Současné vedení Prahy nepovažuje situaci za šťastnou a bude ji řešit. „Veleslavín bude klíčovou stanicí pro spojení s letištěm. Je tak logické, že zde bude velký pohyb lidí s těžkými zavazadly. Budeme urychleně hledat nejlepší řešení současného nevyhovujícího stavu,“ uvedl náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Stanice Veleslavín je opatřena eskalátorem, který však vede pouze z nástupiště do vestibulu. Dál už musejí cestující po schodech, případně je k dispozici výtah, který ale ústí příliš daleko od zastávky autobusů. Klíčová je přitom linka 119, která zajišťuje spojení na Letiště Václava Havla. Doposud jezdila od stanice metra Dejvická, nově to bude z Veleslavína, což spojení centra Prahy s letištěm zrychlí na zhruba dvacet pět minut. Již od počátku však v projektu chyběl eskalátor umožňující pohodlné spojení vestibulu metra se zastávkou. Zatím tak budou cestujícím se zavazadly pomáhat portýři, které zaplatí Český Aeroholding, podle Dolínka však pouze dočasně.

Od Českého Aeroholdingu je to hezké gesto, ale rozhodně to nelze považovat za dlouhodobé řešení, pokud bychom se tedy nerozhodli obohatit Prahu o další turistickou atrakci. Jsem však přesvědčen, že jak turisté, tak především Pražané ocení spíše eskalátor, dopravník na zavazadla případně jiné praktické řešení,“ vysvětlil Dolínek. Podle něj nyní magistrát okamžitě začne hledat co nejlevnější a zároveň rychlý způsob, jak cestujícím pohyb mezi stanicí metra a zastávkou autobusu ulehčit. Již byly vzneseny dotazy, zda není třeba žádat o souhlas příslušné instituce Evropské unie, z jejíchž fondů byla dostavba metra spolufinancována. „Podle prvních informací, které jsem dostal, by se jednalo o úpravy již dokončeného projektu, a k těm povolení nepotřebujeme. Proto jsem již zadal pokyn příslušným odborům magistrátu, aby vypracovaly návrh, jakým způsobem se co nejrychleji a nejlevněji dobrat k cíli,“ uzavřel náměstek Dolínek.