Evropský týden mobility (ETM) je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy.

„Naší velkou prioritou je městská hromadná doprava, její rozvoj, modernizace, zvyšování dostupnosti pro občany i šetrnosti vůči životnímu prostředí.Tomu odpovídá i objem finančních prostředků, který město do této oblasti každoročně vkládá. V rámci podpory dostupnosti MHD mohou od 1. července bezplatně cestovat děti až do patnácti let a senioři již od 65ti let,“ zdůraznil náměstek primátora Březina.

Praha se i letos aktivně ETM zúčastní a splní všechny podmínky, které stanoví Charta ETM. Tedy zorganizuje akce vztahující se k letošnímu tématu během celého týdne, přijme trvalé opatření ve prospěch cyklistů nebo chodců či veřejné dopravy a uspořádá Evropský den bez aut. Chartu ETM dnes podepsal první náměstek primátora hl. m. Prahy Karel Březina a dodal: „Chceme během celého týdne dát veřejnosti další příležitosti k seznámení s projektem Praha-elektromobilní a při jednotlivých akcích také možnost některá elektrovozidla si vyzkoušet.“

Evropský den bez aut se bude konat v sobotu 17. září a nabídne celou řadu aktivit na různých místech Prahy. Hlavní program je připraven tradičně na Smetanově nábřeží a na náměstí Jana Palacha, které se promění v prostor zcela vyhrazený pro pěší a alternativní dopravu.

Přílohy: