/zpráva z 35. jednání Rady hl. m. Prahy 27. srpna 2013/

 Chartu ETM dnes podepsal primátor Tomáš Hudeček a dodal: „Podporujeme zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a chceme motivovat občany k vyzkoušení si i jiných způsobů dopravy než automobilové. Prostor v ulicích patří nejen autům, ale především lidem – tedy také chodcům, cyklistům a městské hromadné dopravě.“

Evropský týden mobility (dále jen „ETM“) je nejrozsáhlejší kampaní na světě, zabývající se udržitelnou mobilitou. Koná se každoročně od 16. do 22. září. Praha splní všechny podmínky, které stanoví Charta ETM, tedy zorganizuje akce vztahující se k letošnímu tématu během celého týdne, přijme trvalé opatření ve prospěch cyklistů nebo chodců či veřejné dopravy a uspořádá Evropský den bez aut.

V rámci týdne se uskuteční celá řada informačních i zajímavých akcí:

16. – 20. září: V dolní části Václavského náměstí se uskuteční výstavy vozidel s alternativními pohony, nabíjecí stanice pro elektromobily, plnící stanice na CNG, výstava kol a elektrokol, osvěta cyklodopravy, testovací jízdy na elektrokolech, prezentace aktivit hl.m. Prahy, směřujících ke zlepšení kvality ovzduší a životního prostředí vůbec atd.

21. září:  V sobotu na Smetanově nábřeží proběhne Evropský den bez aut spojený s akcí „Nábřeží žije“ - výstavy vozidel s alternativními pohony včetně elektrobusů, nabíjecích a plnících stanic, jízdních kol a elektrokol

21. září: Ve vozovně Strašnice (depo Hostivař), se bude konat den otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy (105. výročí existence vozovny Strašnice a 40. výročí Hasičského záchranného sboru DP)

22. září: V neděli celou akci zakončí celodenní bezplatný vstup do Muzea městské hromadné dopravy ve Střešovicích.