Po přivítání starostou Prahy 10 Martinem Valovičem se pražský primátor sešel s radními této městské části. „Každý z radních mi popsal svoji gesci, své priority a problémy, které vidí jako hlavní. Řeč byla o mnoha tématech, od bezpečnosti v nočních v tramvajích po budoucnost fotbalového stadionu Bohemians Praha 1905,“ popsal setkání primátor Bohuslav Svoboda.

Většina dalšího programu se týkala škol a školáků. Nejdříve se primátor zúčastnil debaty se zástupci Sněmu žáků Desítky. „Žáci se zajímali o aktuální témata, ptali se například na osud Výtoňského mostu či co dělat s poházenými koloběžkami po ulicích. Překvapilo mě, jak jsou informovaní,“ uvedl k tomu primátor.

Poté následovala prohlídka rekonstruované Základní školy v Olšinách, kde se primátor zajímal, v jakém stádiu stavební práce jsou. Následovala pak návštěva na místě, kde se staví nová budova Mateřské školy Bajkalská. Podle plánů bude otevřena už v září tohoto roku, což Bohuslav Svoboda uvítal.

„Velice mě těší, že pan primátor Bohuslav Svoboda odstartoval svoji tour po městských částech právě u nás v Praze 10. Jsem rád, že jsme mohli diskutovat nad projekty, které máme s magistrátem aktuálně rozpracované. Jde například o rekonstrukce základních a mateřských škol. Oceňuji i příslib pomoci s tématy, které naši městskou část tíží. To se týká třeba rozvojové lokality Bohdalec-Slatiny. Osobně považuji za zcela klíčovou shodu, kterou na ni s panem primátorem máme,“ uvedl k jeho návštěvě starosta Martin Valovič.

Na závěr pobytu v Praze 10 pak primátor zavítal do slavné dvojvily bratří Čapků, odkup jejíž poloviny schválilo v roce 2013 zastupitelstvo této městské části. Zde primátor projevil zájem o vybudování Muzea Karla Čapka, které by bylo společným projektem Prahy 10 a některé z kulturních institucí hlavního města Prahy.

Návštěva Prahy 10 byla první z cest po městských čtvrtích, které si primátor Bohuslav Svoboda naplánoval po svém znovuzvolení. Následovat by měla návštěva Prahy 1.