Tento týden ve středu spouští Prague City Tourism podzimní a zimní kampaň, která se bude snažit přilákat bonitnější klientelu a prezentovat metropoli jako značkovou evropskou lokalitu. Tvůrci kampaně věří ve skrytý potenciál Prahy jako exkluzivní destinace nabízející široké množství aktivit i pro náročnější turisty. 

„Chceme hlavní město zbavit nálepky levného alkoturismu. Společně s Prague City Tourism budujeme z Prahy novou značku, která osloví zejména kultivovanou klientelu se zájmem o kulturu, památky nebo kvalitní gastronomii. Největším přínosem pro město je turista, který bude mít k naší metropoli osobní vztah a bude se sem rád vracet,“ říká Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.

Po vzoru jiných evropských metropolí, jako jsou například Berlín nebo Vídeň, chce Praha lákat na takzvané city breaky a kvalitní služby metropole. Cílem je také akcentovat pojem zodpovědné turistiky a naprosto eliminovat představu o Praze jako večírkové nebo levné lokalitě.

„Je důležité promlouvat k turistům mnohem autentičtěji a přesvědčit je, aby se do Prahy vraceli,“ popisuje předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro a zároveň dodává: „Chceme představit hlavní město jako exkluzivní metropoli s akcentem na osobnosti, umělce a tvůrce, kteří zde žijí. Od toho se odvíjí i klíčový vizuál kampaně.“

Kampaň s rozpočtem 40 milionů korun Prague City Tourism spouští mimo jiné ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací ČR a Letištěm Václava Havla Praha. Firma Mastercard dodává stěžejní data o chování a věkovém rozmezí potenciálních návštěvníků, aby kampaň fungovala efektivně.

„V první řadě si vážíme dlouhodobě velmi dobré spolupráce s vedením města a agenturou Prague City Tourism. Tento projekt nás opět posouvá k systematické podpoře cestovního ruchu a všech jeho aktérů, kteří jsou na něm existenčně závislí. Kampaň jsme připravovali rovněž s cílem změnit a kultivovat strukturu turismu v Praze, která je zároveň branou do dalších krajů naší republiky,“ přibližuje Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.

„U klíčových destinací dochází aktuálně k navyšování sedačkové kapacity. To vytváří příznivé podmínky i pro obnovu příjezdového cestovního ruchu, který na své podstatné oživení po pandemii teprve čeká. Právě na podpoře tohoto segmentu intenzivně pracujeme s agenturou Prague City Tourism a CzechTourism a jsme jejich velmi hrdými partnery. Rádi ukážeme Prahu jako město, které je jedno z nejkrásnějších na světě,“ dodává předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Kampaň se uskuteční výhradně v online prostoru. Reklama bude zacílena přes obsahovou síť RTB a PPC. Zásadní roli bude hrát také strategická komunikace prostřednictvím sociálních médií. Pro kampaň tvůrci vytvořili novou microsite StayinPrague.eu, která bude spuštěna od středy.

V rámci kampaně společnost pracuje se sérií fotografií a videospotů, které podporují novou image autentického města. Fotografie a spoty prezentují pražské umělce - například Tata Bojs, smyčcové kvarteto Unique Quartet, nositele Grammy Award Ondřeje Pivce nebo progresivní taneční uskupení Dekkadancers.