„Přiznám se, že třetí místo je pro mne zklamáním. Ano, velikost metropole sebou přináší různá negativa, ale neznamená to, že se s nimi smíříme. Výsledky tohoto projektu jsou proto pro magistrát i pro mne výzvou, abychom zapracovali na uvedených nedostatcích a řešili, jak život v Praze zlepšit,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Podle objektivního hodnocení i podle názorů významných osobností, mezi nimiž byli například Jan Pirk, přední český kardiochirurg, ředitel botanické zahrady Oldřich Vacek či desetibojař Tomáš Dvořák, je hlavním kladem Prahy dostatek možností ke kulturnímu vyžití, záporem fakt, že v hlavním městě žije třetina všech drogově závislých. Srovnání s ostatními kraji je pro nás zajímavé, získali jsme nové podněty k další práci ve prospěch Pražanů i návštěvníků metropole,“ řekl ředitel magistrátu hlavního města Prahy Martin Trnka.

Prostřednictvím statistických dat bylo hodnoceno osm oblastí důležitých pro život - zdraví a sociální sféra, ekologie a příroda, péče o děti a vzdělávání, volnočasové aktivity a turismus, rozvoj infrastruktury, občanská společnost a tolerantnost, podmínky práce a bezpečnost. Získaná data zároveň byla podrobena „hlasu" kolegia - nezávislého orgánu složeného z osobností českého společenského života. To sestavilo pomyslný žebříček základních životních hodnot a jeho prostřednictvím určilo, který kraj v České republice, je tím nejlepším místem pro život. Jako první se umístil Plzeňský kraj, druhý Královéhradecký a třetí příčka patří Praze.

S výsledky prvního ročníku projektu Místo pro život, jehož vyhlašovatelem je komunikační skupina Bison & Rose, se může veřejnost seznámit na expozici v prostorách hlavní pošty v Jindřišské ulici, kde byly včera předány zástupcům třech prvních krajů diplomy. Za Prahu jej převzal ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Trnka.

Více informaci k projektu Místo pro život lze nalézt na http://www.mistoprozivot.com.