Nasvícení rozhledny v barvách izraelské vlajky se uskuteční z pokynu primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody: „Zákeřný útok na Izrael, který provedlo teroristické hnutí Hamás, jednoznačně odsuzuji. Vyjadřuji lítost nad jeho oběťmi a podporu izraelským obyvatelům. Nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách je symbolickým vyjádřením této solidarity," uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme od dnešních ranních hodin v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu," připojil 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

„Dnešní teroristické útoky na Izrael považujeme za naprosto neakceptovatelný způsob řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Nasvícením pražské dominanty dáváme najevo, že naše myšlenky jsou v Eretz Israel s rodinami nevinných civilních obětí. Přejeme izraelským přátelům rychlé uklidnění situace," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček.

Petřínská rozhledna bude svítit modře a bíle jako výraz solidarity s izraelským lidem od dnešních 19:00 do zítřejších 7:00 hodin.