Na úvod návštěvy Horních Počernic se primátor Bohuslav Svoboda před úřadem této městské části setkal se členy místní rady. Poté se v doprovodu starosty Petra Měšťana a jeho zástupců Hany Markulinec Moravcové a Richarda Stáry i dalších představitelů obce vydal na obhlídku místních biorybníků, které jsou nově v majetku města a kde chtějí Horní Počernice rozšiřovat oddychovou zónu pro své obyvatele.

Poté návštěva pokračovala přejezdem do ulice Bystrá, kde se v rámci modernizace železničního koridoru chystá výstavba podjezdu pod tratí. „Vnímám to jako mimořádně důležitou stavbu, která povede ke zvýšení bezpečnosti pro chodce i řidiče. Vedení hlavního města nabízí v tomto ohledu maximální součinnost,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Pro nás je to jedna z priorit, bezpečnější podjezd místo současného železničního přejezdu potřebujeme. Zbývá ale dořešit několik technických aspektů stavby a dořešit i směnu jednoho z pozemků, který je pro výstavbu podjezdu potřeba. Věřím, že společně s hlavním městem Prahou a Technickou správou komunikací hl. m. Prahy vyřešíme vše co nejrychleji, aby samotná výstavba podjezdu Bystrá byla dokončena v plánovaném termínu,“ dodal starosta Horních Počernic Petr Měšťan.

Po následné prohlídce parku Houslový klíč se primátor v doprovodu zástupců místní samosprávy vypravil do ulice Jívanská, kde se na strategickém místě u dvou základních škol a sportovišť zúčastnil slavnostního zahájení stavby nové tělocvičny. Ta bude využívána jak školami, tak veřejností.  Pokud se neobjeví neočekávané komplikace, měla by být dokončena již příští rok.

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1, 3 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní Počernice a nyní i Horní Počernice. Návštěvy dalších městských částí budou následovat, nejbližší je plánována v Praze 4.