Celá akce organizovaná Českým svazem bojovníků za svobodu bude probíhat s přestávkami přibližně od 11:00 do 16:00 hodin, přičemž bude postupně omezena doprava na některých komunikacích v hlavním městě. Praha se společně s Policií ČR bude snažit, aby se motorkáři dostali na plánované zastávky trasy co nejrychleji a omezení se tak týkalo co nejmenšího počtu ostatních řidičů.

„Vše budeme monitorovat, aby nedošlo k větším problémům v dopravě. Důvody jsou hlavně bezpečnostní, motorkáři budou celou dobu projíždět Prahou za asistence Policie ČR ve spolupráci s městskou policií, což pomůže k tomu, aby omezení pro ostatní řidiče bylo co nejmenší. Po dohodě jsme také upravili trasu tak, aby se motorkáři vyhnuli kritickým úsekům v hlavním městě,“ říká primátor Zdeněk Hřib.

„Předpokládám, že oznámené shromáždění Českého svazu bojovníků za svobodu se i letos kryje s příjezdem „politických motorkářů“ z Ruska. Nemůžu říci, že bych tuto akci vítal s nadšením, a to především kvůli narušení chodu města a klidu občanů. Motorkáři budou celou dobu projíždět Prahou za doprovodu Policie ČR - doprovod to však rozhodně nebude čestný - jeho úkolem je zajištění bezpečnosti Pražanů,“ dodává náměstek primátora Petr Hlubuček.

Kolona by měla jet 6. května 2019 v čase od cca 11:00 do cca 16:00 hodin s několika zastávkami a koordinovaně po trase: Brněnská, 5. května, Spořilovská, Chodovská, Bohdalecká, U Vršovického hřbitova, U Slavie, Bělocerkevská, Ruská, Benešovská, U Zdravotního ústavu, Soběslavská, Votická, Vinohradská (pietní akce na Olšanských hřbitovech) a zpět po trase: Vinohradská, Votická, Soběslavská, U Zdravotního ústavu, Benešovská, Ruská, Bělocerkevská, U Slavie, U Vršovického hřbitova, Bohdalecká, Chodovská, Jižní spojka a Modřanská.