Jarní Startup Night se uskutečnila 6. dubna 2022 v konferenčním prostoru OC Máj na Národní třídě v Praze. Startup Night se koná každý půlrok a propojuje spolupráci napříč pražskými univerzitami a jejich studenty, aby mohli sdílet své zkušenosti a v inovačním prostředí se dále rozvíjeli. Akci pořádá Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická, České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Už podruhé se na ní podílí také Pražský inovační institut (Pii) s Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy a dále studentský spolek SpoluPRACUJEME.

„Cílem tohoto projektu je propojení studentů pražských vysokých škol, kteří měli chuť podělit se o svoje inovační nápady a prezentovat je odborné veřejnosti a potencionálním investorům. Díky tomu získají jak cenné kontakty, tak i zpětnou vazbu, včetně mezioborového propojení. Klíčová je také spolupráce mezi jednotlivými univerzitami a podpora inovativních nápadů, které v pražském prostředí chceme primárně rozvíjet a posouvat dál,“ řekl radní pro oblast školství a podpory podnikání Vít Šimral.

Účastníci v několika minutách nejprve představují svůj projekt, co nebo koho hledají, a poté se zúčastní hlavní večerní networkingové části, kde navzájem sdílí své znalosti a zkušenosti. Studentům předali své zkušenosti mimo jiné také startupisté ze Storyous, BeiT, Pipedrive, V pytli, Fitify, Kaleido, ArtMaster či MarbleMat.

V Podnikatelském a inovačním centru hlavního města Prahy podporujeme nejen pražské podnikatele, firmy či startupy, ale zaměřujeme se také na podporu podnikavosti u studentů. Propojení univerzit, města a mladých lidí vnímáme jako klíčové pro zdravý rozvoj podnikatelského prostředí Prahy,” dodala Aneta Bednářová, programová manažerka PIC, která spravuje Pražský inovační institut.