Takzvané dynamické řízení osvětlení parků umožňuje komunikovat s každým jednotlivým svítidlem přímo z dispečinku THMP nebo prostřednictvím speciálního softwaru z libovolného místa.

„V praxi to funguje tak, že pracovník dispečinku předem nastaví, kdy se mají jednotlivá svítidla rozsvítit, kdy mají zhasnout a jak se má měnit intenzita svícení v průběhu noci. To nám umožňuje citlivě měnit svícení tak, aby v době, kdy je návštěvnost parku minimální, nebyl osvětlený více, než je potřeba,“ vysvětlil radní pro oblast správy majetku Jan Chabr a dodal, že však tlumení osvětlení nikdy nesmí být na úkor bezpečnosti procházejících lidí.

Podle předsedy představenstva THMP Tomáš Jílka umí nová svítidla sama poslat i hlášení o své poruše. „Náš pracovník na dispečinku se tak bezprostředně dozví informaci o vadném světelném zdroji nebo o chybě v předřadníku, který LED čipy napájí. Hlášení o závadách v těchto parcích nám posílají i rozvaděče, ty umí informovat o tom, že některé svítidlo nekomunikuje a je potřeba ho opravit,“ řekl Tomáš Jílek.

„Díky dálkovému dynamickému řízení můžeme například při konání městské slavnosti nechat park rozsvítit o něco dříve nebo ho naopak celý zhasnout. Stačí k tomu pár kliknutí na dispečinku městské společnosti THMP,“ popsal místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek a dodal, že nová svítidla mohou pomoci i složkám Integrovaného záchranného systému. „Software je totiž vybaven režimem tzv. nouzové regulace. Při jeho spuštění se svítidla okamžitě zapnou na plný výkon, což může výrazně usnadnit práci policistům nebo třeba záchranářům.

Při modernizaci byla použita nová LED svítidla s rovným sklem, která lépe osvětlují plochu chodníku a nesvítí do stran. Cílem bylo, aby světelný tok směřoval primárně na chodník a jeho nejbližší okolí a aby tak bylo co nejvíce omezeno svícení do prostoru, jako jsou zelené parkové plochy. Hlavní město zároveň dbalo na to, aby přechod v intenzitě osvětlení byl plynulý a návštěvníky parku nijak nerušil.