„Rádi bychom co nejvíce zjednodušili našim seniorům možnost se bez problémů nechat naočkovat proti koronaviru. Ne každý se může dopravit do nejbližšího očkovacího centra nebo nemocnice pomocí běžné MHD. Proto nyní nabídneme těmto skupinám spoluobčanů dočasně uvolněnou kapacitu v našich mikrobusech na zavolání, které běžně vozí pouze těžce zdravotně postižené,“ uvádí náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Služba bude fungovat standardně jako dosud, kdy je potřeba si mikrobus v dostatečném předstihu telefonicky nebo e-mailem objednat. Nově budou moci této služby využít i senioři s omezenou pohyblivostí nad 70 let a také všichni senioři nad 80 let, přičemž při převozu na očkování do očkovacích center nebo nemocnic se prokážou občanským průkazem, při cestě zpět pak potvrzením o očkování,“ popisuje fungování této novinky ředitel společnosti ROPID Petr Tomčík. Rozšířená přeprava seniorů na očkování bude platit do konce letošního roku.

V současné době provozují mikrobusy na zavolání společnosti Societa a Handicap-Transport. V zájmu zvýšení počtu provozovaných vozidel, jejich lepšího využití a zvýšení operativnosti této služby se aktuálně soutěží noví provozovatelé s předpokladem zahájení provozu v nové podobě zhruba od začátku roku 2022.