. Na uvedených webových stránkách držitelé karet naleznou podrobný návod a také odpovědi na dotazy, které se prodloužení platnosti Opencard týkají.

Pražští radní dnes také schválili dokumenty související s prodloužením platnosti Opencard: upravené Podmínky pro vydávání a využívání Opencard, Souhlas se zpracováním osobních údajů, upravený ceník manipulačních poplatků za služby Pražského Centra Kartových Služeb, podle kterého by mělo být nově sto korunami zpoplatněno vydání nové karty Opencard.