Praha tak reaguje na ministrův návrh, aby se na pěti úsecích českých dálnic a silnic nemuselo platit mýtné. Šlo by celkem asi o 30 kilometrů dálnic a rychlostních komunikací. Vládě chce ministr tento návrh předložit v nejbližších týdnech.

Podle Dolínka je logické, aby mezi takové úseky patřil i Pražský okruh. „I když počet řidičů, kteří kvůli dálniční známce využívají místo Pražského okruhu jiné komunikace, není dle odhadů dramatický, považuji to za správný krok. Každé auto, které pojede po okruhu místo vnitřní Prahou, dopravě i ovzduší ve městě uleví,“ řekl náměstek Dolínek, podle kterého je v zahraničí zvykem nezpoplatňovat v oblasti velkých měst jejich okruhy a tangenciální úseky dálnic. Jedná se například o Řím, Madrid, Budapešť či Paříž.

Nyní nechce spekulovat, zda se svým návrhem uspěje. V minulosti již totiž proběhlo několik pokusů vyjmout Pražský okruh ze zpoplatněných úseků, které nebyly úspěšné. „Za pokus to rozhodně stojí, předložím panu ministrovi své argumenty a pokusím se ho přesvědčit,“ uzavřel Dolínek.