Kampaň má za cíl motivovat širokou veřejnost k využití aktivních a čistších forem dopravy, a to nejen do zaměstnání, ale v dnešní době časté práce z domova i kamkoliv jinam. Jedná se o již 11. ročník této celorepublikové kampaně, která přispívá k příjemnějšímu prostředí ve městech i ke zdraví a dobré kondici jejich obyvatel. V loňském roce se do akce zapojilo celkem 2 700 firem a institucí ze 48 měst a dohromady tak účastníci překonali díky výzvě téměř 4 miliony kilometrů na vlastní pohon.

V průběhu května se zároveň v rámci této výzvy konají například tradiční venkovní Snídaně pro cyklisty, které hlavní město Praha také finančně podpořilo. Stejně jako loni nebude chybět ani pojízdný cykloservis, který během května nabídne Pražanům možnost základního seřízení jízdního kola zdarma na několika místech v Praze.

Jsem rád, že o akci Do práce na kole je mezi kolegy zájem a můžeme je tímto podpořit, aby udělali něco pro své zdraví a třeba tím i uvolnili místo v MHD a na silnicích. Výzva je určena pro všechny fanoušky aktivního pohybu - cyklistům i všem chodcům, běžcům, koloběžkářům i bruslařům,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Protože každý přihlášený do kampaně Do práce na kole platí účastnický poplatek ve výši 430 až 490 Kč bez DPH (podle termínu registrace), Rada hl. m. Prahy v pondělí rozhodla, že hlavní město za všechny zúčastněné za řad zaměstnanců pražského magistrátu tento poplatek uhradí. Podle průměrné účasti z posledních čtyř let (120 lidí) se náklady budou pohybovat od 50 do 60 tisíc korun bez DPH.