„Jedná se o E-bike, kolo, které je vhodné do městského provozu a zapojení do e-bike sharingu, tedy nové ekologické, bezemisní sítě veřejné dopravy v Praze,“ informoval předseda výboru Milan Urban (TOP 09) s tím, že město hledá optimální řešení v rámci projektu e-bike sharingu v Praze.

Představený model elektrokola byl speciálně vyvinut pro bike sharing, přizpůsoben celoročnímu pobytu ve venkovním prostředí. Má vlastní jednotku s procesorem a GPRS modem, který zabezpečuje komunikaci se systémem. Integrovaný aktivní GPS modul pak předává do systému informace o aktuální poloze každého elektrokola mimo výpůjční stanice. Možnost nastavení výkonu elektromotoru provozovatelem s ohledem na terén, potřebnou dojezdovou vzdálenost, míru využívanosti elektrokol atd. Také uživatelé si mohou zvolit z několika úrovní výkonu motoru. Stejné elektrokolo se tedy v systému pokaždé chová jinak podle toho, kterým uživatelem je právě vypůjčeno. Elektrokola mohou být také doplněna externím zámkem s nepřenastavitelným kódem, který je uživateli oznámen při výpůjčce kola. Uživatelé tak mohou v případě potřeby elektrokolo uzamknout kdekoliv mimo výpůjční stanice.     

Po krátkých testovacích jízdách, které někteří přítomní absolvovali, se nedá samozřejmě mluvit o hodnocení, nicméně shodně potvrdili, že s E-bikem, ač je poměrně robustní, se jelo příjemně, bez námahy, ocenili pocit stability.